User Tag List

Sayfa 9/49 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
930 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Otomobiller & DIY

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine döktürmüşsün o potlukları sıcak havlu ve buharla alıyorlar. İstersen youtubeye bi göz at

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine döktürmüşsün o potlukları sıcak havlu ve buharla alıyorlar. İstersen youtubeye bi göz at
    bunu birkaç kişi daha söyledi sıcak ve nemli havlu ile yapılıyormuş. Akşam evden 1 havlu ve su ısıtıcıyı çalarsam çaktırmadan bir test sürüşü yapayım bakalım nasıl olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    11.01.2023 Günceli olsun,

Aracı en azından sağa sola hareket ettireyim diye ön koltukları taktım, içi de zaten ancak kurudu.

Soğuk havalarda bu işleri yapmak zor gerçekten. Garaj koltuk pandizot falan ile dolu olduğundan arabayı içeri de sokamadım.

Koltukların akşam çekilmiş fotosu var 2 tane onları ekleyeyim,

Pandizotlar hala sökük çünkü kapı içlerine yalıtım yapıyorum. Ve klipslerini kauçuklu tip olanlarla yeniliyorum.

İç tutamaklar ve cam kumanda parçalarını astarladım, astar öncesi bir kat siyah boya atmıştım nasıl oldu çözemedim ama hepsi kabardı.

Geri dönüp tekrar hepsini kazımak yeniden zımparalamak zorunda kaldım.

Yeniden kazınıp boyanmış trimler. Üzerine vernik attım ayrıca.

Sis kapaklarını mat siyah yaptım, sis lambasına denk gelen kısmını da gri yaptım,

Sisleri maskeleyip aynı gri ile boyadım,

Jant boyası diye aldığım ürün, tonu ve duruşu çok güzel,

Tüm trimlerin boyanmış hali,

Bu arada boya işi için maske aldım, geçmişte almadığım için de açıkçası pişman oldum.

Sonra sisleri yerine taktım, araba çok uzun zamandır kullanılmadığı için oldukça pis. Sisleri çok az kullandığım için ve nasıl duracağını merak ettiğim için mavi renk aldım, ben beğendim ama çoğu kiş beğenmedi

Sis kapaklarını taktım, fotoğrafa göre sol kısımda hatalar var tekrar boyayacağım o kısmı.

Sis lamabsına denk gelen kısmın gri olması bence araca güzel bir hava kattı.

Sonra kapı içi yalıtım ve pandizot montajını yaptım.

Kapı içine 9mm yalıtım süngeri uyguladım, yapanlar bilecek dar alanda bu ürünü yapıştırmak çok zor. Ama çok az boşluk kalacak şekilde yapışmasını sağladım.

Kapıyı toplayıp kapattığımda o tokluk beni çok şaşırttı.

Cam kumandasını topladım,

Böylece sürücü kapısı ile işimiz tamamen bitti. Arkaya taktığım 16cm sony hoparlörler vardı onun da çevresine sünger monte edecek şekilde parça keserek monte ettim.

Ses işini denemedim ama eskisine nazaran daha iyi olacağına inanıyorum. Kapı içi ve kolon etrafı yalıtım işe yarayacak bence.

12.01.2023 de de arka sol kapıyı yalıtıp, kopan arka cam mekanizması tekerini takarak toplamak niyetindeyim illaki ekstra çıkacak kalanları toplu olarak paylaşacağım.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine dokturmussunuz Sis farina denk gelen yerlerin gri olmasi cok guzel olmus, ben cok begendim. Sisin kendi renginin mavi olmasi sisli havada islevselligi azaltir, hatta cogu durumda yok eder. Sis farlarinin sari olmasi gerekir siste ise yaramalari icin, kelvin cinsinden konusmak gerekirse 3000 ve alti idealdir sis icin.

Ic mekan icin de surucu kapisinda deriyle bulusan trimlerin gri olmasini ben yakistiramadim. Arabanin genel agir oturakli havasina tezat, spor bir goruntusu olmus, renk uyumu da hosuma gitmedi. Yolu varsa eger arabadaki ahsap trimler gibi kaplansa sahane olur diye dusunuyorum.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine dokturmussunuz Sis farina denk gelen yerlerin gri olmasi cok guzel olmus, ben cok begendim. Sisin kendi renginin mavi olmasi sisli havada islevselligi azaltir, hatta cogu durumda yok eder. Sis farlarinin sari olmasi gerekir siste ise yaramalari icin, kelvin cinsinden konusmak gerekirse 3000 ve alti idealdir sis icin.

Ic mekan icin de surucu kapisinda deriyle bulusan trimlerin gri olmasini ben yakistiramadim. Arabanin genel agir oturakli havasina tezat, spor bir goruntusu olmus, renk uyumu da hosuma gitmedi. Yolu varsa eger arabadaki ahsap trimler gibi kaplansa sahane olur diye dusunuyorum.
    İç tutamakları gri yapmamdaki amaç aslında aracın ön göğsü gri, ve kapı açma kolları gri.

Şurada görünüyor aslında. Sis leri tamamen keyfi olarak aldım aslında meraktan. Yolda sis açıp gezmem asla, sis de yılda 1-2 defa olur olmaz desek zaten çok kullanılmayacak.

Farları d1s led e döndüğümde sisleri de aynı kelvin olarak değiştireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç tutamakları gri yapmamdaki amaç aslında aracın ön göğsü gri, ve kapı açma kolları gri.

Şurada görünüyor aslında. Sis leri tamamen keyfi olarak aldım aslında meraktan. Yolda sis açıp gezmem asla, sis de yılda 1-2 defa olur olmaz desek zaten çok kullanılmayacak.

Farları d1s led e döndüğümde sisleri de aynı kelvin olarak değiştireceğim.

ben bu fotoda vites topuzunun onundeki teyptir, klima panelidir, o kismi da bej goruyorum iyi mi internetten arastirdim, griymis, o halde dediklerimi itinayla geri aliyorum Guzel bir uyum yakalanir ic mekan toparlandiginda.

Bu arada makyaj oncesi o kisim da ahsapmis, neden degistirmisler, anlamak guc
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu fotoda vites topuzunun onundeki teyptir, klima panelidir, o kismi da bej goruyorum iyi mi internetten arastirdim, griymis, o halde dediklerimi itinayla geri aliyorum Guzel bir uyum yakalanir ic mekan toparlandiginda.

Bu arada makyaj oncesi o kisim da ahsapmis, neden degistirmisler, anlamak guc
    makyaj öncesi evet değişik bir görüntüsü var, çok benzer form olarak, neyseki ben o deseni sevmiyorum pek.

Hatta sökersem eğer ufak bir tamirlik iş var klima + teyp olan panelde, onları da kapı kolları rengine revize edebilirim.

Bu arada arabanın göstergeleri de gri oraya da bir kombin gibi oldu bence.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Elinize,emeğinize sağlık..
    Sebebini zaten açıklamışsınız ancak Gri alanlar benim de gözümü tırmaladı..Gri'leri daha koyu bir renge çevirseniz daha şık durur derim.Tabi arka planda işçilik vb. bir sürü iş çıkacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize,emeğinize sağlık..
    Sebebini zaten açıklamışsınız ancak Gri alanlar benim de gözümü tırmaladı..Gri'leri daha koyu bir renge çevirseniz daha şık durur derim.Tabi arka planda işçilik vb. bir sürü iş çıkacak
    artık bi yürüteyim de az bineyim modundayım, şuan psikolojik olarak o geri dönüşe hazır hissetmiyorum kendimi İleride olabilir koyusunu da deneriz bakarız.

Zor değil zaten sök tak işleri. Bu kolları 1 defa kazımak zorunda kaldım haddiden fazla zamanımı aldı maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyaj öncesi evet değişik bir görüntüsü var, çok benzer form olarak, neyseki ben o deseni sevmiyorum pek.

Hatta sökersem eğer ufak bir tamirlik iş var klima + teyp olan panelde, onları da kapı kolları rengine revize edebilirim.

Bu arada arabanın göstergeleri de gri oraya da bir kombin gibi oldu bence.
    Ustad, siz begendikten sonra gerisi lafuguzaf Kaldi ki zevk meselesi bunlar, e arac icinde uyum da yakalanmis, daha ne olsun belirtmeden de gecemeyecegim, butun bunlarin elinizden geliyor olusu apayri takdire sayan
    öyle işte.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    artık bi yürüteyim de az bineyim modundayım, şuan psikolojik olarak o geri dönüşe hazır hissetmiyorum kendimi İleride olabilir koyusunu da deneriz bakarız.

Zor değil zaten sök tak işleri. Bu kolları 1 defa kazımak zorunda kaldım haddiden fazla zamanımı aldı maalesef.
    Dediklerinizi çok iyi anlıyorum Ben artık kafamdakilere uygun,hazır bir araç alarak ufak tefek işlerle keyfini sürüyorum.Dediğiniz gibi kullanmak önemli olan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustad, siz begendikten sonra gerisi lafuguzaf Kaldi ki zevk meselesi bunlar, e arac icinde uyum da yakalanmis, daha ne olsun belirtmeden de gecemeyecegim, butun bunlarin elinizden geliyor olusu apayri takdire sayan
    Bir de ben özel hayatımda da genelde gri giyiyorum, gri güzel geliyor nedense, tabi zevkler ve renkler burada devreye giriyor.

Adam x milyon veriyor arabaya gidip iç koltukları kahve rengi deri alıyor mesela, bana üste para verseler almam o koltuğu. İnsan olmanın da güzelliği bu farklı zevklere sahip olmak.

El yeteneği bahşedilmiş ona bir diyecek yok, ama alıştırma + araştırma zaman zaman bozma ile gelişiyor.

Mesela araç içinde bataryasız tablet kullanmak istiyorum, bunu yaptım şuan. Ama yapana kadar 2 telefon 2 tane de tablet bozdum

Hepsi basit cihazlar maddi bir kayıp yok ama inat edince öğreniyor insan nasıl yapacağını.

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinizi çok iyi anlıyorum Ben artık kafamdakilere uygun,hazır bir araç alarak ufak tefek işlerle keyfini sürüyorum.Dediğiniz gibi kullanmak önemli olan.
    Ben hazır yapılı da da alsam, can sıkıntısına kaputu açıp aküyü söker takarım yine bir şeyler bulurum kendime

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebrik ederim hasta işi olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12.01.2023 Günceli,

Her gün bir kapı bitirme hedefi tastamam ilerliyor

Dün de yolcu kapısını tamamladım, yalıtım kısmını daha büyük parçalar ile yapabildim, el alışıyor bu yüzden tecrübe iyi bir şey.

Önce kapının üzerinde gelen korumayı olabildiğince yırtmadan söktüm, zaten bir kısmı yırtıktı .

Yalıtım için görsel yok ama kapıyı iç kısımdan motor ve kap kilitlerine su gelmeyecek şekilde yıkadım kuruladım ısı tabancası ile nemini aldım, yalıttım ve kapattım.

Kapının kendi korumasının yırtık olan kısımlarına yine yalıtımda kullandığım süngeri toz vs girmesin diye yapıştırdım, az da olsa ek yalıtım sağlar diye düşünüyorum.

Bir da kapıların içini yıkayınca kapı tahliye delikleri de açıldı içeride çamur vs birikip kapıyı içten çürütmeyecek.

Orj hoplarörler soketli, ama önceden kapı tesiatını kesmişler, bu yüzden kapı tarafı kablolarda soket yok, dolayıp bırakmışlar.

Ben de sök tak yapabileyim diye hoparlörlere erkek, araç üzerine de dişi soket bağladım.

Lehim iyidir bu işler için, gevşedi koptu derdi olmaz,

hoparlörün üzerine yine sünger yapıştırıp o şekilde monte ettim, sonra denemeye çıktım hissedilir şekilde fark var ses konusunda.

deri boyası vs gayet güzel oldu,

Bu da mavi sislerin içeriden görünümü, baya fazla ışık yapıyormuş.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derilerin boyasını çok beğendim.Havalar ısınınca mutlaka yapacağım abi ben de.Şoför koltuğu sol taraf iyice çatlamaya başladı çünkü benim de
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi-

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi çok imreniyorum yaptıklarına, eline koluna sağlık. Artık sana yaklaştım, nasipse 10 güne Başiskele' ye taşınıyorum, hafta sonları temizliğe yardıma gelirim artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derilerin boyasını çok beğendim.Havalar ısınınca mutlaka yapacağım abi ben de.Şoför koltuğu sol taraf iyice çatlamaya başladı çünkü benim de
    Son kat cilasını daha atmadım henüz onu da yapınca daha mat ve güzel bir görüntü olacak, ama ilk haline nazaran müthiş oldu gerçekten. Artık bir kompresör ve boya ekipmanı alma zamanım geldi Bu işleri daha prof. olarak yapacağım.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi çok imreniyorum yaptıklarına, eline koluna sağlık. Artık sana yaklaştım, nasipse 10 güne Başiskele' ye taşınıyorum, hafta sonları temizliğe yardıma gelirim artık
    Ooo süper haber, 2 haftada 1 başiskele arasta park civarına geliyorum. Çok sevindim ist. dan kurtulmana, hayırlı olsun güzel tercih.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sisleri acilen sök at gözünü seveyim hiç yakışıyor mu ya Diğer işler gayet iyi olmuş eline sağlık.

D1S led'e geçerken dikkat et de uymama sorunu olduğunda geri iade edebilesin, ben D2S denedim oturmuyor, ampulü geri çektiğimde merceğin odağına gelip ancak aydınlatma sağlayabildi arabada. Ama ampulün kafasına geçen o minik çember birini düşürdüm motor içine, öyle iade etmeye çalışacağım bakalım üzmezlerse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sisleri acilen sök at gözünü seveyim hiç yakışıyor mu ya Diğer işler gayet iyi olmuş eline sağlık.

D1S led'e geçerken dikkat et de uymama sorunu olduğunda geri iade edebilesin, ben D2S denedim oturmuyor, ampulü geri çektiğimde merceğin odağına gelip ancak aydınlatma sağlayabildi arabada. Ama ampulün kafasına geçen o minik çember birini düşürdüm motor içine, öyle iade etmeye çalışacağım bakalım üzmezlerse
    Sislerden hevesimi alayım sonra sökeceğim, kimse sevmedi ben hariç Arabayı bitirip dslr ile foto çekince sökeceğim d1s için dediğin doğru alırız uymaz sıkıntı.

c5 in zaten lamba değişimi için tamponu indirmek gerekiyor, o işi havalar biraz daha ısındığında yapabilirim ancak. Bir de açmışken iptal edilen far yıkamalarımı da revize ederim manayla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler