User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 15/39 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
737 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 Bana kimse İslam'ı öğretmedi, ben açtım okudum hatta diğer dinleri de okudum . Tarihte olmuş evet haklısın, bana 1400 yılından sonra İslam aleminin dünyaya kattığı bir şey söyleyebilir misin ?

Hristiyanlar haçlı seferleriyle, kliselerle ve cadı avıyla uğraşırken senin dediğin gibi müslüman aleminden bilimin her dalından bilim insanı çıkıyordu ve evet dediğin gibi bunların çoğu dini eğitim alıyordu .

Sonra ne oldu kum saati gibi her şey tam tersine döndü.

Sen benim yazdıklarımdan sadece bunları çıkarıyorsun, kasıtlı da çıkarıyorsun çünkü diğerlerine verecek cevabın yok .

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim yanılıyorsun,
    Tarihte birçok dini eğitim almış kişi işin sonunda Matematik, Astronomi, Fizik, Kimya vb. Alimi olmuştur.
    Bakın İslamı yanlış tanıttılar, birileri sanıyor ki İslam'da sadece namaz kılmak öğretiliyor.
    Şu linklere göz gezdirirmisin lütfen;
    Bilim - Vikipedi
    Musluman bilim adamları listesi - Vikipedi
    Sen ciddi misin? Kim dini eğitim almış? İmam hatipte okuyan göremedim ben listede? Safi 20.YY isimlerini ele alırsak; çoğu ABD'de İngiltere'de vs. eğitim almış insanlar. Kaldı ki hiç kimse Müslüman bilim adamı olmaz demiyor. Bu eğitimle Müslüman bilim adamı olmaz.
    Real Cars, Real Roads.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın bahsettiği kardeşlerimiz kim ? Hani şu aşağılanmaktan falan korkan,ürkek abilerine mesaj yoluyla "arkandayız abi" diyenler .

Niye düşüncenizi belli etmiyorsunuz sevgili arkadaşlarım siz kimlersiniz merak ediyoruz. Şayet ben 14-15 yıldır savunduğum siyasi bi olgunun iktidardan inmediğini yıllardır görsem , atlet don gezer benden özgürü olmaz . Asıl bizi aşağılıyorsunuz yazmayarak,yazın düşüncelerinizi o dingin fikir havuzunda kokteyl içelim karşılıklı ,kahkahlar havada uçuşsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu çok merak ediyorum bu tür konularda genelde 50+ kullanıcı oluyor.

Fikrini beyan edenler az çok belli, Şimdi %50 lik dilimin bazı temsilcileri ben, impreza, evren, Sertaç vb. yazıyor da , diğer % 50 lik dilim (evo34 hariç) neden fikir beyan etmiyor.

Yani gözlemim saymadan sövmeden, hakaret etmeden tartışılabilinen bir ortam oluşmuşken kimse de çıkıp neden savunmuyor ?

Yani benimsediğin fikri savunmak zor mu ?
    ben konuya havadan giriş yapayım;

benimsediğin, savunmak istediğin fikri kime karşı savunucaksın ? karşındaki insan nato kafa nato mermer olduktan sonra, senin yazdığın 100 cümlelik yazının 2 cümlesinin cımbızla çekip ona cevap verip onun üstünden yürüdükten sonra kime karşı neyin direnişinde bulunayım ben ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkede iyiye giden hiçbir şey yokken halen daha üçüncü köprü yeni havalimanı oraya yol buraya dev hastane diyorsun. Bu kadar insan kalkmış azıcık gözün açılsın diye örnekler veriyor hala lafları cımbızla çekip başka başka yanıtlar vermenın peşindesin. Çuvalla vergiler ödeniyordu zaten yetmediği gibi her türlü vergiye sırasıyla zam geliyor. Ülkenin nüfusu sürekli artışta ama içindeki insan sayısı azalıyor. Her gün birbirinden saçma ve korkunç haberlerle karşılaşıyoruz ama her gün olduğu için alıştık artık tepki bile gösteremiyoruz. Binbir türlü problemimiz varken uzun hala babacan tavırlar sergilemeye çalışıyor.

O bahsettiğin köprüler, havalimanı falan. Tamam güzel oldu yapıldı ama bir bakın bakalım o lokasyona etrafında ki bölge kimin, kimlerin şuan? Her şeyin yanına da ''Dünya da sayılı'' sıfatını da koyuyorsunuz, ne işe yarıyacaksa sayılıymış bilmem neymiş. Zaten satılacak hepsi, herşey satılıyor. Şuan da herşey güllük gülistanlık görüyorsunuz, biliyorsunuz da kabullenemiyorsunuz, kabullendiğiniz gün görmek lazım sizleri, elbet anlayacaksınız. Hiçbir şey kalmadığında elde sadece senin benim cebimden çıkan vergiyle ülke dönemeyecek bunu sizde biliyorsunuz ki o durumada çok yakınız.

Buna oy veren seçmen de tutturmuş bir dünya lideri türküsü. Yandaş haber kanallarından başka hiçbir kanalı açmayan, yandaş köşe yazarlarından başka hiçbir köşe yazısı-makale okumayan, farklı bir gazete almayan, çoluk çocuğunu ilk okuldan üniversiteye kadar yandaşların okulundan başka hiçbir okulda okutmayan bir kesim. Sorsan okuyom ben ya medeniyim, takipteyim herşeyi görüyorum. Hayatında farklı hiçbirşeye bakmamışsın ki dünyadan bahsediyorsun. Dün AB'ye gireceğiz inşallah, bugün AB haddini bilsin. Dün hoca efendi, bugün Fetoş. Kandırıldınız değil mi? (At gözlüğü görme bozukluğuna sebep olabilir.) Uzun ne derse o devam edin bu kafayla. Bekleyin 2023'ü. (Şaka değil bir çoğu 2023'ü bekliyor, etrafımda çok kez duydum, herşey 2022 31 aralık gecesinden sonra değişecek ya spor gazetesi.)

Al bu da bonus olsun. Yazıklarınla videokilerden hiç bir farkın yok.
    " Çalıyor ama çalışıyor " ifadeleri. - YouTube

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlete nasıl para lazımsa artık, birçok banka 9'a kadar; vergi daireleri ise gece yarısına kadar açık bugün. Yapılandırmanın son günüymüş hesapta.

Daha evvelki yapılandırmalar ne yoğun günlerle çakıştı (mtv vs.), gene de bankalara mesai yaptırmamışlardı. Demek durum ciddi bu defa. Çok para lazım, çok. Öyle böyle değil hani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazacaklarımın yüzde biri değildi de daha fazla uzatmayayım dedim. Ben yirmi yaşında görebiliyorum da o yaşlara kadar sen ne yaptın. Anca eskiden örnek vermene yardımcı oluyor benim yaşlarda olsan söyleyecek neyin olacak acaba.

ulas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.köprüyü yaptıkları gibi, yakında Dünyanın sayılı Havalimanlarından biri olacak 3.Hava limanını da yapacaklar
    Size göre acı ama evet onlar, İmam Hatipliler yapıyor.

Ayrıca araştırın bakalım, dini eğitim alan bir insan ilim irfandan uzak sadece nazmaz mı kıldırabiliyor?
    Osmanlı'da ki ilim irfan adamları medreselerde dini eğitim almışmıydı almamışmıy dı?
    Ufuk, eğer gerçekten dini eğitim alan insan sadece namaz kıldırsın görüşündeysen inan buna bir çözüm bulman gerek.
    Çünkü bu çok ciddi bir sorun. Dostça söylüyorum, bir kinaye vb. yok.

Evet, Eskiden vergi ödediğim halde yapılmaması, ama şuan en azından gözle görülür elle tutulur birşeyler yapılmasına şükrediyorum.
    Övmek ve övülmek bizden uzak olsun.

Aslında burda bunu deyip bolca beğeni toplamak var ama içimize sinmez bizim...

Ben de bu Ülkede yaşadığım için tabi ki beni de etkiliyor.
    Ama bu etkiyi Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a akşama kadar saydırmakla azaltamayız.
    Bir de daha önce de söyledim, bir kesim fırsat verirse biz daha iyi şekilde eleştiririz(çözümü de sunarak) ama o fırsatı tanımıyorlar...

Vize konusu Avrupa'nın bir vaadiydi, üçkağıt yaptılar sonucunu hep beraber göreceğiz zamanla...

Japonya'da 48saat içinde tamir edilen yol 1 hafta sonra tekrar çöktü!
    bu örneği/gerçeği verdiğin gün samimiyetine inanacağım dostum.

Hep beraber kaliteyi yükselteceğiz, küfür etmeden tartışmayı öğreneceğiz. Bu zamanla çocuklarımıza ve topluma yansıyacak.
    Bilmemek değil öğrenmemk ayıp. Bak yukarıda ki konuşmalardan bir kitap ismi not aldım, ilk fırsatta okuyacağım mesela.
    Normalde çok fazla yazmam genelde bu güzel forumda okumayı tercih ediyorum ama insanı artık çığrından çıkarıyosunuz..

Japonlarda hata yapıyor ama hataları cana mal olduğunda tv ye çıkıp gülümsemek yerine intihar etmeyi tercih ediyorlar. Bknz: JAL 123 uçak kazası.

Vizesiz avrupa vs demişsin ama 4 liraya yakın döviz kurlarıyla yurt dışında bir şişe su aldığın zaman daha iyi anlarsın Tl nin değer kaybetmesi ne demek. Ülkenin dış borcunu hesaba bile katmıyorum.

Tribün tribün tribün. Yapmayın kardeşim. ***** iktidar pozitif işler yapsında bizde alkışlayalım destekleyelim. Ama sen açıklayabilir misin benim milyonlarca vatandaşım açken başka milletleri beslemeyi ? Yada binlerce vatan evladı hayatını kaybederken tv ye çıkıp açılışa katılmayı vs...

En çokta neye hastayım biliyomusun? Sizin Allahınız var bizim yok ya hani ! Siz müslümansınız biz değiliz ya hani !

Ankebut suresi 64 tede dediği gibi; "Muhakkak ki ahiret yurdu, elbette o gerçek hayattır. Keşke bilselerdi."

İşte hesap günü geldiğinde Allahın adeleti hepimizin üzerine olacak. Hadi hayırlı akşamlar.
    TAM 35
    UK986 6R GTI
    UK987 w204 C250 Coupe AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu da eklemek lazım dimi

Tamam Ataturk medeni okumus kendini gelistirmis bir insamda oldugu gibi uydurulmus dinin ulkeye zarar verdiginden bahsediyor zaten.
    Dediklerin aynen cikmis ulkenin algisinda buyuk kisim din ile alakasi olmadigi yonunde

Alıntı chevelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aynen yazdığın gibiyiz. ilk defa aynı fikirdeyiz

Bence hakkatten ogrenilmis caresizlik sendromu iyi arastirilmali,toplumlara komplex nasil yerlestiriliyor vallahi tez konusu,bizim toplumun en buyuk 2 ozelligi bilginin kaynagini sorgulamamasi atalardan gelen herseye inanmasi,digeride muhtesem komplekslerimiz. Cogunluk birbirini neden cekemez olur kiskanc olur,aslinda ozguvenimiz olmadigi birseyi kendimiz basaramadigimiz icin..

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M. Kemal Atatürk kaç senesinde bunları söyledi? Ülke o zaman ne haldeydi? Bu sözleri ne niyetle söyledi ? Biraz bunlardan da bahsetsen nasıl olur? Böyle canının istediği kendine yorumlayabileceğini düşündüğün sözleri başka forumlardan apartmak kolay.
    Evet kaynagini bilmiyorum tarihini ama okudugum kitaplardan o donemdeki dusunce akimlarindan o goruste olmasi sasirtici degil.
    Ama simdi yaptigin gibi kisi odakli bakp ideoloji odakli olmadiginiz icin dogruya dogru yanlisa yanlis diyip ortadan bakmasi zor oluyor.
    Bir kisi yada ideoloji tamamen dogru yada yanlis olamaz,icinde dogrulari ve yanlislari barindirir.ama on yargilarimiz buna izin vermedigi icin beyinde ona gore tarafli bakiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dunyada sayılı öğrenci yurdumuz niye yok? Yeterince para etmiyor heralde. Çıkıp açıklama yapmasın şimdi fakir öğrencinin fıtratında var bu diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fikrini beyan edenler az çok belli, Şimdi %50 lik dilimin bazı temsilcileri ben, impreza, evren, Sertaç vb. yazıyor da , diğer % 50 lik dilim (evo34 hariç) neden fikir beyan etmiyor.

Yani gözlemim saymadan sövmeden, hakaret etmeden tartışılabilinen bir ortam oluşmuşken kimse de çıkıp neden savunmuyor ?

Abicim soyle diyim eftrafimda AKP ye oy verdigini bildiklerimin yuzde 90i ya sayesinde is sahibi olmus sokakta issizken uni vs okumamis birseye sap olamamisken belediyeye girmis isci, polis vs olmus takdir ediyor.

Ya sanayide sirket sahibi aman aman akp ye oy verelim bak secimlerde bir zayif oy aldi pkk yenden turedi dolar uctu vs derdinde.

Yada o yasa bu yol ile cikari pesinde.ya bunlara cemaat feto vs gibi kaynaklarca bag baglamis insanlar bile su an dusman terrorist oldu ozetle emin ol bugun AKP AKP diyenler var ise genelde cikari yuzunden destekliyor.

Ha birse huloogglar , **** olamam diyen cahil zihniyet var onlar burda konussa yazsa nolurrr yazmasa.

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yanlışa yanlış demek zor geldiği için yazmıyor olsalar gerek.. Nasıl bir bakış açısı oluştuysa adamlar ne dese inanıyorlar.. Artık sapkın boyutuna gelmiş kula kulluk eder hale gelmişler.. Zaten öyleki peygamber ilan ediyorlar..

Tecavüz yasası da çıkarsalar, verginin vergisini de alsalar fark etmez, onlar yapıyorsa doğrudur.. Ancak bu kadar yalan ,dolan, hıyanet içinde yaşananların, onca verilen şehitlerin günahları bunların borcuna..

Artık bir umut yok.. Yaşayıp hep birlikte bu b.ok çukuruda batışımızı izliyoruz..

erdalss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadığım azınlık kısım biz olmuyormuyuz ? Yüzde 50 yi alan akp yandaşları, diğer parçalar biz oluyoruz, parça parça. Neyin korkusu neyin çaresizliği arkadaş bu fikrini bile savunamıyorsun, aile içinde misafirlikte konuşuyorsun. Adammı kesiyoruz ? Platform burada. yazsanıza arkadaşım
    masalla masalla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 yılında babamın ameliyat olması gerekiyordu ., bağkur prim borcu olduğu için ameliyat masraflarını devlet karşılamadı . üniversite hastanesinde ameliyat oldu ve cebimizden ödedik ameliyat parasını . yıl 2016 hastaneye bir suriyeli kadın geldi , eğer avrupa ülkelerine sığınmış olsaydı 3000 eoro tutacak işlemleri hiç para vermeden halletti, ayrıca anlaşma problemi nedeniyle 2-3 hastanın rahat vaktini almıştır . bizim sucumuz ne idi?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3.köprüyü yaptıkları gibi, yakında Dünyanın sayılı Havalimanlarından biri olacak 3.Hava limanını da yapacaklar
    Size göre acı ama evet onlar, İmam Hatipliler yapıyor.

Ayrıca araştırın bakalım, dini eğitim alan bir insan ilim irfandan uzak sadece nazmaz mı kıldırabiliyor?
    Osmanlı'da ki ilim irfan adamları medreselerde dini eğitim almışmıydı almamışmıy dı?
    Ufuk, eğer gerçekten dini eğitim alan insan sadece namaz kıldırsın görüşündeysen inan buna bir çözüm bulman gerek.
    Çünkü bu çok ciddi bir sorun. Dostça söylüyorum, bir kinaye vb. yok.

Evet, Eskiden vergi ödediğim halde yapılmaması, ama şuan en azından gözle görülür elle tutulur birşeyler yapılmasına şükrediyorum.
    Övmek ve övülmek bizden uzak olsun.

Aslında burda bunu deyip bolca beğeni toplamak var ama içimize sinmez bizim...

Ben de bu Ülkede yaşadığım için tabi ki beni de etkiliyor.
    Ama bu etkiyi Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a akşama kadar saydırmakla azaltamayız.
    Bir de daha önce de söyledim, bir kesim fırsat verirse biz daha iyi şekilde eleştiririz(çözümü de sunarak) ama o fırsatı tanımıyorlar...

Vize konusu Avrupa'nın bir vaadiydi, üçkağıt yaptılar sonucunu hep beraber göreceğiz zamanla...

Japonya'da 48saat içinde tamir edilen yol 1 hafta sonra tekrar çöktü!
    bu örneği/gerçeği verdiğin gün samimiyetine inanacağım dostum.

Hep beraber kaliteyi yükselteceğiz, küfür etmeden tartışmayı öğreneceğiz. Bu zamanla çocuklarımıza ve topluma yansıyacak.
    Bilmemek değil öğrenmemk ayıp. Bak yukarıda ki konuşmalardan bir kitap ismi not aldım, ilk fırsatta okuyacağım mesela.
    İmam Hatipli bildiğim kadarıyla Arapça bilir konuşur, var mı öyle meziyetleri, hadi onu geçtim, kitap okumuşlukları var mı? İmam Hatip'lerde zemin mekaniği falan anlatılıyor da bizim mi haberimiz yok.
    Öyle bir yazmışın ki sanki üst yapıları alt yapıları evden getirdiler. Finansör olarak koskoca ülkeyi ve bizleri gösterdiler. Durduk yere araç geçiş garantisi verdiler, çünkü bu işler böyle yapılıyor değil mi?
    Pamukova Bilecik hattını Çinli İmam Hatipler yaptı değil mi? Gebze hattını İtalyan İmam Hatipliler yapıyor. Rayları ve kataner hattını İspanyol İmam Hatipliler yapıp bize gönderiyor. Çünkü bizim İmam Hatipliler üretim yapan yerleri kapattı.
    Hatırlatırım YHT tren kazalarını, öyle İmam Hatiplilere böyle kondüktörler değil mi?

Sen çocuklarını nerede okutuyorsun veya okutacaksın, köşedeki imam hatiple görüştün mü? Baktın mı müfredat senin için uygun mu?

Eskiden vergi ödediğin yapılmayanlara ek birde GSS gibi zeka ürünü şeyler icat ettiler sağolsunlar. Senden benden alınan vergiler nereye gidiyor belli değil. Zam yapılıyor güncelleme diyerek aklımız ile dalga geçiyorlar sonrada yerliye teşvik ettik diye yine dalga geçip bilmem kaç milyar TL beklentimiz var diyorlar.

Avrupa Vize konusunda zaten dalga geçecekti ama sen en baştan sanki sonucu olumlu olacakmış gibi büyük bir sevinçle haberi paylaşmıştın.

48 saat içinde yapılan kara delik bizde 6 aydan önce zaten düzelmezdi o ayrı (çökerken can kaybı olmadı, tamir edildi ama denilene göre 1 hafta sonra yeniden çöktü ama çökme dedikleri de 7cm) ama senin bunu Adana'daki yurtta kullanılan çatı ve iç dekorasyon (çıradan hallice malzeme) malzemelerinin hızla tutuşması sonucu oluşan kayıplar ile karşılaştırma cürettinde bulunmuş olman sonrada benim samimiyetimi kendi samimiyetsizliğine bağlamış olman gerçekten çok vahim.
    Neyle neyi karşılaştırdın farkındasın değil mi, değilsen de vakit kaybetmeden muayene ücreti almayacağını düşündüğün bir doktora gözük.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Canım kardeşim yanılıyorsun,
    Tarihte birçok dini eğitim almış kişi işin sonunda Matematik, Astronomi, Fizik, Kimya vb. Alimi olmuştur.
    Bakın İslamı yanlış tanıttılar, birileri sanıyor ki İslam'da sadece namaz kılmak öğretiliyor.
    Şu linklere göz gezdirirmisin lütfen;
    Bilim - Vikipedi
    Musluman bilim adamları listesi - Vikipedi
    Harezmi zaten İmam Hatip mezunuydu değil mi? Ne güzel lafları seçip algı yönetimi uygulamaya çalışıyorsun. Sana kimse müslümandan bilim adamı olmaz demedi. Sen herşeyi hepten birbirine doladın. Adam gidip kendini bilime adamış, faydalı eserler çıkarmaya çalışmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oooov evin önünde 2-3 otomobil israf, ama bu değil dimi?

https://pbs.twimg.com/media/CyfkmfUWQAAvCn0.jpg

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben apolitik bir adamım. Ama bizim oralarda g.te g.t derler.

Ülkenin çoğunluğunun seçtiği, istediği bir yönetim var. Ben şahsen bunu şimdi muhalefet olan diğer partilere bağlıyorum.

Ben namazımı kılarım, orucumu tutarım, kurbanımı keserim, kul hakkı yemem, zekat verir hayır işlerim. Ama akpnin yaptıklarını doğru bulmuyorum.

Bunlar benim yönetime hüloğğ diye bağırmamı gerektirmez. Akpliler dışındaki insanları din düşmanı diye ayrıştırmadığınız zaman bizi dinleyip hak vereceksiniz.

Ben chpli de değilim. Hiç bir zaman oy vermedim. Ayrıca bu yapılanları chp yapsa yine eleştirirdim. Onların da yanlışları var, keza eleştiriyorum.

Ben bu şekilde kendi kendine bir adamken, bu ülkede iki üniversite okumuş, açıköğretim hala okuyan, şu anda mba masterı yapan, mekanik hakkında oldukça bilgili, anadilim gibi ingilizce, çat pat rusça ve japonca bilen bir mühendisim. Üstüne c++ ve visual basic bilirim.

Ama iş başvurularında bana bunların hepsi es geçilip 'referansın kim' deniyor. Önceden çalıştığım yerleri sayıyorum, hayır o değil, kimi tanıyorsun deniyor.

Ülkemizin benim gibi nice mühendisleri varken bizi çalıştırmayıp elin japonuna domaldık. Kamyonla para veriyoruz hepimiz.

Dolar euro uçtu gitti. Bu bizim hepimizi etkiliyor. Çünkü hiç bir şey üretmeyip tohuma kadar her şeyi dışarıdan alıyoruz. Çünkü üretecek benim gibi kişilerin 'referansı' yok.

İşsiz kaldığımız gibi 25 yaşından sonra borç üstüne borç biniyor.

Bunlar doğru şeyler mi?

Ülkece sağını solunu akpsini chpsini bir kenara bırakıp vatanını sevenler ve vatan hainleri olarak, ve sadece bu şekilde ayrımcılık yapmamız gerekmiyor mu?

Bir düşünün ya. Nolur artık biraz düşünün.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oooov evin önünde 2-3 otomobil israf, ama bu değil dimi?

https://pbs.twimg.com/media/CyfkmfUWQAAvCn0.jpg
    bu bina tecavüzleri hırsızlıkları yolsuzlukları ortadan kaldıracak mı

ölen kız çocuklarına yurt yapamayan devletin kaymakamı süleymancıların yurduna yazdırın demiş

sonuç ihmaller zinciri ve ***** sonuç

Allah bu cemaat ve dini kullanarak insanların duygularını sömürenlerin tez zamanda ocaklarını yakar inşallah...
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler