PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerde Ne Yenir?

Sayfa : [1] 2 3 4 5

JumboAli
06-06-2012, 02:36
Bır zamanlar cok takıp ettıgım bır taraftar forumunda benzer konular vardı. Herkes bıldıgı tenhada kalmıs farklı lezzetlerı yazardı bılmeyen gıdıp oralarda yerdı Yenı mekanlar sunulurdu ınsanlara. Turkıyenın her sehırınden adam var su forumda benzer bısey yapalım bence bızde. bırbırımıze tavsıyelerde bulunalım.

Baslıyorum

İzmir 3.sanayi sitesi Camii Altında İŞTİP KÖFTE!

İzmir Bostanlı (SEYYAR) Koftecı Metin(bostanlı mıgrosun arkasında durur)

Izmır Bornova(mıgros onu) Boyozcu.

Gibi.

GokhanRS
06-06-2012, 02:39
çok tutmamış olsada böyle konularımız var forumda. istanbul konusu biraz tuttuydu.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/112774-favori-mekanlariniz-yeme-icme-eglenme-takilma-vs-nereler.html

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/34342-istanbulda-tavsiye-edilebilir-cafe-mekanlar-22.html

dirk
06-06-2012, 02:43
Ankara da Et Döner Dürüm (Soslu Soğanlı Kaşarlı ) Küçükestta Aspawa'da
Kokoreç - Dondurma Çiftlikte Park Center'da
Çorba Küçükesatta Dewrez'de
işkembe paça Basınevleri Pala'da

JumboAli
06-06-2012, 02:45
çok tutmamış olsada böyle konularımız var forumda. istanbul konusu biraz tuttuydu.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/112774-favori-mekanlariniz-yeme-icme-eglenme-takilma-vs-nereler.html

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/34342-istanbulda-tavsiye-edilebilir-cafe-mekanlar-22.html

cafe mekan degıl abı bızımkı sadece yeemek ve Tad Tavsıyesı mekan tavsıye etmıyoruz sadece yemek.

Mesela sen dıcenkı bu konu altında Izmırde cesmedeyım Karnım acıktı ne yesem?

Gırcen bakcan bu konuyaa

Cesmede kumrucu erol (sevkıden daha ıyıdır mesela)

onun gııb abı

kervanoglu
06-06-2012, 02:49
Ankarada döner özlerde, hatta mümkünse etlikteki özlerde
kaburga batikent halimbey de

Taha Fedai
06-06-2012, 03:05
kayseri merkez 27 mayıs caddesi adem baba kebap salonu 1.5 kebap yenir tavsiye ederim.
kayseri develide gözde pide fırını cıvıklı yenir.

Mivec_4G63
06-06-2012, 03:33
Kokoreç-midye - Çengelköydeki meşhur kokoreççi

Et döner- Bayramoğlu Döner Kavacık - şiddetle tavsiyedir.

Gece 2-3 karnın acıktı, bağlarbaşı Patso

Büryan- Kadınlar pazarı şeref büryan

Lahmacun- Fatih kilis kebap

İskender- Beyazıtta çarşıda ufak bi dükkan var adını unuttum

messi
06-06-2012, 06:12
antep'te baklava mı yiyeceksiniz?
pahalılar ama en lezizi koçak, hediyelik için güllüoğlu.

künefe için "kömürde künefe" muhteşem, o da erçelebi'de.
yanında sınırsız süt. :)

dedebeto
06-06-2012, 06:28
üstün deneyimlerine dayanarak başlayayım yazmaya:)

et döner: gaziemir meydanda şaban usta var 10 numara biryer harbi et döner yapar

kokoreç: çamdibi asım usta

çorba ve sulu yemekler: şirinyer tren yolunu gectıkten sonra Işık lokantası.bğtğn yaptıkları yemekler süperdir

köfte..Şirinyer nato sokagında bergama köftecisi

kelalper
06-06-2012, 06:58
dunyada ki yedigim en iyi sutlac paris 7. bolge de la mere. antricot icin les antricoute falan degil direk les halles metro duraginin dibindeki 56. rue restaurant.
doner istanbul yesilyurt carsinin ara sokagindaki osman abi.
iskender her zaman bursa besyol kebapcisi. 94 den beri hic bozmadi.
balik istanbul da ya pascatore ya da suna da. yesilkoy yukselde cok iyidir ama direk gecirmasyondur. Kisi basi 100 tl ile cikarsaniz iyi.
yuvalama sevenlere herhangi bir develi degil direk kalamis develi. develinin sahibi arif amca bile oradaki farkli diyor.

oğuzk
06-06-2012, 07:27
kayseri merkez 27 mayıs caddesi adem baba kebap salonu 1.5 kebap yenir tavsiye ederim.
kayseri develide gözde pide fırını cıvıklı yenir.

+ Merkezde elmalıoğlu mu neydi oranın iskenderide çok güzel :)

AhmetYılmaz
06-06-2012, 07:29
Valla mekan var ama değişmeyen tek isim hd. Heryerde aynı tat ya. :)

önce 1.5 porsiyon sonra kaymaklı künefe vazgeçilmezim.

Chn53
06-06-2012, 07:39
Ankarada tavuk döner . Yaprak dönercisi. Adamin zaten sanayide 6 tanne dukkani var. Biliyordur ankara tayfasi :)

drummer582
06-06-2012, 07:46
Ankaralilar kokorec besevler gobekte vos minibus..arkadasimin babasidir hem lezzetli hem temiz yapar ;)

poseidon
06-06-2012, 07:50
umraniye sanayi icinde Murat lokantası var sanayi lokantası diyip geçmeyin temiz ve sıcak yemekleri çok lezzetli.
Bir de tepeustu nur abla karadeniz yemeklerini tek geçerim kara lahana sarmasini deneyin

5500
06-06-2012, 07:53
Denizli
Bayramyeri- Kebapcı Enver
İtfaiye karşısı- Cici Kokoreç (Sümer usta)
Bayramyeri Yapı Kredi Bankası ara sokağı Dönerci Yaşar
Tiyatro dolmuşlarının son durağında yapılan tostunda tadı bi başka :)

aslan
06-06-2012, 07:56
Maslak Atatürk oto petrol ofisinin yanında eski peugeot minübüsdeki köfteden hiç yiyen oldumu?
Adam yapmış ya harbiden yapmış on üzerinden 11

SekoLive
06-06-2012, 08:02
kadıkoy rhtımda aksam 10-11den sonra ckan soguk sandwccı Asker bayaga ıyıdır.
Fulya bjk eskı tesıslern karsısndaki el arabasndaki durüm guzeldr. Besktas mıgrosa gderken sagda kunefis var fıstklı kunefe guzeldr. Ortakoy prncess otel karsısndakı kumrucu adnan gayet ıyı kumru yapar. Sutlac da galatasaray cumhuryet meyhanesının karsısnda nizam pide var super yaparlar.

Yiğit Ş.
06-06-2012, 08:04
Bağdat caddesi barlar sokağında "Mano Burger" :D üstüne burger görmedim dha TR de

abdullahçöllü
06-06-2012, 08:04
Adana'da kebap her kebapçıda yenir...:):) hepsinin ayrı güzel bi tadı var... başlıca isimler : çarşıdan otogar a giderken RECEP USTA.. büyüksaatte kazancılar daki kebapçılar.. karataş yolunda elem ve tutku rentoran mendereste kolcuoğlu..vs.vs...
ET döner sular da şadırvanda tavuk döner gülbahçesinde metin usta baraj yolunda fırat cafe.. Katık döner.. Baklavada tatlıcı KÖSE.. künefe de HASAN MASAT.. ŞIRDAN DA cemal ÜNAL ve kudret birde cemil baba..vs.. paça da kuruköprü paçacısı.. ciğer birbiçer de.. pizza uno da...muzlu süt kazım büfede.. şalgam hemen heryerde içilebilir. kahvaltı göl karşısında prastij cafede...

Germanian
06-06-2012, 08:08
izmirde

kemeraltı katlı otoparkın karşı sokağından girince 100 m ilerde sağda damak börekçisi nefis kıymalı,domatesli,biberli kesme börek
tepecik tenekeli mahalle içinde serpme börek kıymalı yumurtalı maydonozlu çok iyidir
damlacıkta tatar bülent izmirin en iyi tatar böreğini yapar en eskidir hatta..

gümrükte ciğerci zarif biraz pahalıdır ama ciğeri nefistir

halilrıfat paşa sondurakta şahmat ciğercisi iyidir onunda ciğeri

karabağlar eski aydın yolunda mina cami karşısında ocak başı var kebab ları nefistir..

güzelyalı bolulu hasan ustanın sokağında ceyhan lokantası yemekleri çok iyidir kefilim..

menemen yolunda buruncuk mevkiinde furkan lokantası yaprak ciğer benim diyene taş çıkartır derecede oda çok iyidir..

yine kemeraltı salepçioğlu hanının arkasında köfteci okan oda baya ünlü hem uygun fiyatlı hem çok lezzetli çocukluğumdan beri giderim..

söğüş üçyolda betonyola girince 100 m ilerde solda petek tatlıcısının yanında küçük bir dükkan tek geçerim..
1. sanayide ptt nin karşısında köfteci deli vural küçük bir tezgah ama köfte mükemmel..

şimdilik aklıma gelenler bunlar güncellerim geldikçe..

Yiğit Ş.
06-06-2012, 08:09
birde kadıköy soğukçu :D

Berent.t
06-06-2012, 08:18
Jumbo;

3.sanayideki köprünün orda köşedeki tavukçu Nedim'i de unutmayalım hatta üzerinede bi çeyrek uykuluk :)

Serencebey
06-06-2012, 08:33
Kızlar Agası Hanının kösedeki balıkcıda efsanedir :)

B.Koçer
06-06-2012, 08:34
Kilo mu alalım abi :D

baha38
06-06-2012, 08:39
Kayseri ye bi ASPAVA açsalarda gitsek yesek:D

XoR
06-06-2012, 08:42
İzmirde kokoreç burda yenir :) bana burayı öğreten Serencebay ve Ulaşşşş beylere teşekkür ederim :D sayelerinde Istanbulda kokoreç yemez oldum :)

http://www.kokorecciasimusta.com/

Ufuk
06-06-2012, 09:02
İstanbul;
Kadıköyde baylan.Kup griye enfestir.Bugüne kadar daha iyisini tatmadım.
Maltepedeki dönerci ali usta(orası maltepe olarak geçiyor sanırım diğer bayileride açıldı ama oralar pek iyi değil )
Kadıköyde adapazarı ıslama köftecisi.
KArtal köprüsünü geçince sağda ovalı restoran.Ciddi kalite mekandır o mekan o fiyatlarla nasıl işliyor anlamıyorum.
Ayrıca sahilde denizlisesinin orda pendik oluyor orası sanırım.Güllüoğlu var kahvaltısına gitmeyen yemek yedim dememeli.

Bunlar sabit deneyimlerdir bu zamana kadar en az 30 kişiyi götürdüm buralara ve beğenmeyen 1 kişi bile çıkmadı.

Fethiye cezayir usta.

Beni yüzyüze görenler zaten gıdama dikkat eden biri olduğumu anlar :D :D

CeM öZeR
06-06-2012, 09:07
Bolu Dağı ( İsmailin Yeri ) = Karışık ızgara

Ayvalık ( Cunda Balık Restaurant ) = Çupra , Barbun

Kayseri ( Elmacıoğlu İskender ) = Elmacıoğlu usulü iskender

Oğlum BAK git :D

:) offf offf özledim

powERS
06-06-2012, 09:30
Alsancak Dostlar Boyoz Fırını. Diyorum.. (Boyoz festivalinde kordonda bedava boyoz veriliyoken adamlarda boyoz kalmamış :))

Midye Kemeraltı otoparkın altında Denizkızı vardı ama o biraz bozdu son gittiğimizde 30 da kaldım tad alamadım :)

Kokoreç uzun zamandır düzgün yer bulamıyorum. Asım usta uzak kaçıyo..

Buca dokuzçeşmeleri geçince Fellini var. Polo Pennesi çok iddalı.. Yani ben daha güzelini yemedim henüz.

urukain
06-06-2012, 09:32
Jumbo;

3.sanayideki köprünün orda köşedeki tavukçu Nedim'i de unutmayalım hatta üzerinede bi çeyrek uykuluk :)

abi naaptın yaa canım çekti şimdi ne yapsam kolumu mu kemirsem :Deli:

douu
06-06-2012, 09:43
Adana

Kebap = Kolcuoğlu, Eco'nun yeri, Elem, Mıdık Restaurant, Umut kasabı :) hepsinin yerlerini tarif ederim isteyen herkese :)

Tatlı = Tatlıcı Köse, Tatlıcı Zeki, Hasan Masat

Fast Food = Anemon :D Çok güzel ve bol porsiyonları var

Meyhane = Albay'ın yeri. Kenan Evren Bulvarı üzerinde bi ara sokakta ufacık bir dükkan. Abi enfes kuşbaşı yapar. Mekanın içki ruhsatı yok. Yalnız sahibi emekli albay oldugu için polis falan karışmıyor. Rakınızı kendiniz alıp gidiyorsunuz. Su, buz ve bardak mekandan :)

Balık = Balıkevi Rest. , Karataş Faik'in Yeri

Tavuk = Tarsus Yıldırımlar Rest.

İçecekler = Şalgam ( kuruköprü dolaylarında eski Adana şalgamcıları ), Muzlu Süt = Tabi ki Kazım Büfe , Aşlama ( meyan kökü şerbeti ) = çarşıda gezen aşlıııımaaa buuzzzzzz diye bagıran dayılardan :D Aşlama kolanın hammaddesi olan meyan kökünden yapılıyor. Asit yok şeker yok son derece dogal bir içecek. İlk yudumda bu ne lan dedirtir ama bardak bittigi zaman mutlaka 2. bardagı istersiniz :)

Jön Türk
06-06-2012, 09:47
Antalya ;

-Köfte piyazımış meşhurdur Muratpaşa camii arkasındaki Erdeç Köfte & Piyaz üstüne tanımam.
-Çorbada vazgeçilmez Paçacı Şemsi ( Demirciler çarşısı - Kırcamii).
-Tulumba tatlısı ve arapişi için Dilara Yaşar (Kapalıyol)
-Kömürde tavuk için Parlak (Saat kulesi çaprazı).
-Sabah serpme börek Börekçi Tevfik yada Kent Etli pide & börek
-Kokoreç için favorim Hilmidir.Diğerleri için yorum yapamam başkasından yemedim daha.
-Waffle için Waffle 12 (shemall)
-Dondurma Akdenizden.
-Kabak tatlısı Özdoyum.
-
-
-
- Aklıma geldikçe devam ederim :D

douu
06-06-2012, 09:49
Mersin

Tantuni = Hasan Usta, Mert Tantuni, Yaprak Tantuni ( hepsi pozcu dolaylarında )

Tatlı = Kerebiççi Oğuz

Balık Ekmek ve Midye = Balık ekmek lunapark civarındaki teknelerden mavi yelken isimli olanında. Midye de Susanoğlu'nda dolaşan Mardinli midye çetesinden :)

Balık = Sahil Rest. ( viranşehir ) Kerim Rest. ( narlıkuyu ) Çakıl Rest. ( limonlu ) Şehzade Rest. ( yapraklı koy )

!KO
06-06-2012, 09:51
gaziosmanpaşa merkez aydın büfe et döner yeniiir

douu
06-06-2012, 09:56
Gaziantep

Tatlı = Koçak, Çelebioğulları, Güllüoğlu. İmam Çağdaş bilinir herkesçe ama kimseye tavsiye etmiyorum oranın tatlısını.

Lahmacun = Çıtır. Çarşının göbeginde küçük ama yer bulmakta güçlük çekeceginiz bir mekan.

Kebap = Halil Usta. Öğlen 2den sonra açık bulamayacagınız Antebin lezzet olarak en sağlam mekanı.

Döner = Yüzlerce çeşit Antep yemeğinin arasına döneri kabul ettirmiş adamlar. Ümit Döner.

BaDCaT
06-06-2012, 10:06
İstanbul:

En güzel ve taze sushi,noodle Sushi Express Şişhane
En beğendiğim sütlaç:Teşvikiye Saray
Midye tava:Anadolu Kavağı'nda ki heryer

Beyrut:
En güzel deniz ürünleri jumbo karides ve istakoz:Chez Sami..jumbo karideslerin boyu burda jumbo diye satilanlarin 3 kati parmaktan büyük..fiyatlar ise çok ucuz ve lezzetli

douu
06-06-2012, 10:10
http://2.bp.blogspot.com/_YD3G8tgAa4U/TFamdSIkl4I/AAAAAAAAAAw/DncpiVbrtFQ/s1600/Adana+(13).JPG

fotoğrafı özellikle büyük ekledim :D

V3li4ht
06-06-2012, 10:13
Ankara da kokoreç aydınlıkta akbankın yanında hakan abi de yenir!...
normalde yazmam ama gerçekten değer...

Yiğit Ş.
06-06-2012, 10:14
adanaaaa çık aradan. hahahaah ağzım sulandı

TünayK
06-06-2012, 10:17
http://b1206.hizliresim.com/y/6/7js99.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

baha38
06-06-2012, 10:18
douu bu kebab ne böyle kim nerde yapıyo bunu:( acıktımmmm

douu
06-06-2012, 10:29
Metrelik kebap :D Adana'da kolcuoğlu restaurantta yapılıyor. Üzerinde soslu ekmeğe sarılı beyti, kemiksiz piliç,kanat,kuşbaşı ve bolca domates biber bulunuyor :D kişi sayısına göre yapılıyor. 10 kişi gitsende tek parça halinde getirebiliyorlar yani :D 2 metrelik bi kebap düşünsenize masanın üstünde :D

Yiğit Ş.
06-06-2012, 10:31
Offf olmadı bu :( çok acıktım

onursumer
06-06-2012, 10:39
yaz geldi aylardır yediğimize dikkat ediyoruz bu konu hiç iyi olmadı :D

douu
06-06-2012, 10:41
iş gereği çok geziyorum ve türkiyenin her yerinde yiyecek iyi şeyleri buluyorum :D aklıma geldikçe tavsiyelere devam edecem :D

Anıl E.
06-06-2012, 10:42
Gaziantep baklava için imam çağdaş'ı tavsiye ederim.

Silifke'de künefe yemek isteyenler saray'da yiyebilir gayet güzeldi..

Bursa'nın iskenderini söylemeye gerek yok zaten,ancak benim damak tadıma kayserinin iskender lokantası daha güzel geldi orayıda tavsiye ediyorum.
Bursada tophane'de pideli köfte :)

Sivas'a yolu düşecekler ''meşhur sivas köfteci galip usta'''da köfte yiyebilir kirli ahmetten kat kat güzeldir servisi lezzeti .

gambit49
06-06-2012, 10:44
ankarada et doneri etlik garajlarda pecenek donercisi var tavsiye ederim

Anıl E.
06-06-2012, 10:45
Bursa görükle'de katık mıydı neydi adı yaw süper tavuk döner yapıyorlar :)

dragon07
06-06-2012, 10:45
Metrelik kebap :D Adana'da kolcuoğlu restaurantta yapılıyor. Üzerinde soslu ekmeğe sarılı beyti, kemiksiz piliç,kanat,kuşbaşı ve bolca domates biber bulunuyor :D kişi sayısına göre yapılıyor. 10 kişi gitsende tek parça halinde getirebiliyorlar yani :D 2 metrelik bi kebap düşünsenize masanın üstünde :D

olm bn 2 dükkan yanımda yusuk kolcuoğlunun dükkanı var kebapta kol gibi fiyatta hakkını veriyorlar..:D

eski sanayide tavuklu pilav
antalya taraftar büfede izmir eritme-adana dürüm.
sulu yemektede kent etlipide iyidir :) oda yeni sanayide

zaten en güzel yemekler sanayide olur demi

Anıl E.
06-06-2012, 10:49
Hazır konusu açılmışken,ay sonunda antalya'ya doğru yola çıkıyoruz ben bogazıma düşkün biriyim,kayseriyi biliyorum iyi kötü yenilecek yerleri.. Konya'da hiç etlipide yemedim nerede yenir ?

Antalya'da yemek yenilecek güzel lezzetler sulu yemekler hariç :)

turbo16
06-06-2012, 10:49
çok şanslıyım yazdıklarınızın hepsinin en iyisi bursada var :):):)

aslan
06-06-2012, 10:52
Birde beyoğlunda baro sokagında Şahin lokantası var akıllara zarar

Jön Türk
06-06-2012, 10:55
olm bn 2 dükkan yanımda yusuk kolcuoğlunun dükkanı var kebapta kol gibi fiyatta hakkını veriyorlar..:D

eski sanayide tavuklu pilav
antalya taraftar büfede izmir eritme-adana dürüm.
sulu yemektede kent etlipide iyidir :) oda yeni sanayide

zaten en güzel yemekler sanayide olur demi

Efe konyaaltı taraftarları dene dedemanda artık yemem dersin :)

Onamdar
06-06-2012, 11:00
izmir
ciğerci zarif---pasaporttan hiltona doğru giderken efes kulak burun boğaza gelmeden sağda
dönerci orhan---çankayada ziraat bankası merkez şubesini geçince sağda

Slmcnsl
06-06-2012, 11:12
istanbulda bildiginiz tüm antep menşeili kebapçilari unutun..
antep mutfagi-kebap için bnm en memnun kaldigim yer kartal küncü restoran....
muammara nin , yuvarlamanin , fistik kebabının nice lezzetlerin en iyi örneklerini orda yedim diyebilirim.

semih1469
06-06-2012, 11:28
Valla mekan var ama değişmeyen tek isim hd. Heryerde aynı tat ya. :)

önce 1.5 porsiyon sonra kaymaklı künefe vazgeçilmezim.

sen gerçek iskender yememişsin bugüne kadar :)

douu
06-06-2012, 11:34
bu arada türkiyenin çoğu yerinde alternatif kalmayınca mecbur kalıp kebap yedim. bilinen bir yanlış var sizde uyarın bence. Adana kebap servis edilirken tabakta bulgur pilavı, yogurt, soğan salatası, yeşillik vs. gibi şeyler olmaz. Bunların hepsi ayrıca salata olarak getirilir. Adana kebap tabagında sadece kebap, yağlı ekmek, pişmiş domates ve biber bulunur :)

http://www.sanalmutfakmert.com/wp-content/uploads/Adana-Kebap-Servis.jpg

efe_
06-06-2012, 11:36
Kaç kalori var o tabakta :D kafayı yedim spordan beri yaw damak tadı kalmadı

nemonomani
06-06-2012, 12:26
gelin bizim tükanda döner ısmarlıyım :D

JumboAli
06-06-2012, 12:32
bu arada türkiyenin çoğu yerinde alternatif kalmayınca mecbur kalıp kebap yedim. bilinen bir yanlış var sizde uyarın bence. Adana kebap servis edilirken tabakta bulgur pilavı, yogurt, soğan salatası, yeşillik vs. gibi şeyler olmaz. Bunların hepsi ayrıca salata olarak getirilir. Adana kebap tabagında sadece kebap, yağlı ekmek, pişmiş domates ve biber bulunur :)

Aynen oyle

aslan
06-06-2012, 12:35
gelin bizim tükanda döner ısmarlıyım :D

Ver bakalım adresi:)

Can Job
06-06-2012, 12:41
ANKARA
Sarımsaklı Lahmacun ve Döner - Düveroglu

borayuksel
06-06-2012, 13:22
Offf olmadı bu :( çok acıktım

aylardir gunde 3 ogun nesfit yiyorum, icimde nesfit agaci cikti :D

konuyu okudum koltuktan kalkamiyorum sarsildim suan :D

kervanoglu
06-06-2012, 13:30
douu bu kebab ne böyle kim nerde yapıyo bunu:( acıktımmmm

kolcuoglu kayseride de var bildigim kadariyla, simdi ankarada da actilar. kebabi ve mezeleri guzeldir

İbrahim33
06-06-2012, 13:33
Mersin

Tantuni = Hasan Usta, Mert Tantuni, Yaprak Tantuni ( hepsi pozcu dolaylarında )

Tatlı = Kerebiççi Oğuz

Balık Ekmek ve Midye = Balık ekmek lunapark civarındaki teknelerden mavi yelken isimli olanında. Midye de Susanoğlu'nda dolaşan Mardinli midye çetesinden :)

Balık = Sahil Rest. ( viranşehir ) Kerim Rest. ( narlıkuyu ) Çakıl Rest. ( limonlu ) Şehzade Rest. ( yapraklı koy )

+ olarak

Künefeci Emin Usta'da Künefe
Balıkçı Yaşar'da balık
Sarnıçta kahvaltı on numaradır
Memoş Tantuni'de tantuni ( tantunide ilahtır :) )
Dondurmacı Halil'de cezerye

yenir...

İbrahim33
06-06-2012, 13:40

kebabın , kuşbaşının falan yanında şöyle sumaklı falan güzel bi soğan piyazı ile acılı ezme olsun , başka hiçbirşey istemem :D

RCkid
06-06-2012, 13:51
ankarada et doneri etlik garajlarda pecenek donercisi var tavsiye ederim

Bunu cok duydum ama gidemedim:)

Yiğit Ş.
06-06-2012, 13:55
konuya her girdiğimde yutkunuyorum. olmazki arkadaşım :D

Eyüp
06-06-2012, 13:59
Sakarya'ya gelirseniz Kofteci Mustafa'da islama köfte yenir..

Biraz salastir ama ana merkezdir..

baha38
06-06-2012, 14:20
kolcuoglu kayseride de var bildigim kadariyla, simdi ankarada da actilar. kebabi ve mezeleri guzeldir

Evet yeni açılmış sanırım ama gitmek nasip olmadı daha. Ben yeni duydum kolcuoğlunu valla.

semih1469
06-06-2012, 14:40
İskender : Bursada Kebapçı İskender
Pilav : Unkapanı Pilavcısı
Döner : İstanbul Aksarayda Sadık Usta
Baklava : Karaköy Güllüoğlu
Kahvaltı : Karaköy Namlı
Poğaça(Sebzeli) : Konyalı
Kebap : Develi
Kokteyl : 360 İstanbul
İşkembe Çorbası : Saruhan
Waffle : Bebek Abbas
Islak Hamburger : Taksim Kızılkayalar

Spora gidiyorum lapa pilav + haşlama tavuk yenirmi şimdi :(

Berk7767
06-06-2012, 14:44
Kebap:Set
Döner:Bayramoglu kavacık

ygtrn
06-06-2012, 14:44
kokoreç bozüyükte yenir :)

clioGT
06-06-2012, 14:45
Ranthor'dan mangal-piknik organizasyonu bekliyorum:D

highpower
06-06-2012, 15:19
Ankara şaşmaz sanayi mevlana pide nin pideleri ve ata kebap ın kuyu kebabı denemeye dağer

M3CSL
06-06-2012, 15:23
Kolcuoğlu yazılmıstır snarım, sora yuzevler maslak.
doner ıcın bayramoglu ve madenlerde ahmet ustaydı snaırım.

dondurma moda alı usta

balık adem baba arnavutkoy hızlı balıkta 1 numaradır.

et içinse mıdpoınt gunaydın ıstınyepark,cookshop fılan severım. nusrete daha gıdemedık:D

sarap akşam takılmaca nısantası bıber :)

flexamin
06-06-2012, 15:29
kokoreç - 100 yıl üçgen çarşıda olan tekin usta ( Takoda Koko lakabı)
tavuk pilav - bestekarda olan bekir usta
Tavuk sepeti :D - bahçeli'de bigos
Rakı balık - 3. caddede albatros
Meyhane : Fıçı

:D:D:D

Tugral
06-06-2012, 16:43
-Köfte Piyaz ikileminde antalyada yemediğim yer kalmadı rahatça belirtebilirim Teomanpaşa Caddesi paralelinde Piyazcı Ahmet Kesinlikle yemeden karar vermeyin.
-Çiğerci Eyüp ustada mutlaka ciğer veya şiş yemelisiniz meydanda Topcular Andevaya dönmeden solda
-Han Mangalda tavuk yiyin böyle güzel yenilen yumuşacık kemiksiz tavuk yememişsinizdir. Eski Türkay Otelin karşısında
-Yengen için yoruma gerek yok gidin paşa paşa Evren Büfede yiyin colasıda güzeldir :)
-Mangalda kuzu yiyecekseniz Manavgat yolu ARTEZYEN diye bir kamyoncu lokantası var ki özledim orayı bizim ekibe duyrulur :D

onur_S
06-06-2012, 18:23
ankaradayız hiçbi yeri bilmiyoruz o da güzel :)
adresler yazıyor ama bu peçenek dönercisi antares e göre ne tarafta kalıyor?
kolcuoğlu çukurambardaymış ,nerde

SLH
06-06-2012, 18:29
Tuzla'da köfte yada balık bambaşkadır :)

Mr.K
06-06-2012, 18:38
Köfteci Yusuf - Orhangazi (köfte ve kaymaklı kemalpaşa)
Filizler Köftecisi - Tuzla sahil
Nohut pilav - Maslak sanayi girişi k6
Kebap/künefe - Güngören Bağdat Ocakbaşı
Dürüm - Dürümcü Raif Usta Mahmutpaşa

Oconner
06-06-2012, 18:54
Kurufasulye Rize-Çayelinde Yenir :icon_tup:
http://www.dobisko.com/foto/orj/lale-lokantasi-cayeli_3749190861224.JPG

M.degirmen
06-06-2012, 19:30
bursada köfte diyince akla barakfakih gelir :)
balık denince samanlıda dükkanın ismini hatırlamıyorum
kurufasülyede tek geçtigim yer
eskiotokoop: tadım lokantası

twin
06-06-2012, 20:05
bilindiği üzere Edirnenin Köftesi ve ciğeri meşhurdur edirnede c.ğerci aydında ve köfteci osman derim susarım :)

VolkanA.
06-06-2012, 20:12
İzmir Bornova Yüzbaşı İbrahim caddesi (Pazar kurulduğu cadde) buz pistine giderken kamyon garajında Hayati abi j9 minibüsün içinde yapıyor tavuk ve köfte tavuğunu yemenizi öneririm.

turbo16
06-06-2012, 20:37
bursada köfte diyince akla barakfakih gelir :)
balık denince samanlıda dükkanın ismini hatırlamıyorum
kurufasülyede tek geçtigim yer
eskiotokoop: tadım lokantası

köfte barakfaki hani at eti yakalan yer :D:D:D:D jokey ler için ideal

Dodoo
06-06-2012, 20:47
Köfte : Cadde/Kadıköy ekspres inegol koftecisi
Köfte : filizler köfte
İskender : Kebapçı iskender
Hamburger : Mano burger

Waffle : Moda Kemal waffle
Dondurma : Bostancı Yaşar Usta

bLackModeL
06-06-2012, 20:47
aksarayda aksaray tava yenir ..

ham
06-06-2012, 21:05
ANKARA
Sarımsaklı Lahmacun ve Döner - Düveroglu

özellikle sarımsaklı lahmacuna kesinlikle katılıyorum !

turbo&quattro
06-06-2012, 21:13
Herseyi ozlemisken bu konuya girmemek en guzeli :)

twin
06-06-2012, 21:15
bilindiği üzere Edirnenin ciğeri ve köftesi meşhurdur hemde ne meşhur ciğer Ciğerci aydında köfte köfteci osman ustada başkada olmazz

cabrioleter
06-06-2012, 21:23
İzmir de baklava yiyecekseniz hataydaki Cemil Baba tektir. hatta kuzenimin antepten getirdiği duble antepfıstıklılar bile o kadar leziz değildi. kesinlikle burdan baklava yemelisiniz ;)

coolvtec
06-06-2012, 21:27
çok fenasın jumbo, konuyu ne zaman görsem midem kazınıyo...

Ahmet_28
06-06-2012, 21:32
susurluk'tan geçen olursa tam susurluğun içinde bursa'dan izmir yönüne giderken sağda çiçek çorbacısı var.eskiden çok iyiydi izmir ist çalıştığım zamanlar uğrak mekandı fena kelle paça yapar:)

ben kelle paça ve işkembe çorbası asla içmem ama oranın kelle paçası istisnaydı.

Onamdar
06-06-2012, 21:34
konaktan ikiçeşmeliğe çıkarken yokuşun hemen başında sağda birtane tire köftecisi var tirede o kadar güzelini yemedim pakize suda bile geldi yedi.:D
Salaştır ama on nümero

cabrioleter
06-06-2012, 21:55
konaktan ikiçeşmeliğe çıkarken yokuşun hemen başında sağda birtane tire köftecisi var tirede o kadar güzelini yemedim pakize suda bile geldi yedi.:D
Salaştır ama on nümero

hocam tam olarak nerdedir bu yer bi uğrayalım?

GC8 GT
06-06-2012, 21:57
cami altı iştip köftecisi gercekten cok iyi. ozellikle acı sosları, kendi üretimleri..

M.degirmen
06-06-2012, 22:12
köfte barakfaki hani at eti yakalan yer :D:D:D:D jokey ler için ideal
en son 1 yıl once falan yemıştım at eti muhappetinden bilgim yok

A.Kepez
06-06-2012, 22:19
Antalya;
köfte piyaz için aksu da aksu şimşek köfte piyaza gideceksin
kokoreç için kokoreççi hilmi
şarampoldeki yalım petrol lastikciden güllük tarafına dönünce sol tarafya bi lokanta var 150 metre sonra malatyalı birisi işletiyor gavur dağı salatası yiyeceksin
antalyadan korkuteline giderken korkuteline girmeden sağda mantar evi var her türlü mantar orada yenir
korkutelinde keçi sütünden yapılmış yanıksı dondurma için giliğ dondurma

esimsir
06-06-2012, 22:32
3. sanayide kumrucu serkan (özellikle orjinali güzeldir)
susurlukta köfteci hayati
balıkesir merkezde mega yıldız restaurant eski otogarın orda
manisada kağıtta köfte kenan evren san. sit içinde
foça'da komanda tugayına giderken solda gözlemeci fatma ana
akhisar'da köfteci ramiz ama merkezde olan yer yol üstündeki hem pahalı hem cırt içerde eski yeri ver

Onamdar
06-06-2012, 22:36
hocam tam olarak nerdedir bu yer bi uğrayalım?

hocam şimdi çankayadan hatay tarafına giden bi yol var iki çeşmelikten spotçuların ordan geçiyo o yolun başında hemen sağda karakolu geçince
salaş küçük bi yer ama acayip lezzetli :)

SPORTING
06-06-2012, 22:45
Waffle : Abbas
Durum: emin baba seyrantepe
Kuru pilav: fasuli
Pilav: unkapani
Baklava: develi böyle bisey yok beyler
Köfte: tahtakale özkan köfte
Corba: kinaci

Bu arada 125 kiloyum :)

onur_guler88
06-06-2012, 23:19
valla bugün şaşmazda bi ciğer yedim süperdi :D bu arada yumurtanın en iyisi benim evimde yenir öğrenci evinde kaldığımdan :D

63owen63
06-06-2012, 23:25
Urfa'da herhangi bir yerde herhangi bir et ürünü yenir, herhangi bir kadayıfçı da kadayıf yenir :)

Herhangi bir evin kapısı tanımadan bile olsa çalınıp acı mırra içilir :)

M3CSL
06-06-2012, 23:45

tuzla sahil kofte
+orhANGAZI ORHANIN YERI :icon_tup: duali tatlisini mutlaka diorum..

turci
06-06-2012, 23:54
mongo's köln
zebra ve kangru etinin gideri var :D

İbrahim33
06-06-2012, 23:59
şurda 113 tane entry var , ama seninki gibi değişik önerisi olanı yok :)

alex
07-06-2012, 00:20
eger birgun yolunuz antep tarafında düşerse İmamçadaşa ugramayı unutmayın

Aadamların elıne emeklerıne saglık kebapları servıslerı bı hassa Baklavaları cok guzel

Istanbula donerken rahat Uçakta herkesın elınde 6 7 kılo baklava vardı rahat ucak dakı baklava mıktarı ile dukkan acılırdı :)

İmam Çagdaş baklavası yemenizi tavsiye ederim

JumboAli
07-06-2012, 20:43
izmir karşıyaka ezgi büfe

Kavurma kaşar

Burak-Akın
07-06-2012, 20:48
Ankarada;

Kokoreç ve midye: Anıttepe Şampiyon kokoreç..

cem
07-06-2012, 20:55
İspanya'da La Corral de la Morería' da et yemeklerini denedikten sonra yorum yapın bir de..

Kesinlikle tavsiye ederim.

GokhanRS
07-06-2012, 20:56
İspanya'da La Corral de la Morería' da et yemeklerini denedikten sonra yorum yapın bir de..

oldu jete atlayıp gelip tadıp dönücem :D

cem
07-06-2012, 20:56
oldu jete atlayıp gelip tadıp dönücem :D

Emin ol bana dua edeceksin :icon_tup:

can_ksk
07-06-2012, 23:17
İzmir'de:

kızlarağası hanı'nın orada köfteci mehmet ırmak,piyaz eşliğinde muhteşem...
Alsancakta karışıkçı olarak maviköşe
Bostanlı da şevkinin kumrusu
bostanlı'da akının waffleları
gece geç saatlerde kesinlikle ezgi büfe
bir de ulukentte bir kokoreççi var o da çok meşhur ama uzak gelebilir:D

Emrecan-R
07-06-2012, 23:41
yüzevler köprü altı kadırga dolması ataşehir -bakkalköy yolu arası restorantta iyi adını hatırlayamadım. :)

dragon07
07-06-2012, 23:46
gelince bizi ara dostum hep beraber gideriz ;)

GörkemT.
07-06-2012, 23:50
İzmir Karşıyaka Nergizde
Söğüşcü Dayko ve
Onur Lokantası yemeklerını tek gecerım Lokanta benım akrabamındır... Tas kebabı ıcın rendavu almanız lazım 12'e kadar bitiyo :)

GörkemT.
07-06-2012, 23:51
İzmir'de:

kızlarağası hanı'nın orada köfteci mehmet ırmak,piyaz eşliğinde muhteşem...
Alsancakta karışıkçı olarak maviköşe
Bostanlı da şevkinin kumrusu
bostanlı'da akının waffleları
gece geç saatlerde kesinlikle ezgi büfe
bir de ulukentte bir kokoreççi var o da çok meşhur ama uzak gelebilir:D

ezgi büfeyi tek geçerim ya gece yarısı yemek paha biçilemez tek adres :)

CasabLanca
08-06-2012, 00:10
Ankara'da
iskitlerde genç reklamın hemen yanında kulübe gibi olan Bizim köfteci
gimatta toptancıların ordaki çöp şişçi
anıttepe pikolette sebzeli kokoreç
bahçelievler levent waffle
ostim urfa eyvanda kaburga dolma

douu
08-06-2012, 00:12
Siirt'te Şeref'te yenmez mi ya bu :D

http://farm3.static.flickr.com/2492/4112243744_5070778b98.jpg

Berkan
08-06-2012, 03:02
Ankara'da
iskitlerde genç reklamın hemen yanında kulübe gibi olan Bizim köfteci
gimatta toptancıların ordaki çöp şişçi
anıttepe pikolette sebzeli kokoreç
bahçelievler levent waffle
ostim urfa eyvanda kaburga dolma

şu pikolet bizim ordu gibi gittiğmiz yer değilmiydi :

oraysa memnun kalmayanlarda mevcuttu ordan :D

Hakan Girginer
08-06-2012, 03:14
İstanbul'da Küçüksu Caddesi üzerinde Dostlar Dürüm vardır, işte orada dürüm yenir.
Kavacık'ta Bayramoğlu vardır. Bir döner yapar, görmeniz, tatmanız lazım.

"Ben et severim, kurumadan, kösele gibi olmadan pişenini, dövülmeden adam gibi hazırlananı tercih ederim" derseniz, Şaşkınbakkal'da Beeves vardır. Antrekot söyleyin, ama sakın çok pişmiş istemeyin.

yns_emre
08-06-2012, 03:35
sakarya cess cafe'de sadece bu mekana özel cess alaturka yemenizi tercih ederim pişman olmazsınız...

JumboAli
08-06-2012, 03:41
http://i1254.photobucket.com/albums/hh612/Jumboali/33868f40.jpg

İzmir bostanli sahilinde ferhat abinin kOftedi ve sucugu on numara

halilcan9455
08-06-2012, 05:14
marmara çevresini saran köfteci yusuf zincirlerinde
odun ateşinde köfte yanında trabzon ekmeği ve en sonunda ekmek kadayıfı.
çakallıda MEnemen.

Chatin
09-06-2012, 09:59
Ankara;
Kokoreç: Pikolet'in yanındaki kokocu veya Demetevler Zakir.
Kebap: Yemek oncesi ve sonrasıyla ve Menekşe Kebabı'yla Çukurağa Sofrası- Emek
Çorba: Esat caddesi bitimi sola dönünce Devrez
Döner: Güvenlik caddesi Bim yanında Mutlu Döner veya Tepe Prime Özler Döner
Köfte: Eski sanayii Şahin'in Yeri(Yeşil ledlerle çevrili) Ulus

USTAaa
09-06-2012, 10:41
susurluk'tan geçen olursa tam susurluğun içinde bursa'dan izmir yönüne giderken sağda çiçek çorbacısı var.eskiden çok iyiydi izmir ist çalıştığım zamanlar uğrak mekandı fena kelle paça yapar:)

ben kelle paça ve işkembe çorbası asla içmem ama oranın kelle paçası istisnaydı.

ben susurlukluyum,normalde kelle corbası içmem ama ciçek ızgarada 2 tabak içerdım,zaten corba servısı sabah 5 te başlar genelde sabah 9 da corba kalmazdı,koftesıde güzeldır

RIDVAN
09-06-2012, 10:55
GAZİANTEP

Sabah günün ilk ışıklarında sabahın erken saatlerinde 04.00 - 07.00 arası taze ciğer kebabı ama önden yarım ekmek kavurma sonrası ciğer yiyiceksiniz taze köy yoğurtlu koyu ayrandan :) ALİ HAYDAR USTA

http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p94c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p94x.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p956.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Kavurma :)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p965.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Yok olmaz benim canım kebap istemiyor derseniz yine sabah erkenden açılıp saat öğlen 10.00 - 11.00 kadar açık kalan KATMERCİ ZEKERİYA ustadan gelip tatmadan yemeden hiç zaman tadını anlamıyacağınız o katmerden yiyiceksiniz

http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p993.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p99m.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ve öğlenmi oldu aslında seçenek çok ama MEŞHUR ANTEPİMİZE GELİPTE GALİBA GELMEYEN YOKTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM İMAM ÇAĞDAŞ ET LOKANTISI :)

http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p9dl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p9dw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p9f3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://e1206.hizliresim.com/y/9/7p9fb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

devamı gelecek bizi izlemeye takip edin :D

GökhanK
09-06-2012, 13:03
öncelikle ankarada GATA civarında pide içerisinde yaprak döner yemiştim anlatılmaz mükemmeldi
antalyadan ise
Köfte piyaz Eski sanayi kaçarlar köfte piyaz
Sulu yemek Eski sanayi yusufun yeri (kuzu kol haşlama Tavsiyem)
Kabak tatlısı Eski sanayi doyum kebap
Çorba Kırcami paçacı şemsi ve kapalı yol paçacı mustafa (mustafada çorba saat 9 civarı biter ve sadece paça vardır)
dondurma tabiki Akdeniz
Alabalık,Kavurma ve Kaşarlı Mantar Kumluca antalya yolu üzeri ulupınar Şelale
Kuşbaşı Kaşarlı,Isırganlı,Mantarlı Pide Doğacı Yükseliş pide
kokoreç çevre yolu korkutelili kokoreççi ismail
yengen Evren büfe
tandır ve hoşaf ısparta kebapçı kadir

afiyet olsun

bu saydıklarım yolunuzun üstü değildir ama bence uğramaya değer birde benim uzun yola çıkan arkadaşlara tavsiyem Kamyoncuların uğradığı lokantalar muhteşemdir :icon_tup:

doush
09-06-2012, 14:12
douu abi gerekeni yazmış aslında ama ağzım sulandı yazasım geldi :D

Ciğer: Pazar sabahın köründe kalkıp 5-6 gibi Kazancılar'a gidip ciğer yemek yanında şalgamla on numara oluyor.. Hatta şöyle bir video koyayım ne demek istediğimi anlarsınız.. En kötü ciğeri yeseniz bile orada herşey mükemmel gelir size..

dünya rakı günü - adana - 11 aralık 2011 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=aOBvBUNkqsk)
aOBvBUNkqsk

Burası dışında ben Bedo'da yerim, ciğer yemeyene ciğer yedirtir ki ben 1 porsiyonlar doyarım 8 şiş, ama 1 porsiyon daha yerim genelde o kadar güzeldir.

Bu bedo'nun menüsü..
http://www.cigercibedo.com.tr/resimler/resim_06032009170838.JPG

Kebap: Adana'da tablacısından büyük mekanlara kadar heryerde kebap güzeldir. El kıyması ve kuyruk yağı konulanlar çok daha güzeldir. Göl kenarında Öztürk Kolcuoğlu, Karataş yolunda Elem, adliyenin karşısında Şeyhmus(ucuzdur bu hem) , özellikle denediğim ve çok sevdiklerimdir. Babam çarşının içindekileri biliyor, ben şimdi bulamam ama çok küçükken 2 minik masa ve her masaya 4 minik tabure sığacak kadar yerde kebap yedirmişti, lezzetini unutamam.. Ayrıca Kazancılar da iyidir çarşının içinde, hem tarihi bir yer hem lezzetli..

Elem'in kebabı
http://yelp.com.tr/wp-content/uploads/ELEM-009.jpg
Pastırmalı humus efsanedir yanında gelen
http://www.oburcan.com/wp-content/uploads/2011/10/ELEM-006.jpg
Kolcuoğlu..
http://www.pantirinsayfasi.com/wp-content/uploads/2011/07/kolcuoglu_kebap.jpg

Paça-Çorba: Bizim grup olarak gittiğimiz yer hep Kuruköprü Paça Salonu da ben mercimek içmeye gidiyorum o ayrı :p

Kaburga: Kaburgacı Cabbar'da kuşbaşı şeklinde yenilir ki öff, aynı tad bir de Hüseyin abinin yerinde var..

Umarım Metin abi kızmaz, onunla beraber gittiğimde çekmiştim, böyle kendin pişirirsin Cabbar'da..
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246809_2017604193644_6807981_n.jpg

Tatlı = Tatlıcı Köse, Tatlıcı Zeki, Hasan Masat(dou abiden aynen kopyaladım şaşmaz :D )

Döner: Fırat-Katık döner iyidir, Şadırvanın dönerini çok severler ama ben beğenemem bir türlü :)

Sık sık Hatay ve Mersin'e gittiğimizden de;

Hatay'da Harbiye'de kağıt kebabı, şehrin içinde Kebo'da döner ki Türkiye'de şu ana kadar yediğim en güzel dönerdir, Kral'da künefe.. Antakyalı ve İskenderunlu'lar yazsın hele bi asıl cevher onlarda oraya gidince kilo alıyorum ben :D

Kebo'nun incecik ve bir damla yağ akıtmayan, dönerin son lokmasına kadar parçalanmayan, sakın ama sakın jalepeno yemiyorsanız acılı istememeniz gereken döner :D Normal göründüğüne bakmayın lezzeti on numara..
http://files.myopera.com/efecobanoglu/blog/kebo%202.jpg

Kağıt kebabı
http://ressim.net/6/out.php/i2622261_kagit-kebabi-jpg

Kral künefenin dolu dolu porsiyonuyla
https://is1.4sqi.net/derived_pix/STtpUUB6ZrMesAbCQsKgifMLunU-mXyIad-qMXh-TEU_300x300.jpg

Mersin'e zaten direk yoğurtlu tantuniye gidiyorum Hasan Usta'da.. 2 porsiyon yerim kusana kadar :D

Bu da yoğurtlu tantuni
http://mehmetepe.com/wp-content/uploads/2012/05/wpid-2011-11-10-15.05.291.jpg

Aklıma geldikçe yazarım, foto boyutlarını bilerek biraz büyük koydum uyarırsanız düzeltirim saygılar sevgiler :heyoo:

JumboAli
09-06-2012, 14:16
heh ıste konu amacına ulasıyo adana ya antepe gelınce ne yıcegımızı bılıoruz en azından. devam arkadaslar

Dodoo
09-06-2012, 14:41
Görsellerle destekleyenler, çok acımasızsınız :D Devam devam :)

Onno
09-06-2012, 15:17
Şuana kadar yediğim güzel yerlerden birisi Askerliğimi yaptığım Gaziantep.. Imam Çağdaş'ın yemekleri, Ayıntap baklava vs..

emre|
09-06-2012, 15:40
Hazır konusu açılmışken,ay sonunda antalya'ya doğru yola çıkıyoruz ben bogazıma düşkün biriyim,kayseriyi biliyorum iyi kötü yenilecek yerleri.. Konya'da hiç etlipide yemedim nerede yenir ?

Antalya'da yemek yenilecek güzel lezzetler sulu yemekler hariç :)

Kesinlikle havzan:)

Shadow_Dancer
09-06-2012, 15:44
Doush beni mahvettin be kardesim, aglayacam yeminle..

doush
09-06-2012, 16:39
Doush beni mahvettin be kardesim, aglayacam yeminle..

Abi geldiğinde bize de zaman ayır hepsine gideriz :D

onurgoyunc
09-06-2012, 17:55
Allah'ını seven resim koymasın, gurbette fena oluyorum. Eminim benim gibi daha uzun dönem yiyemeyeceklerde vardır aramızda :(

mmustu
09-06-2012, 17:59
hay ebenizin elleri :D

ahmet3425
09-06-2012, 18:07
mirza köfte enfes lezzet bayrampasa yıldırım mahallesinde kesinlikle tavsiye ediyorum kenarda kosede kalmıs harika biyer...

susam bufe karakoy doner adamların doneri muhtesem.

kapalı carsı da gülebru bufe mercan kapısında kapalıcarsıdaki en iyi doneri yapıyorlar diyebilirim o tarafta işiniz olursa gidin yiyin.

kapalı carsı da havuzlu lokanta istanbuldaki acık ara en iyi esnaf lokantasıdır. sulu yemek sevenlere de burayı tavsiye edebilirim.

cihangir taksim arasında Balkan lokantası da sulu yemek konusunda cok iddalıdır beyenmeme luksunuz yok :)

urfa da ciğerci aziz usta turkiyenin en iyisi daha iyisini cem e tavsiye ettim:)

antepde de karsıyakalı Halil ustayı tavsiye ederim antepin en iyi kebabları ordadır. imam cagdas falan bunlar daha cok turistlik mekanlar.

ulke dısı tatları seviyorsun heralde cem sana tavsiyem halepde ki kapalı carsı da maalak (ciger kebabı) ye hatta orada buldugun butun kebapları deneyebilirsin...

GokhanRS
09-06-2012, 18:10
aç karna bu konuya girilmez. adamın başı dönüyo.

TaGo
09-06-2012, 18:42
yemin ederim antep-adana gelesim var :)

TayfunS
09-06-2012, 19:13
Bunlar yemekse bizim yediklerimiz ne :) adana antep urfa civarını inşallah bi gün görmeye gelicem. Tarihi vs özelliklerinden değil mutfağından :)

h.savas
09-06-2012, 19:18
konunun başına 'resim yasaktır' ibaresi konsun fena oluyorum....

koray ozan
09-06-2012, 20:12
mutfağa gidilir anne veya hatun ne yaptıysa yenir :D

cagri-35
09-06-2012, 21:06
İnsan değilsiniz.

Tok adamı bile acıktırıyor lan başlık !

Gece belli saatten sonra giremiyorum elim ayağım titriyor...

İbrahim33
09-06-2012, 22:12
yoğurtlu tantuni nedir arkadaş yaa...sonradan icat çıkarıyorlar , madem yoğurtlu bişeyler yemek istiyen var gidip iskender yesinler , tantuninin ırzına geçmesinler...

doush
10-06-2012, 01:07
@ibrahim33

Ön yargılı olmayın, fırsatınız varsa yiyin ondan sonra değerlendirin :icon_tup:

Ufuk
10-06-2012, 01:10
Tamda 1 ayda 7,5 kilo verdiğim dönemde sıkıntı çıkarttı fotolar.
Birde bu işi muştu beyde yapıyor geçenlerde facede takılırken anasayfaya düştü albümde perde pilavından tut mantar dahil herşey vardı.Gittim lapa pirinç yedim onun yüzünden :D :D :D

doush
10-06-2012, 01:19
Mantar dedin de :D

http://farm4.static.flickr.com/3092/2621630864_0d660b0c79.jpg

63owen63
10-06-2012, 01:50
Bugünkü keyfimden bir kare :)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/252294_484346808258902_91460130_n.jpg

HondatugraL
10-06-2012, 02:06
Bütün sayfaları okumasında yazmamışlarsa yazayım
Antalya'da kokarec hilmide yenir sosisli yengen Turu seyler evren büfede çekirdek kola yalım parkta çorba mevlana corbacisinda. Bunlar Antalya'nın ünlü mekanlarının ünlü yemekleri ama bıtanesi varki sadece Antalya'da yiebilirsiniz ve yemeden giderseniz Antalya'ya gelmiş sayilmazsiniz tabikide Antalya usulü piyazdan bahsediyorum yaninada sis koftee offf :D

Murat Özcan
10-06-2012, 12:09
Tekirdağ Sahil yolunda Özcanlar Köfteninin Lezzetini Tüm Türkiye Bilir ;)

douu
10-06-2012, 12:29
Adana'ya yolunuz düşerde Elem restorana giderseniz bunları da yemeyi unutmayın derim :D

( adres : Adana-Karataş karayolu üzeri 15. km )

http://1.bp.blogspot.com/-xod_h15h-GE/T7VPOcGwjuI/AAAAAAAAAUw/N3x6UJtPS3c/s1600/P1030134.JPG
http://s3.amazonaws.com/foodspotting-ec2/reviews/1631474/thumb_600.jpg?1335104844
http://www.elem.com.tr/menufoto/beyti_1.5.png

Yiğit Ş.
10-06-2012, 12:31
yine mi sen dou :D vay arkadaş getircen bizi oraya illaki :D

douu
10-06-2012, 12:51
yine mi sen dou :D vay arkadaş getircen bizi oraya illaki :D

:rolleyes::D:D:D:D

|KaAn|
10-06-2012, 17:33
Bakırköyde göresun-görele pide. incirli cad. üzerinde, sürekli eve sipariş veririm. kavurma-kaşar-mantar favorimdir.

RIDVAN
11-06-2012, 11:54
GAZİANTEP DEVAM :)

HALİL USTAMIZ :) GERÇEK KEBAP GERÇEK TAZE ET TADINA VARACAĞINIZ TEK YER GERÇEKTEN ALIŞKANLIK YAPAR DOYMAK BİLMEZSİNİZ..

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2ck.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2cy.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2d7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2dt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

LAHMACUN YEMEK İSTERSENİZ MERKEZDE 'ÇITIR LAHMACUN' SIMSICAK FIRINDAN ÇIKTIĞI AN MASANIZDA'

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2hk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2jf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ET DÖNER + İSKENDER YEMEK İSTERSENİZ GERÇEKTEN BU İŞİN SONU ANTEPDE ÜMİT DÖNER

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2nu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2pd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2px.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

GECE VEYA SABAH SAATLERİNDE MUTLAKA DENEYİN HASTAYI İYİLEŞTİRİR BUNLAR :) BEYRAN-PAÇA-ÇORBA ''''METHANET'''
BEYRAN
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2vc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2yt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

DEVAMI GELİCEK ACIKTIĞIM İÇİN ACİLEN HERHANGİ BİRİSİNE GİTMEM GEREK :D :D

douu
11-06-2012, 13:02
küşleme mi var la orda :D dur gidim yiyim yarın :D

ygtkrmdnz
11-06-2012, 13:05
geldin mi sen :D akşam napıyorus :D

SErhat.
11-06-2012, 13:35
Tavsiye edilen yerler ilk mesaja eklensin talebini destekliyorum. Şehir şehir, dükkan dükkan belli olur. Sayfaların arasında aramak derdi olmaz.

Yalnız tokum ama yine de şu ciğerlerden canım çekti. Gideceğim Horhor'a.:D

powERS
11-06-2012, 14:05
bazen bu foruma lanet ediyorum...

Anu
11-06-2012, 19:19
Mantar dedin de :D

http://farm4.static.flickr.com/3092/2621630864_0d660b0c79.jpg

Favorilerimden biridir :) Canım çekti, gidiyim yapıyım :D

Hakan Burak
11-06-2012, 20:16
İzmit:
Döner: En güzel göneri yapan Katık Döner'dir tartışmasız. Çift lavaş, bol malzemelisi bir harika! :D
Katk Dner (http://www.katikdoner.com.tr/fotogaleri.html)

cabrioleter
11-06-2012, 21:34
İzmit:
Döner: En güzel göneri yapan Katık Döner'dir tartışmasız. Çift lavaş, bol malzemelisi bir harika! :D
Katk Dner (http://www.katikdoner.com.tr/fotogaleri.html)

hocam öğrencilik devam ediyor mu? :D ben hayatımda bu kadar kötü döner yemedim üstelik içine turşu patates atmışlardı.. bir de bunu bursa da dönerin iskenderin anavatanında utanmadan satıyorlar döner diye.. öğrenciler bayılıyor doyuruyor diye ama benim içim almadı..

Hakan Burak
13-06-2012, 13:37
hocam öğrencilik devam ediyor mu? :D ben hayatımda bu kadar kötü döner yemedim üstelik içine turşu patates atmışlardı.. bir de bunu bursa da dönerin iskenderin anavatanında utanmadan satıyorlar döner diye.. öğrenciler bayılıyor doyuruyor diye ama benim içim almadı..
Öğrenci değilim ama, işten çıkınca veya öğle aralarında giderim. ***** ekonomi devri hem doyurucu, hemde bana göre lezzetli olduğu için hoşuma gidiyor. Fiyat/Performans konusunda çok iyi bir seçenek :D

Ers
13-06-2012, 14:38
Zeytin yağlı ev emekleri- Zeytin
İzmir Buca Seyfi Demirsoy hastanesi yanı.
saat 12-13 arası gitmek lazım.

highpower
13-06-2012, 16:30
bartındamı yedim safranboludamı hatırlamıyorum ama tombik diye değişik bir döner yapma sitili vardı oralarda meşhurmuş güzeldi yolu geçen olursa

Onuralp
13-06-2012, 16:47
Ankara'da...

...kokoreç için Gençlik caddesindeki Pikolet. (İzmirliler gitmesin onların kokoreç mekanları daha güzel.)
...iskender için Belpa'nın yanındaki Uludağ Kebapçısı Cemal-Cemil Usta.
...kaburga dolma için herhangi bir Recep Usta.
...kebap için Gençlik caddesindeki Düveroğlu.
...sushi için herhangi bir Quick China.
...brasserie, cafe & bar için Filistin caddesindeki Kitchennette.
...mantı için Çiğdem mahallesindeki Dostlar Mantı.
...pizza için Çayyolu-Mesa sitesi içindeki Pizzahouse.
...balık için Ümitköy Beğendik'in oradaki Cundayı önerirler bir türlü gidemedim. (Giden varsa yazsın :))
...balık için Çukurambar Martı.
...poşet üzerinde köfte salata domates konsepti için 7.cadde'de sokaklardan birindeki Roka.
...makaron isterseniz GOP'da Turan Emeksiz Sokak Macarons d'Antoinette.
...köfte için Ostim karakol'un yanındaki sokaktan girince hemen solda kalan Tek İnegöl Köfte. (14.30-15.00'den sonra bulmazsınız kapatır.)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hepsine gözü kapalı gidebilirsiniz.

Dipsoru; Ankara'da pilavcı var mı yau? :)

cookies
13-06-2012, 16:48
İstanbul' da yenilecek en şahane döner Cevahir avm' nin yan sokağında (kadıoğlu hastanesi'nin sokağı) ki hacı dayı dır..
Daha iyisine rastlamadım..

Onuralp
13-06-2012, 16:54
İstanbul' da yenilecek en şahane döner Cevahir avm' nin yan sokağında (kadıoğlu hastanesi'nin sokağı) ki hacı dayı dır..
Daha iyisine rastlamadım..

Ya bu Hacı dayı kimmiş? Sürekli duyuyorum öğleden sonra dükkanı kapatan dayı mı bu? :D

Kızlar Agası Hanının kösedeki balıkcıda efsanedir :)

Pis obez götürmedin bizi oraya.

cookies
13-06-2012, 16:57
Ya bu Hacı dayı kimmiş? Sürekli duyuyorum öğleden sonra dükkanı kapatan dayı mı bu? :D

Bilmiyorum ama akşam üstü kapatıyor bu :D Tavsiye ederim şahsen..

MatraX_07
13-06-2012, 17:06
Antalya İçin Yemek Vakti :D

Serik'te, Kıymalı Tost
Aksu'da,Aksu Köfte
Antalya Merkez,Bolu Dağı MAngal evi,Antalyaspor büfe Yengen

CasabLanca
13-06-2012, 17:09
Dipsoru; Ankara'da pilavcı var mı yau? :)

kanka bildiğim pilavcı cuma cumartesi bestekarda arabayla tezgah açan var pilavı hem lezzetli hemde bol kepçe

Onuralp
13-06-2012, 17:11
Bilmiyorum ama akşam üstü kapatıyor bu :D Tavsiye ederim şahsen..

Ya buna kesinlikle yolum düşünce gideceğim. Teşekkürler.

kanka bildiğim pilavcı cuma cumartesi bestekarda arabayla tezgah açan var pilavı hem lezzetli hemde bol kepçe

Ya pilav olayı güzel oluyor da temiz olması çok önemli gerçi sen diyorsan düzgündür. :D

ygtkrmdnz
13-06-2012, 17:15
iskenderun primall de kırmızı dönerin psikopatını denemiştik birgün arkadaşla. adama antepliyiz abi bize acı sökmez demiştik alıp masaya geçtiğimizde çok rahattık başladık yemeye... 2. ısırmamda gözlerimden yaş gelmeye başladı ve öylece bırakıp gittik masaya hatta çaktırmadan burgerden milkshake almıştık ahahaha ciddi acı tavsiye ederim parayı çöpe atmak için bire bir :D

cookies
13-06-2012, 17:20
iskenderun primall de kırmızı dönerin psikopatını denemiştik birgün arkadaşla. adama antepliyiz abi bize acı sökmez demiştik alıp masaya geçtiğimizde çok rahattık başladık yemeye... 2. ısırmamda gözlerimden yaş gelmeye başladı ve öylece bırakıp gittik masaya hatta çaktırmadan burgerden milkshake almıştık ahahaha ciddi acı tavsiye ederim parayı çöpe atmak için bire bir :D

Kırmızı primall' de terasa çıkarken sağda kalan yerde ki mekanmıydı?

CasabLanca
13-06-2012, 17:43
Ya buna kesinlikle yolum düşünce gideceğim. Teşekkürler.

Ya pilav olayı güzel oluyor da temiz olması çok önemli gerçi sen diyorsan düzgündür. :D

adamda gece 2-3de kuyruk oluyor bende kaç senedir ondan yerim :icon_tup:

ygtkrmdnz
13-06-2012, 18:36
Kırmızı primall' de terasa çıkarken sağda kalan yerde ki mekanmıydı?

evet balkon tarafında olan yer

Boost Up
14-06-2012, 11:19
istanbulda döner kavacık/bayramoğlunda yenir bu arada. cevahirin ordakini bilmiyorum ama

doush
14-06-2012, 11:41
Ankarada denilen yerleri bulamam galiba daha basitce kizilay civarlarnda ve 7. Caddede boyle et urunu ne var :D

doush
14-06-2012, 14:02
Kendi basima bulayim bari ben....

mmtrıza
22-02-2013, 13:52
Denizli bayramyerinde kebap yemenizi tavsiye ederim ama sabah kahvaltısım yapmadan saat 11 civarında :D

http://i46.tinypic.com/9vbpfa.jpg

SErhat.
22-02-2013, 13:55
Denizli bayramyerinde kebap yemenizi tavsiye ederim ama sabah kahvaltısım yapmadan saat 11 civarında :D

http://i46.tinypic.com/9vbpfa.jpg[/IMG]

Burası şu Denizli'deki meşhur yer mi? Öğlen saat 2'ye kadar açık oluyormuş ve o dükkan açıkken kimse diğer lokantalara gitmiyormuş. :)

free-hifi
22-02-2013, 13:57
İstanbul Maltepe Tugayyolu Dönerci Ali Usta yı tek geçerim gerçi 2005 teki lezzeti yok ama olsun

berk72
22-02-2013, 14:21
Kırım Çiğ Börek

İzmir Bayram Yerindeki, Kırım Çiğ Börekçisi.
Muazzam bir lezzet. Kıymalı ile başlayıp, peynirli ile bitirin.

384 Sokak No: 30 Bayramyeri / İzmir

mmtrıza
22-02-2013, 14:22
Burası şu Denizli'deki meşhur yer mi? Öğlen saat 2'ye kadar açık oluyormuş ve o dükkan açıkken kimse diğer lokantalara gitmiyormuş. :)

meşhur yer derken kebapçı enverin namı var başbakandan sanatçılara kadar herkez kebapçı enverde agırlanır ama ben 2. ticari yoldaki kebapçı kadiride tavsiye ederim ilk pişen kebap 11 civarı çıkar 2den sonrada olur ama pek keyifli olmaz kurumaya başlar ve seçilmiş olur :icon_tup:

mmtrıza
22-02-2013, 14:27
Denizli bayramyerinde

dört çeşme mevkiinde köfteci kadirden şiş köfte adana üstünede kaymaklı tahinli kadayıfını yemenizi tavsiye ediyorum

Babadagdan kuyuda tandır kebabı

Tavasta pide üstünede ballı tahinli pide

Tavasta fırın göveci

ahmet3425
22-02-2013, 14:37
Istanbul fatih de aksemsettin mah. Emniyetin ust tarafi oluyor.

Oz kilisli, lahmacun konusunda tek gecerim...

powERS
22-02-2013, 14:39
İzmirde Şirinyerde forbes in girişinde arka sokakta Keyf-i Lezzet var Soğan Yahnisi Zaten spesyalleri.

Ev yemeği tarzında çalışıyorlar. Şevketi Bostan da çok güzel ama herzaman yapmıyorlarmış.

Yiğit Ş.
22-02-2013, 14:41
Kadıköy soğukçu çağlar :D soğuk sandwiç yapıyor. babadan oğula kalma bi tezgahları var. akşam 8 den sonra açık.

brs852
22-02-2013, 14:46
bir buçuk'ta çıtır tavuk ve acı soslu kanat
canım ciğerimde ciğer

onur_S
22-02-2013, 14:55
Kırım Çiğ Börek

İzmir Bayram Yerindeki, Kırım Çiğ Börekçisi.
Muazzam bir lezzet. Kıymalı ile başlayıp, peynirli ile bitirin.

384 Sokak No: 30 Bayramyeri / İzmir

Eskişehir'de yediniz mi hiç?
Çiğbörek peynirli olmaz

mannerboy
22-02-2013, 14:57
düzcede gece fikoreçte kokoreç iyi gider :) merkezde ziraat bankası yani.sahibi fikret fikoreç lakabı :)

RIDVAN
22-02-2013, 14:58
GAZİANTEP DEVAM :)

HALİL USTAMIZ :) GERÇEK KEBAP GERÇEK TAZE ET TADINA VARACAĞINIZ TEK YER GERÇEKTEN ALIŞKANLIK YAPAR DOYMAK BİLMEZSİNİZ..

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2ck.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2cy.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2d7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2dt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

LAHMACUN YEMEK İSTERSENİZ MERKEZDE 'ÇITIR LAHMACUN' SIMSICAK FIRINDAN ÇIKTIĞI AN MASANIZDA'

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2hk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2jf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ET DÖNER + İSKENDER YEMEK İSTERSENİZ GERÇEKTEN BU İŞİN SONU ANTEPDE ÜMİT DÖNER

http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2nu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2pd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2px.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

GECE VEYA SABAH SAATLERİNDE MUTLAKA DENEYİN HASTAYI İYİLEŞTİRİR BUNLAR :) BEYRAN-PAÇA-ÇORBA ''''METHANET'''
BEYRAN
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2vc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1206.hizliresim.com/y/c/7s2yt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

DEVAMI GELİCEK ACIKTIĞIM İÇİN ACİLEN HERHANGİ BİRİSİNE GİTMEM GEREK :D :D

Güncelleyelim :D

mmtrıza
22-02-2013, 15:08
antep ve adana mutfagının bulundugu yerde bizim yazdıklarımız cerez kalıyor :D

free-hifi
22-02-2013, 15:20
ist anadolu yakası en iyi lahmacun nerde arkadaşlar ?

miniks
22-02-2013, 16:22

Acıbadem Antebi

Avrupada Aksaray Sait

akarags1905
22-02-2013, 16:23
Bir çok yer var ama şu konuyu görünce aklıma ilk gelen ve yaklaşık 1 senedir gidemediğim, çok özlediğim:

Kemeraltı Mah. 866 Sk No:14, Kemeraltı /konak/İzmir
(0232) 425 1263

Doyuran Manisa Kebabı.. 2.katta o minik camlarının önünde, eski sürahilerde gelen ayranla yenilicek ooff ooffff...

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/dc/23/63/doyuran-manisa-kebap.jpg

burkaykalyon
22-02-2013, 16:24
Yav arkadaşlar bir fikir verin. Akşam hatunla buluşcaz. Avrupa Yakası'nda şöyle güzel bir yemek(fazla öpmeyecek) nerde yeriz?

MazdaSpeed
22-02-2013, 16:30
Lahmacun-Beylikdüzü dürümcü bayram
ciger-aksaray ya da güngören de bağdatlı
baklava-antepten kargoyla imam çağdaştan :)

jr1905
22-02-2013, 16:34
Osmaniye ye yolunuz düşerse D400 üzerinde Ciğerci Ahmet Emmi yi şiddetle tavsiye ederim salaş bi mekan fakat gerçekten tadı damağınızda kalacaktır.
Onun dışında kebabın yanında rakıda içerim derseniz yine aynı yol üzerinde Güney Restorant var Osmaniyede yiyebileceğiniz en iyi kebap Güney'de diyebilirim ayrıca mezeleri ortamı vs tavsiye ederim onun dışında Dr. Devlet Bahçeli Meydanında Park Lokantası vardır orasıda gayet güzeldir Osmaniye'de yemek yenilebilecek en iyi 3 mekan kesinlikle bunlardır.

MazdaSpeed
22-02-2013, 16:38
Çiğ köfte için Eminönü Ali Usta :D izlemenizi tavsiye ederim.
meşhur çiğ köfteci ali usta (doktor)(eminönü / istanbul) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=iov4gVa1PzQ)

Kahn23
22-02-2013, 16:40
Beşiktaşlılar için Dikilitaş Hakkı Yeten halı sahasının orada "Kartal Yuvası" var.
Yer tanıdık. Mekan maç izlemek için 10 numara. Her haftasonu bir Beşiktaşlı görme garantisi var :)

MazdaSpeed
22-02-2013, 16:50
Fulya da Yes kardeşler var orada köfte yenilebilir,gayet iyidir.

YUNUS
22-02-2013, 16:53
Adana da Eco'nun yerini de fena meth ediyolar... Yolum düşerse bir gün aklımda gidecem

mmtrıza
22-02-2013, 16:54
meşhur çiğ köfteci ali usta (doktor)(eminönü / istanbul) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=iov4gVa1PzQ)

napıyor bu adam ya :D marulu limonu basıyor ciğköfteyi sıvıyor yallah

oğuz
22-02-2013, 16:59
künefe yemek için anadolu yakası sağlam yer tavsiye edicek varmı ?

utkunoa
22-02-2013, 17:04
izmir çamdibi kokoreççi asım usta
söğüşçü aco kıbrıs şehitleri veya bostanlı
palandöken cag kebap manisa
kağıt köfte ali baba manisa
midye kesinlikle nebi usta manisa
kumru 3. sanayii sitesi izmir serkan
karışık sandviç aynalı büfe izmir bornova
kolcuğlu muazzez ersoy istanbul küçükyalı sahili kesinlikle parayı hakeden tek yer. Kolcuoğulları arasında en iyisi Şenol Kolcuoğlu
rakı balık kule restaurant güzelbahçe izmir
tori katsu japon restoranı Berlin schöneberg
Da giorgio pizzeria berlin uhland str.
max & moritz pide arası döner berlin schöneberg
chaapa sushi tailand mutfağı berlin nollendorf platz
izmir istanbul arası susurluk yörsan tesisleri.

şimdilik aklıma gelenler bunlar

Kahn23
22-02-2013, 17:05
Fulya da Yes kardeşler var orada köfte yenilebilir,gayet iyidir.

Sürmeli Otel'in orada meşhur Adem Abi'de tavuk-köfte-sac kavurma yenebilir.
Gs'liler tanır..

utkunoa
22-02-2013, 17:10
napıyor bu adam ya :D marulu limonu basıyor ciğköfteyi sıvıyor yallah

bu nedir ya:D

tricky
22-02-2013, 18:54

Ulan Ali usta üniversite yıllarım geldi valla aklıma hergün gider yerdik :) 10 numara makaradır....

ahmet3425
22-02-2013, 19:04

kadıkoy de ''borsam'' kadıkoy carsının icinde birazdan bende gidip yiycem orda :D

enesy
22-02-2013, 19:16

Bağlarbaşında " Ekol " Anadolu yakasında tektir , Üsküdar Adliyesi ve academic hospital yanında

aeraus1
22-02-2013, 19:44
Bilecik'te
Merkezde Köfte 228, İtimat, Şelale'de
Merkezde Çorba, Ankara çorbacısı(istasyon)
Merkezde uykuluk
Merkezde simit.
Bozüyükte kokoreç.

mechanic
22-02-2013, 19:51
Adana da Eco'nun yerini de fena meth ediyolar... Yolum düşerse bir gün aklımda gidecem

o kimmiş? nerdeymiş? deneme yapim puan verim

DoganSuper
22-02-2013, 19:53
şaşmazda köfteci apo ve ogulları :D

İbrahim33
22-02-2013, 20:07

Akşam akşam düşürdün aklıma künefeyi , arabada yok mecbur yarını beklicez :p Açken bu konuya girmemek lazımmış :)

fthdrn
22-02-2013, 20:13

Durumcu emmi kadikoy itfaiyesinin karsisinda kelle paça sida iyidir

fthdrn
22-02-2013, 20:16
Yes kardesleri okumusken onun az ilerisine aksamlari seyyar durumcu geliyor gecen ay yemistik nasil bi bakalim diye iki gun midem duzelmedi

miniks
22-02-2013, 20:18
konuya makul kucuk kohne yer soylıyım. hergun bı tane onerıyım hatta :)

bugun

PENDIK - KÜÇÜK EV gerçek işkembe - kelle - paça içebileceğiniz gerçek köfte yiyebileceğiniz tek adres. büyük konuşuyorum İSTANBUL da. ölmeden deneyin.

arifba
22-02-2013, 20:20

bugun

PENDIK - KÜÇÜK EV gerçek işkembe - kelle - paça içebileceğiniz gerçek köfte yiyebileceğiniz tek adres. büyük konuşuyorum İSTANBUL da. ölmeden deneyin.

Bana da beklerim :) D.D. Iskembe | Ana Sayfa (http://www.ddiskembe.com)

fthdrn
22-02-2013, 21:42

bugun

abi nerde burası yarın akşam bir bakalım =)

BaDCaT
23-02-2013, 02:27

bugun

Gurmeyi yazmadın bak alınırım hee ahmet de çok sever gelsinde antrenman sonrası gömücez bir ara :D

onursumer
23-02-2013, 02:32
Bana da beklerim :) D.D. Iskembe | Ana Sayfa (http://www.ddiskembe.com)

çok eski bakırkoyluym okadar onunden geçiyorum ama ayak alışkanlığı hep saruhana giderim hep aklımda unutuyorum bi akşam denicem orayıda :)

turbo&quattro
23-02-2013, 02:41
Offf saruhan dedinde 7 senedir fln hic gitmedim . 01-04 yillari arasi ordan cikmaz gibi biseydik . Sirden tuzlama offfff fena canim cekti.

ulasoztas1
23-02-2013, 10:30
geceleri kızıltoprak'ta Alem İskembe ye giderim güzeldir severim tavsiye ederim

Volkann
23-02-2013, 10:38
sapancaya gelipte Alabalık yememek büyük yanlış olur ;)

Dodoo
23-02-2013, 10:43
Pendik kucuk ev' i koftesi icin deneyecegim,

Benden genel tavsiye listesi;

Mano burger / burger
Ekspres inegol kadikoy subesi ama / kofte
Miço usta / kebap
Filizler uskudar, kofte cok iyi degil ama manzara var

Mpower
23-02-2013, 13:44
Bursa Çalı tarafından Hasanağa köyüne giderken kayapa sanayisini geçtikten sonra 200-300 metre ileride saklıbahçe diye bir yer var Alabalık yetiştirip satıyorlar öyle bir alabalık bursa da hiç bir yerde yok sıfır kılçık eğer kılçık çıkarsa parasını ben öderim o derece :D ayrıca köfte ve isteğe göre tavuk ta yapıyorlar köfteleri de çok güzel tavuk deneme şansım olmadı salatasını domatesini kendileri yetiştiriyolar o domatesin suyu yok mu ımmmm :) en son gittiğimde tahin tatlısı yapıyorlardı fırında o zaten çok ayrı bir şey.Fiyatlar bıraz normalin üstünde fakat yediğiniz yemek o paraya kat kat değer.Üst katta ise hediyelik eşya yeri var yerin sahibi bazı eşyaları kendısı yapıyor hatta eskiden hepsini kendı yapardı.Bu arada arka taraflarında siyah bir kurt köpeği var o da benim köpeğim :) en üst katta ki dairemizde bakıyorduk kiracı taşınınca onlara vermek zorunda kaldık ona da fazla yaklaşmanızı tavsiye etmem

Edit:Selamı mı söylerseniz fiyatta yardımcı olurlar Canavarın sahibi demeniz yeterli :D

Mpower
23-02-2013, 13:57

Abi köfteci yusufta ne zaman yesem midem bozuluyor bence berbat köftesi

iyi yanı fiyat ve hızlı servis başka bir cacık yok bu arada sucukları çok güzel :D

c20let
23-02-2013, 14:06
Kocaeli ve Kuşadası için önerisi olanlar var mı? :D Ağzımızın suyu akıyor burda

ÖmerF.Bayar
23-02-2013, 14:08
Konuya girip girip cikiyorum, cok kotu hissettim kendimi, karnimda fena ac ama simdi ne yesem tad almiycam, gurbetcilere yazik dedirten bi konu :D

ferhat.ö
23-02-2013, 14:10
Denizli
ev yemegi için Bolu lokantası
kokoreç için vitamin ustune tanımam :)
çorba içinde alo 24 yada kepçe

eren53
23-02-2013, 14:43
nohutlu tavuklu pilav yemek isteyen varsa

öğlen maslak sanayideki alt geçitteki pilav arabasından yesinler yok böyle bi pilav :D

CaNeR44
23-02-2013, 14:45
nohutlu pilavda hepsi hikaye bende meşhur tahtakale pilavcısını dürümde aksaray horhorda hatay sarmaşık dürüm tek geçerim

BuRaK_eFe
23-02-2013, 14:48
elazığlı olup ank da olanlar için ayrancı güvenlik caddesinde harput sofrası var elazığ yemekleri orada yenir

miniks
23-02-2013, 14:52
Bugun ki gene köhne ve küçük esnaf lokantası önerimi yapıyorum :))

İzmirliler
Pınarbaşı Bolkepçe lokantası. İşkembe ve dil yahni olay köfte oLay... Pala ya selam lar

BLuEBoY
23-02-2013, 15:20
Ulan Ali usta üniversite yıllarım geldi valla aklıma hergün gider yerdik :) 10 numara makaradır....

tam olarak nerdedir burası ? o nasıl bi dürüm sarma şeklidir merak ettim ustayı :D

baymustang
23-02-2013, 16:22

iyi yanı fiyat ve hızlı servis başka bir cacık yok bu arada sucukları çok güzel :D

köftelerin maliyeti düşük olsun diye iç yağını fazla koyuyuorlar bu sebepe midende yanma olur ...

baymustang
23-02-2013, 16:23
http://www.facebook.com/babileziz

siirt yemekleri ve fantezi kebaplar yiyebileceğiniz mekanım...

Equinox
23-02-2013, 16:40
Basit bi yerdir ama döneri on numaradır.

GMK bulvarından maltepeye giderken Sümer2 sokak girişindedir.

Özge Piknik
Kızılay Mh., 06430 Ankara, Türkiye
+90 312 229 8035 ‎

https://lh5.googleusercontent.com/-HoZRppAxFOQ/TXFEPCEzGLI/AAAAAAAAEwM/x_pyYKuXfPc/s1600/KRC+005.jpg

GökhanK
23-02-2013, 16:58
antalyada çoğu kişi köfte diyince aksu köfte falan der antalyaya gelen arkadaşlar sakın aksu adı altındaki köfte ve piyazı yemeyin antalyaya yolu düşenler muhakkak ulupınara uğramalı köfte ve piyazda eski sanayide piyazcı ahmet son nokta piyazı yemeye doyamassınız

oğuz
23-02-2013, 17:02
neden aksu ya gidilmesin ?

GökhanK
23-02-2013, 17:07
neden aksu ya gidilmesin ?

artık nasılsa insanlar geliyor diye köfte nin içinde %60 ekmek %20 yağ %20 et piyaz full sirke ayran full su :)

react1ve
23-02-2013, 17:54
ıstanbul kosuyolunda ceviz agacında tatlı yemeye doyamıyor ınsan.. o tarafa yolu dusenler en azından bır tatlı yemek ıcın ugrasınlar kesınlıkle pısman olmazlar..

bu arada pılav deyınce akla unkapanı ayvaz usta gelir..bir arkadasta hatay sarmasık durumu onermıs sonuna kadar hak verıyorum

blumenberg
23-02-2013, 18:05
Ankara'da;

leziz kebaplar ve et yemekleri, özellikle terbiyeli kuzu şişi; köşebaşı restaurant..

mercimek çorbası; esat'ta devrez..

çukuraga'nın ustasının açtığı bahçeli'de sar kebap

et döner; etlik özler döner,

adana dürüm; cebeci'de nazar dürüm.

dürüm için; esat'daki özçelik aspava (24saat açık)

rakı balık için; gölbaşı beykoz

lahmacunları ve kebapları için; çayyolu düveroglu

kebap; hoşdere tavacı recep usta

waffle için; bahçeli levent

tbone için; tepe prime butcha

tantuni için; beşevler korykos tantuni

Şömine başında adana kebap, kaburga, dondurmalı dankek için; Çadır Kebap

Baklava için;konya yolu hacı baba

Pizza için; little caesars

kokoreç için; anıttepe pikolet

meşhur konyalı kebapı da abimin olduğu için önereyim :)

aklıma gelenler bunlar.. :)

Mr.K
23-02-2013, 18:09

aşırı hassas yapıya sahip benim midem,hani şimdi örnek vermiyim ama :D dokunduğu zmn bişey midemde durmaz öyle diyim : )

defalarca yedim hiçbişey olmadı = ) belki sen benden daha hassasındır bilemiyorum tabi de..Feci derecede hassasım onu biliyorum yani :D

fthdrn
23-02-2013, 18:11

durmaksızın köfte pişiriyorlar :D
geçen gün oturduk 1.5 köfte dedim cümlem bitmeden köfte gelmişti :D

c20let
23-02-2013, 18:57
aşırı hassas yapıya sahip benim midem,hani şimdi örnek vermiyim ama :D dokunduğu zmn bişey midemde durmaz öyle diyim : )

defalarca yedim hiçbişey olmadı = ) belki sen benden daha hassasındır bilemiyorum tabi de..Feci derecede hassasım onu biliyorum yani :D

Aynı dertten muzdaribiz düzgün olmayan bir şey yediğimde özellikle kalitesiz et, yağ ve baharat etkiliyor sanırım. Mide yanması + sabaha kadar tuvalet nöbeti :D