User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
98 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Kedi savar

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi "onların da yaşamaya hakkı var" diyoruz, da buna karar veren de "biz"iz yani Bu da başlı başına bi çelişki bence

Ben "doğal seleksiyon"dan yanayım. Evet kertenkeleyi öldürürsek böcek çoğalır, kedi olmazsa fare olur, köpek olmazsa bilmemne olur ama bunlar hep doğanın bir dengesi sayesinde işliyor. Kedi sayısı çok fazla olup etrafta fare olmazsa ne oluyor? Ya da bi başkası... Dengeyi yine bozduk.

"Yaşaması gereken" kadar yaşayacak. Hepsi değil. Bir kedi niye 7-8 yavru doğuruyor? Hepsi yaşasın diye değil. Birini kuş kapacak, diğerini bilmemne yiyecek, bi başkası düşecek ölecek. Bizler 8'ini birden yaşatmaya çalışıyoruz.

Bu tüm Caretta caretta'ların elle suya atılması gibi bişey. Bunu yapıyor muyuz? Yapmıyoruz. Bence temelde birebir aynı şey.

Ha bunları söyleyen insanlar diğer yandan bir sürü "kırma" tür yaratmış, kimisi sırf "oyuncak" olsun diye besliyor falan filan, ama yaşam hakkı diyoruz. Bende komple çelişki yaratıyor bunlar.
    Doğal seleksiyondan yana olmak gibi bir kavramla hayvan haklarına giriş yapmayın bence. Bu kavramla girdiğiniz zaman insanoğlunun sanayileşmeyle birlikte başlayan ve tüm dünya kaynaklarını mahveden duyarsızlığına gelir çünkü konu. Bu durumda da 30 sene sonra çocuklarımıza fotoğraflardan eskiden kedi diye bir hayvan vardı yavrum deriz.

Olması gerektiği kadar kedinin hayatta kalabilmesi için kedilerin avlanabileceği alanların olması lazım, normalde hayatlarında ve geçmişten genlerine işlenmemiş araba ezmesi gibi bir kavramın olmaması lazım vs.

Avrupa bunu nasıl çözmüş diye şehir içlerine bakarsak Avrupanın şehirlerindeki nüfus oranları, araç sayıları, yeşil alan oranları ve milli park vahşi doğa alanları gibi konuları gözden kaçırmış oluruz. Konuya bir bütün olarak baktığımızda Avrupada ne yazık ki hayvan hakları bile bizim ülkedeki insan haklarından daha iyi durumda

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kizinizi yanınıza alip o havlayan kopege mama yada evde artan yemekten goturun, hem havlama hemde korku sorunu ortadan kalkacaktir. Aynısı kediler icinde gecerli.
    Denedim hocam defalarca kedi/köpek sevdirdim. Geçen hafta misafirliğimize gittiğimiz evde büyük bir kedi vardı tam sevmeye niyetlenmiştik ki büyüklüğünü bahane edip geri çekildi ama alışacak gibi. Onların zararsız olduğuna inandırmak lazım önce.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen gel hayvanın yaşadığı doğanın içine sıç bir güzel işgal et , ondan sonra apartman önündeki tas tava , sokaktaki saldırganlar , kılıydı tüyüydü.

Benimde insana alerjim var yok mu şöyle tuşa basınca kıvrandıran bir şeyler ortalık insan kılıklı canavardan geçilmiyorda.

Bir de sürekli saldırgan hayvan haberi görüyormuşuz , ben niye göremiyorum her akşamda izlerim haberleri. Ama her gün hayvana saldıran şerefsizlerin haberleri boy boy dolanıyor etrafta sanki , bir karışıklık olmasın ?

Lafım fobisi olan arkadaşa değil tabi o iş tıbbi boyutta bence de psikolojik destek alması şart, dünya tüm canlıların , bir şekilde birlikte yaşamaya alışmak şart.
    [I]
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    BMW X3 SDRIVE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mahallemdeki bütün kedilere kopeklere ben bakarım , evimdede kedim var. Demek istediğim fazlasıyla tecrübe sahibiyim. Daha bir gün olsun herhangi bir kedinin insana durduk yerde zarar verdiğini görmedim , duymadım bu yasıma kadar. Bizden milyonlarca yıl önceden bu dünyanın sahibi olan dilsiz kullara bakmak bizim boynumuzun borcudur. Bunun tersini düşünen insanligindan şüphe etsin. Fobisi olan kişilerin tıbbi tedavi görmesi gerekir yoksa ordan burdan kedi kovalayıp, kap kacaklari ortadan kaldırarak bundan kurtulmak mantıksız ve imkansız.
    İnstagram @ugrbra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvanseverlerin ilgisi sokak hayvanlarını beslemek boyutunda kalmayıp, hayvanları kisirlastirsalar sorun bir süre sonra çözülecek..

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayvanseverlerin ilgisi sokak hayvanlarını beslemek boyutunda kalmayıp, hayvanları kisirlastirsalar sorun bir süre sonra çözülecek..
    Evet dogru. El atmisken bazi insanlarida kisirlastiralim bozuk genetikleri anadan, babadan cocuga gecmesin. Dunyadaki en zararli mahluklar insanlardir.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorun brandanın altından, kimi zaman üstünde, arabanın kaputta, bazen tavanında yatarlar. Hepsini ellerimle besledim bu boylara gelinceye kadar. Apartmandaki çoğu kişiden korkarlar benden korkmazlar. Çok görmemek lazım bence. Onlar da soğuk havalarsa sığınacak yer arıyorlar.

Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Balistique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dogru. El atmisken bazi insanlarida kisirlastiralim bozuk genetikleri anadan, babadan cocuga gecmesin. Dunyadaki en zararli mahluklar insanlardir.
    Yok etmeye kendinizden başlayabilirsiniz

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok etmeye kendinizden başlayabilirsiniz
    Anlamak zor is.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hocam mahallede son kısırlaştırma yaptirdigimiz kedi narkozu kaldiramayip öldü, bunun vebalide var..

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen sicakik evinde, sicak yemegini yiyebilir haldeyken, kapida bir tas yemek bekleyen on-on bes (sayisi muhim degil) kediden rahatsiz oluyorsan eger, 37 yasinda adam olmus ama insan olamamissin demektir.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen sicakik evinde, sicak yemegini yiyebilir haldeyken, kapida bir tas yemek bekleyen on-on bes (sayisi muhim degil) kediden rahatsiz oluyorsan eger, 37 yasinda adam olmus ama insan olamamissin demektir.
    Adam metre de gelmiş, gerçek hayatta tanımadığı insanın adamlığı hakkında yorum yapana ne denir bilemedim, dikkat et de yanlış kişiye denk gelme, madam ederler..
    Bir deAdres alayim?? Buldugum tum sokak kedilerini oraya getircem de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam metre de gelmiş, gerçek hayatta tanımadığı insanın adamlığı hakkında yorum yapana ne denir bilemedim, dikkat et de yanlış kişiye denk gelme, madam ederler..
    Adam olmussun ama insan olamamissin demis, bence tekrar okuyun. Bu arada adres istemissiniz sokak kedilerini ellemeyin yasam alanlarinda kalsinlar ***** Ankara soguk memleket karda baslamis onlar siginacak bir yer bulmuslardir kendilerine. Yarariniz yok zarariniz olmasin.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendim için değil ama motorum için ciddi sıkıntı oluyor.motorun koltuğuna ciddi tecavüz ediyorlar.birde şu şubat ayındaki koku olayı bezdiriyor.
    naftalin-sirke kullandım hiçbirşey ifade etmiyor.
    şimdi branda kullanıyorum.kurtuldummu derseniz.eskiye göre daha iyi korunuyor.ama 1-2 hafta hiç motoru açmazsam brandanın altına giriyor.koli bantıyla gireceği yer bırakmasamda yinede bir şekilde branda altına giriyor.brandamda zaten delik deşik oldu yaza değişmem lazım...
    farkındaysanız tekil konuşuyorum.mahallede bir sürü kedi olsada.tek biri taktı motora.

buyuk olasılıkla evden falan atmışlar.çünkü brandayı açıp altından çıkınca korkar kaçar sanıyorsunuz.yohh öyle bişey,benide pek iplemiyor.şöyle uzun uzun gerilip atlıyor yere uzaklaşıyor.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlayamadığım hayvan severlerin hayvan sevmeyenlere düşman olması atıp tutması, lan öyle insanlar da mı varmış diye aşağılaması. Abi bizim bu memleket niye böyle. Kitap okuyan okumayanı dışlar, İngilizce bilen bilmeyeni aşağılar, Atatürk’ü seven, sevmeyeni hain ilan eder. Böyle gider bu. Önyargı...

Hayvan sevmeyen sevecek ortam bulamamıştır, küçükken korkutulmuştur? Belki konu sahibi gibi en kıymetli insanında hayvanlar kötü etki bırakıyodur? Bunlar diyebilecek kadar bezmiştir?? Hayvanı sevmeyene değil hayvana zarar verene düşman olurum. Kitap okumayana vakti yoktur der gülerim. Atatürkü sevmeyene öğrenecek çok şeyi var der yine gülerim. Bana rant geliyor çünkü o abartmalar.

Hayvan severim kedi köpek özellikle çok severim. En yakınımda annem kedi köpek elleyemez, fobisi yok korkmaz kaçmaz ama elleyemez yeni doğmuş bebek bile kucağına alınca kızarır bozarır. Çünkü kemikleri ele gelen canlılara dokunma fobisi var enteresan. Çok iyi anlıyorum sizi çünkü Erasmus’a gelen bi Asyalı vardı beyaz kedi görünce kusuyodu abartısız gördüğü gibi şlap bırakıyodu çocuk. Empatiyi bırakmamak lazım.

Konu sahibine tavsiyem Dazer II bahçeli düğün salonlarında çok işe yarıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlayamadığım hayvan severlerin hayvan sevmeyenlere düşman olması atıp tutması, lan öyle insanlar da mı varmış diye aşağılaması. Abi bizim bu memleket niye böyle. Kitap okuyan okumayanı dışlar, İngilizce bilen bilmeyeni aşağılar, Atatürk’ü seven, sevmeyeni hain ilan eder. Böyle gider bu. Önyargı...

Hayvan sevmeyen sevecek ortam bulamamıştır, küçükken korkutulmuştur? Belki konu sahibi gibi en kıymetli insanında hayvanlar kötü etki bırakıyodur? Bunlar diyebilecek kadar bezmiştir?? Hayvanı sevmeyene değil hayvana zarar verene düşman olurum. Kitap okumayana vakti yoktur der gülerim. Atatürkü sevmeyene öğrenecek çok şeyi var der yine gülerim. Bana rant geliyor çünkü o abartmalar.

Hayvan severim kedi köpek özellikle çok severim. En yakınımda annem kedi köpek elleyemez, fobisi yok korkmaz kaçmaz ama elleyemez yeni doğmuş bebek bile kucağına alınca kızarır bozarır. Çünkü kemikleri ele gelen canlılara dokunma fobisi var enteresan. Çok iyi anlıyorum sizi çünkü Erasmus’a gelen bi Asyalı vardı beyaz kedi görünce kusuyodu abartısız gördüğü gibi şlap bırakıyodu çocuk. Empatiyi bırakmamak lazım.

Konu sahibine tavsiyem Dazer II bahçeli düğün salonlarında çok işe yarıyor.
    Hocam kedi sevmeyene dusman olmak değil konu, yazilana cizilene bir baksana insanin gerilmemesi mumkun degil. Tamam sevmeyebilir saygi duyarim fakat olay zarar verme boyutuna gelirse kusura bakmayinda olayin rengi degisiyor tepkilerde degisiyor. Mesela sizin motorunuza yatiyormus kirletiyormus bunun icin hayvana zarar vermeyi dusundunuzmu? Hic sanmam çünkü bir cozum ariyorsunuz bunu belirtmissiniz. Ama adam kapisindaki tencereden rahatsiz bu adamin arabasinin uzerine yattigini dusunsene bi? Neyse konu uzar gider bizlerin tek beklentisi o hayvanlarin yasam alaninin sokaklar oldugunu anlamalari buna gore davranmalari.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akatlar Zeytinoglu Caddesi'nde oturuyorum. Cok sukur yasadigim semtin insanlari sizin aksinize memnun olur o begenmediginiz sokak kedilerine yemek verip, elleriyle kulube yapmaktan.

Ayrica madam edecek ve denk gelmeden once dikkat etmem gereken zatlari da ayni yerde beklerim.

Saygilar,
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kedi sevmeyene dusman olmak değil konu, yazilana cizilene bir baksana insanin gerilmemesi mumkun degil. Tamam sevmeyebilir saygi duyarim fakat olay zarar verme boyutuna gelirse kusura bakmayinda olayin rengi degisiyor tepkilerde degisiyor. Mesela sizin motorunuza yatiyormus kirletiyormus bunun icin hayvana zarar vermeyi dusundunuzmu? Hic sanmam çünkü bir cozum ariyorsunuz bunu belirtmissiniz. Ama adam kapisindaki tencereden rahatsiz bu adamin arabasinin uzerine yattigini dusunsene bi? Neyse konu uzar gider bizlerin tek beklentisi o hayvanlarin yasam alaninin sokaklar oldugunu anlamalari buna gore davranmalari.
    Hayır motorla ilgili bişey yazmadım karıştırmışsınız. Evet aynı fikirdeyiz hayvana zarar verene düşman olurum dedim o postta. Benim sitemim rant için hayvan sevmeyene/sevemeyene düşman olana

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sıkıntısı olan ve konuyu açan arkadaşı çok iyi anlıyorum
    Kızım 6 yaşında ve yüksek hassasiyette evcil hayvan alerjisi var
    Konu hayvanları sevmek sevmemek düşman olmak onlardan kurtulmaya çalışmak vs değil yanda sokak hayvanlarının hakları insanların hakları vs hiç değil
    Görüyorum ki herkes başka tarafa çekmiş konuyu
    Zorunlulukları olan insanlar bir şekilde çözümlerini bulmak zorunda
    Bunu düşmanlık ya da bencillik gibi algılamamak gerek
    İş hiç de öyle dışarıdan yorum atılacak kadar basit değil

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler