User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Km`ye Bakan Yanılır Arkadaş

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alın size efsane corolla..
    1998 Toyota Corolla vs 2015 Toyota Corolla (Auris) - Crash Test - YouTube
    Aynı şekilde Honda veya diyer araçlardada sonuç aynı olacaktır.
    Ya metal yorgunluğu var yada yeni teknoloji çok iyi.
    Yeni yenidır.
    Bu arada bende 2000 model birde 2004 model araba kullanıyorum yanlış anlasilmasin.
    Hocam güvenlik konusunda hemfikiriz zaten buna kimse İtiraz edemez herhalde.
    Misal şöyle söyleyeyim döneminin güvenli arabası megane 2 bugünkü koşullarda girse teste 3 yıldız ancak alır.

Hepimizin gemi tank dediği mercedes w124 ve beğenmediğimiz dacia.

Buyrun
    Dacia vs Mercedes - YouTube
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alın size efsane corolla..
    1998 Toyota Corolla vs 2015 Toyota Corolla (Auris) - Crash Test - YouTube
    Aynı şekilde Honda veya diyer araçlardada sonuç aynı olacaktır.
    Ya metal yorgunluğu var yada yeni teknoloji çok iyi.
    Yeni yenidır.
    Bu arada bende 2000 model birde 2004 model araba kullanıyorum yanlış anlasilmasin.
    Tamam da burada konu yeni araçların kötü veya iyi olması değil ki.

Bütçesine göre ikinci el bir araç satın alan vatandaşın araç kilometresine takılıp takılmaması tartışılıyor.

Yeni nesil araçların eski nesil araçlara göre gelişen üç özelliği var zaten, biri pasif güvenlik(çarpışmadan sonra), ikincisi frenleri, üçüncüsü ise aydınlatma sistemleri. Bugün clio symbol bile gündüz gibi yapıyor önünü.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

MrtYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2013 (14 çıkışlı) F10 520 var 68k da,eşimin arabası 11k da Km takıntım olduğu için şuan geldiğim tatile bile kendi şirket araçlarımın biriyle geldim, 200k üstü düşünemiyorum 😂😎
    Sıradanız ama.. Ön Sıradan.

MR AirMass qreen AnacHONDA

YILDIZ Tesisat Mekanik Kocaeli-İzmit

0533 653 88 39-0262 32263 40

Murat YILDIZ ..

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şey motor değilki..Bende bu millet neden sadece motora takılıp kalmış bunu anlamıyorum motordan daha önemlisi çürük meselesidir bence.Ayrıca dikkat ediyorum bizim insanımız arabasını resmen hayvan gibi kullanıyor yani motor iyi durumda olur da yürüyen ne durumdadır? Yürüyeni nin şirazesi kaymış bir araç ne olursa olsun iflah olmuyor orası da ayrı bir konu a dan z ye yürürünü sıfırlasan yine çukurlarda götü başı ayrı oynuyor.

Bir arabaya bindiğimde gayri ihtiyari özellikle yürüyen aksamına dikkat ediyorum bu konuda çok titiz olduğum için herhalde.Bindiğim 10 arabanın en az 6 - 7 sinden bi çukura girdiğinde lakır lukur ses alırım tek nedeni de budur insanlarda çukur gördümmü az sağ yada sol yapayım yada yavaşlayayım mantığı yok bodozlama bam güm Allah ne verdiyse..

Sözün özü motor 10.000 tl ye sıfırlanır ancak daha önemlisi parayla telafisi olmayacak ve göz önünde tutulmayan şeyler var karoser de çürük olmayacak yürürün kondisyonu yerinde olacak motor yorgun olsa ne olur bu saydıklarım yorgun olmamalı.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MrtYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2013 (14 çıkışlı) F10 520 var 68k da,eşimin arabası 11k da Km takıntım olduğu için şuan geldiğim tatile bile kendi şirket araçlarımın biriyle geldim, 200k üstü düşünemiyorum 😂😎
    Bence çok saçma. O araba sizin şahsi arabanız. Aynı zamanda keyfi arabanız. Keyfini alamadıktan sonra neyleyim 5.20 yi 5.30 u

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam da burada konu yeni araçların kötü veya iyi olması değil ki.

Bütçesine göre ikinci el bir araç satın alan vatandaşın araç kilometresine takılıp takılmaması tartışılıyor.

Yeni nesil araçların eski nesil araçlara göre gelişen üç özelliği var zaten, biri pasif güvenlik(çarpışmadan sonra), ikincisi frenleri, üçüncüsü ise aydınlatma sistemleri. Bugün clio symbol bile gündüz gibi yapıyor önünü.
    Bende bu konu ile ilgili böyle bi yorum yaptım.
    Söylediğim şey konuylada bağlantılı.
    Km si çok olan araçların Metal yorgunu olduğunu söyledim.
    Bununla ilgili eski bi aracın video sunu paylaştım.
    Sen neye takıldın onu anlamadım..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 2.0dci xtail 185.000km ye geldi. ön takım komple ilk defa değişti, krank kasnağı sorun çıkardı, kasnak gergi, kayışlar vb komple değişti. bunların hepsi son 3 ayda oldu. Arabam çok temiz ama maalesef parçalar ömürlerini tamamlıyor ve değişim istiyor. bu da durduk yere ekstra süpriz maliyet. bu yüzden insanlar kaçınıyor yüksek km. den. ben de düşünmeye başladım açıkcası. ama lastikler ön takım vb değiştirince geri adım attım.

gerçi aynı aracın daha düşük km olanını almak için de %25, %50 eklemek gerekiyor üstüne. iki ucu pohlu değnek.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey motor değilki..Bende bu millet neden sadece motora takılıp kalmış bunu anlamıyorum motordan daha önemlisi çürük meselesidir bence.Ayrıca dikkat ediyorum bizim insanımız arabasını resmen hayvan gibi kullanıyor yani motor iyi durumda olur da yürüyen ne durumdadır? Yürüyeni nin şirazesi kaymış bir araç ne olursa olsun iflah olmuyor orası da ayrı bir konu a dan z ye yürürünü sıfırlasan yine çukurlarda götü başı ayrı oynuyor.

Bir arabaya bindiğimde gayri ihtiyari özellikle yürüyen aksamına dikkat ediyorum bu konuda çok titiz olduğum için herhalde.Bindiğim 10 arabanın en az 6 - 7 sinden bi çukura girdiğinde lakır lukur ses alırım tek nedeni de budur insanlarda çukur gördümmü az sağ yada sol yapayım yada yavaşlayayım mantığı yok bodozlama bam güm Allah ne verdiyse..

Sözün özü motor 10.000 tl ye sıfırlanır ancak daha önemlisi parayla telafisi olmayacak ve göz önünde tutulmayan şeyler var karoser de çürük olmayacak yürürün kondisyonu yerinde olacak motor yorgun olsa ne olur bu saydıklarım yorgun olmamalı.
    Tamam doğru herşey km değil.
    Önceki sayfalarda bir araç paylaşıldı 400k da Volvo S60 araba ok gibi duruyor.
    Çürük var gibi de durmuyor, alt takımda düzgünse, o aracı alır mısınız?

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gene Fatih gene araba piyasası hakkında bi konu bu arada ben 19tdi arabayı 380binde aldım. çokda önemli değil. o paraya ancak 10 yaş küçük civic 1.5ex vardı. vel hasıl kelam. km falan diyip piyasayı yükseltme şimdi. bence 350binden sonra hurdaya ayrılması lazım arabaların. özellikle hacimli konforlu dizeller 4de 1 fiyata düşmesi lazım. bol donanımlı
    Hahahaha 😁👍
    Şaka bi yana arkadaşım gel sen anlat.
    En çok bu konuda konuşman lazım. Boşver piyasayı biz ne desek de değişmez hep dikine gider o. 😁

380k da aldın da noldu? Bi kere piyasaya göre uyguna almışsındır.
    Sanayilerde mi yattın. Yollarda mı kaldın?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam doğru herşey km değil.
    Önceki sayfalarda bir araç paylaşıldı 400k da Volvo S60 araba ok gibi duruyor.
    Çürük var gibi de durmuyor, alt takımda düzgünse, o aracı alır mısınız?
    400K daki aracı almam yada çok istisnai bir durum olacak öyle belki. Şu anki aracımı ikinci el aldım 260k yı devirmişti şimdi 310k da.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha bu kış 400.000 de 2010 2.0 dci x-trail sattım aracı kime göstersem hepsi çok beğendi araçta 1 tane deforme yoktu boya yoktu ama herkes km i öğrenınce hepsi kaçıyordu izmirden 70 yaşında bi amca geldi baktırdı ettirdi. oğlum ben bunu satın alıcam ama tanıdık elektrıkcın varsa km i düşürelim ben baktıkça gözüm takılır dedi 80.000 e düşürttürdü öyle satın aldı 3 ay önce ankaradan 2012 caddy aldım hatasız boyasız 200.000 km deydi muayneye soktuk burda araba en son 360.000 de muayneye girmiş inanamadım götürdüm ustama motora anahtar değmemiş bi 500.000 daha yapar dedi. Zaten piyasadaki 5-10 yaş dizel araçların çoğunun km si düşürülmüş. düzenli düşürenler tanıyorum. e46 lara civiclere efsane kasa toyotalara hiç girmiyorum bile. kısacası şasesi tavanı direkleri düzgün olsun motor yağ yakmasın üflemesin km i dert etmeyin bakımlı olduktan sonra. Aracını hor kullanıp 70.000 de motor kıranları gördü bu gözler.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda biraz daha eskiye gidersek üretici neden km sayacı koymuş ki ?

Madem bu sadece sayıdan ibaret hiç bir anlamı yok o zaman kullanılmasın, makine değil mi hepsi ?

Yok gerçekten araştırdım, bulamadım km sayacını kim, niçin, ne zaman icad etti ?

Bakım aralıkları için mi ? A ile B arası mesafe için mi ? Eğer bunlarsa toplam km yazmadan gayet rahat hesaplanabilir ...

Kesin bi sonuca varmıyorum sadece sebebini anlamaya çalışıyorum ...
    ...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu konu ile ilgili böyle bi yorum yaptım.
    Söylediğim şey konuylada bağlantılı.
    Km si çok olan araçların Metal yorgunu olduğunu söyledim.
    Bununla ilgili eski bi aracın video sunu paylaştım.
    Sen neye takıldın onu anlamadım..
    Zaten alt kısım size hak vermek üzerine. Aynı şeyi diyoruz.
    Üst kısımda ise sizin takıldığınız bir noktanın konuyla alakasız olduğunu söyledim.
    Herhangi bir amacım yok ona takıldıysanız, yanlış bir şey ima etmişsem affola.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef ki km algısı eş,dost,mahalle baskısına göre değerlendiriliyor
    Her kafadan bilinçsiz o kadar yorum,değerlendirme yapılıyor ki insan psikolijisi farklı algıya yönleniyor
    Dizel arabaların ortalama 150.000'den sonra motor yediği,masraf açtığı algı her kesimde var

Oto ekspertiz işi ile uğraşan birisi olarak,bu algının zamanla kaybolacağı kanatindeyim
    Çünkü; km'ye bakıp ARABA ve MOTOR ile ilgili yorum yapmak çok yanlış.
    Bazı araçlar geliyor km çok düşük ama;araca hiç bakım yapılmamış,hor kullanılmış bazıları var km çok yüksek ama tabiri caizse ''saat gibi''

Kısacası eğer bu işi bilinçli kişiler yaparsa ve insanlarımız arastırıp kendini geliştirirse kimse zorlanmaz farklı algıda olusmaz...

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan km'yi kendim yapmış olsam en ufak takıntım olmaz. Ancak kullanan kişinin aracı nasıl kullandığını bilmediğimiz için km'ye takılıyoruz.

Aracı 175.000km'de aldığımda "bu km'de hem dizel hem de otomatik araç alınır mı?" diyenler oldu. Bana bu diyen arkadaş 3-4 yaşında TSI-DSG Passat aldı. DSG'yi kucakladı.

Bir arkadaş yazmış her bölüme puan verip toplamda belirli bir puanı aşarsa alırım diye. Bence en mantıklısı budur.
    Benim araç alırken en takıldığım noktalardan biri de kurcalanmış olmasıdır. İç trimlerin sökülüp takılmış olmasına bir kafam takılır. Heleki elektrik tesisatı ile ilgili bir şey yapılmışsa ona mutlaka kafam takılır. Sanırım herkesin farklı takıntıları var

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahaha 😁👍
    Şaka bi yana arkadaşım gel sen anlat.
    En çok bu konuda konuşman lazım. Boşver piyasayı biz ne desek de değişmez hep dikine gider o. 😁

380k da aldın da noldu? Bi kere piyasaya göre uyguna almışsındır.
    Sanayilerde mi yattın. Yollarda mı kaldın?
    arabayı alalı 4 sene oldu triger yağ bakımları yaptım 1 kere direksiyon kutusu revizyon gördü. geçen bir kaç gündür yanan akü ikazını dikkate almadım sonra izmirden dönüşte yolda kaldım ama bu bildiğin benim öküzlüğüm araba 4 gündür ikaz ediyor ben hala umursamıyorum klima falan açıyorum. birde mesela ben bu forumdaki insanlar gibi araba kullanmıyorum çünkü benim için araba zevk değil ihtiyaç. nasıl ayağımda ayakkabı götümde pantolon varsa arabada onun gibi. ayakkabım eskiyecek diye yağmur çamura girmemezlik yapmadığım gibi en berbat eşşek girmez yollara arabayla giriyorum ve hiç umrumda değil çünkü ucuz ve değeri yok. arabada sigara içerim koltuğum yanar güler geçerim. yani senin anlayacağın amerikanlar gibi araba kullanıyorum. motor bakımlarımı yaparım filtrelerimi değiştiririm. kozmetik hiç umrumda olmaz arabanın tavanını kaplarken bile farklı bişeyle kapladım. niye çünkü satma değer derdim yok cillop gibi olsa 200bin km düşük olsa en fazla 5lira fark eder satarken. ben 20liralık zevk aldım şimdiye kadar zaten. önce kafalar değişecek. birde eline tornavida almayı bilmeyen adam sıfır arabadan başka araba almasın. sanayide bakım ücreti 50tl alıyorlar. bunun yapılamayacak bişeyi yok. 1 karter lokması. 1 yağ filtresi kelepçesi. 1 tornavida. 1 saat sürede sokakta değiştirebilirsin. ben maddi durumum yetkili servise bakıma götürmeye yettiği halde kendim yapıyorum. neyse çok yazdım.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yönlü bir konu bu.
    Arabasına değer veren, bakan adamdan 500.000km deki arabada alınır 750.000km dekide.
    Arabaya eşek niyetine binen adamdan 2017 model 5000km deki araba alınmaz.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mikail arkadaşın söylediklerine benzer bir yorumda benim var,

bizim insanımız ne yazık ki parasının son kuruşuna kadar, hatta aşırı borçlanarak bir şeyler almayı çok seviyor,

sonra ne mi oluyor? araç alıyor 80-90 bin liraya, bakım zamanı geliyor, 500 TL diyor servis,

o paraları verecek durumu olmadığı için, gidiyor sanayide sadece yağını değiştirtiyor 80 TL veriyor devam ediyor,

özel servise gitse orada da 300 TL diyecekler ama o rakam bile, borç içindeki vatandaşa çok geliyor,

bu döngü sürekli böyle devam ediyor, araba geliyor 60-70 bin km'ye, bu esnada borcuda bitiriyor,

araba çok yıprandı, km daha fazla yükselmeden elden çıkartayım diyor, yine ahiretlik borç ile araba değiştiriyor,

bu sebeple araba alırken km benim için çok gerilerde, arabanın genel durumuna bakıp alıyorum,

ekstra takıntım; şase, kule, direkler, aracın iç plastiğinin durumu, elektronik aksamın faal oluşu, ve içinde kırık-çıkık bir yerin olmayışı

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mikail arkadaşın söylediklerine benzer bir yorumda benim var,

bizim insanımız ne yazık ki parasının son kuruşuna kadar, hatta aşırı borçlanarak bir şeyler almayı çok seviyor,
    Konu kayacak ama sonuna kadar haklısınız. Bir memur maaşı ile 100.000 borçlanıp araç alanlar var şaşıyorum gerçekten. 3000 lira maaş ile bu kadar borçlanmanın bir mantığı yok. Yatırım olsa anlarım hadi. Getirisi olacak dersin. Memur adamsın 30.000liralık bir araç da alsan senin için aynı işi görür zaten.

Dediğiniz borçlanıyorlar sonra servise bakıma götürecek para bulamıyor. Yakıt alacak para bulamıyor. Velhasıl tuhaf bir milletiz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler