PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Megane III Coupe

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

emirhan sph
06-09-2011, 22:37
Biz gizliyiz bro :D:D Trafikte pata kute tokatliorm sonar anliolar diolarki acaba bu su arabamiydi falan diolar :D:D
Lan 3 aydir amerikadayim ne videosu cekicem. Ben sevmiorm ole video falan cekmeyi beni tatmin etsin yeter. Janti aldim takmadim cunku lastiklere param yetmedi :D Daha rolla hic kimseyle cikmadim cunk 130-140 hp lik arabayi rolla cikarcanda nolcak :D catara patara gitmedikten sonar roll denmez la ona.

belgehan
06-09-2011, 22:53
Abi baya gelişmiş burası maaşallah ya. :) . Xdream ben alırdım abi yayları ama param yok ya. 100 liram bile yok bunu acındırmak için demiyorum. :D Yaylar başka zamana nasipmiş artık. Ben burada arabamla baya geziyorum tozuyorum. Tek eksiği yay kaldı leylek gibi araba. Ayrıca sorum var sizlere. Sizlerdede ön tamponda renk farkı var mı azda olsa. Ben 2-3 fluencede megane HB de gördüm ama. Bıktım artık bu tampondan. :(

efe_
06-09-2011, 22:59
Biz gizliyiz bro :D:D Trafikte pata kute tokatliorm sonar anliolar diolarki acaba bu su arabamiydi falan diolar :D:D
Lan 3 aydir amerikadayim ne videosu cekicem. Ben sevmiorm ole video falan cekmeyi beni tatmin etsin yeter. Janti aldim takmadim cunku lastiklere param yetmedi :D Daha rolla hic kimseyle cikmadim cunk 130-140 hp lik arabayi rolla cikarcanda nolcak :D catara patara gitmedikten sonar roll denmez la ona.

leee bırak bu ayaklarııı C63 alcan daaa o zaman sat meggyyi de:D

alpello
06-09-2011, 23:08
hep beraber xdream i şikayet edelim artık..böyle fotolar koyup insanı masrafa dogru sürüklüyor :) ya araba sattırır ya coil aldırır.

fotodaki araç sizemi ait :)

yigitkyl
06-09-2011, 23:58
fotodaki araç sizemi ait :)

Evet benim :)

Dou
07-09-2011, 00:05
DOUUU performans konusunu napıcannn?Barbaros sonrası dr.ecu düşünüyormusun?Seni bekliyorum bilesin

valla beni bekleme hacı :)

ben kısmetse ses sistemi yapacağım arabaya, sağlam bi bütçe ayırdım :D

performansla zaten işim yoktu artık hiç olmayacak :)

efe_
07-09-2011, 00:11
valla beni bekleme hacı :)

ben kısmetse ses sistemi yapacağım arabaya, sağlam bi bütçe ayırdım :D

performansla zaten işim yoktu artık hiç olmayacak :)

İş başa düştü.... Kolay gele sana :D

|KaAn|
07-09-2011, 00:48
Renault sevmem..Meggy2 kuzenimde vardı çok çok ısınmışlığımda yoktu aslında. Dün bu topici gördüm bi bakıyım diye girdim biraz önce 159sayfayı bitirdim neden okuyorum diye sormadan :)
Ufak-tefek herkes aynı sorunlarla karşılaşmış ama can sağlığı demişsiniz, sıkıntısız nice km.lere inşallah, kendisini tanımam yanlış anlamasın ama goki_zd gibi arkadaşlarınız varsa uzak tutun araçlarınızı görünen o ki biraz daha biraz daha durumları çok oluyo :)

belgehan
07-09-2011, 00:49
Güncel bir foto koyalım değil mi? Gerçi çok güncel değil kaliperleri turuncuya boyadım bu sefer. :)
http://www.hizliupload.com/?di=CWB3
http://www.hizliupload.com/?di=TA93
http://www.hizliupload.com/?di=8UZV

efe_
07-09-2011, 09:12
07 NTJ 07 , 07 NTJ 07 acil spor yay takımı taktrmanız gerekmektedir:D:D:

belgehan
07-09-2011, 10:41
Abi Xdreamin hrlerine niyetlendim ama yaylar kesilince düştü mü onu bilmiyorum. :)

efe_
07-09-2011, 10:50
Çok düşünmeyin ya walla deymiyor...Alın takın ... xdream kardeşimizin h&r'larını 100e vericem diyor bedava yaw...

EM-RE
07-09-2011, 12:01
Arkadaşlar 2 3 arkadaş özel mesaj attı yaylar için...
Aranızda halledip beni arada bırakmassanız sevinirim parasında değilim.H&R lar serttir eibach gibi değildir karakter olarak daha serttir.Parasında pulunda değilimde çok özel mesaj geldi yaylar için istediğim parada öylesine istediğim bir para yani sembolik 5.000 filan kullanmışımdır inanın hatırlamıyorum yalan sölemek gibide olmasında coillerimi taktıralı 6 ay filan oldu heralde zaten araba 10 aylık.Dediğim gibi ama bana vermedi ona vermedi olmasın isteyen herkes burada açık açık konuşsun helalleşip verelim.Bende yazıyomda yayların nerde olduğunu bile bilmıorum :D

Dou
07-09-2011, 13:17
Satilik orjinal yaylar 1800 km kullanilmis sadece :)

Coupenizi off roada sokmak icin ideal, kilitle kullanilinirsa duz duvara bile cikarsiniz :)

Velter
07-09-2011, 13:47
benim arabayi 1 hafta babam kullandi.

Renault unun yeni jipimi die sormuslar :)

alpello
07-09-2011, 14:49
Evet benim :)

tamponu nerede yaptırdınız :D

belgehan
07-09-2011, 16:29
Abi yaylara acil ihtiyacım var. Başka zaman inan alamam. Yani o kadar butcem yok . Yani diğer isteyen arkadaşlar ne der bilmiyorum aslında. Çünkü lise 3 okuyorum ve anca topladım parayı. Haftalık 20 Tl harçlık alıyom :D Diger abilerimin beni anlayacağını ümit ediyorum.

Emre.E
07-09-2011, 18:23
Abi yaylara acil ihtiyacım var. Başka zaman inan alamam. Yani o kadar butcem yok . Yani diğer isteyen arkadaşlar ne der bilmiyorum aslında. Çünkü lise 3 okuyorum ve anca topladım parayı. Haftalık 20 Tl harçlık alıyom :D Diger abilerimin beni anlayacağını ümit ediyorum.

Tamam o zaman ben çekiliyorum :D

Velter
07-09-2011, 18:46
Simdi arkadaslar,

belki ne gerek var diyeceksiniz ama KW eylul sonu diyince,

H&R bakmaya basladim.

Emirhanin arabasinin resimlerine baktim gayet guzel dusmus, Xdream in arabasini ise on dusmemis yukarda kalmis.

Bunun uzerine h&r a mail attim ve cevabi;

Hello Mr. Alp,

Thank you for your e-mail.

28997-1 and 28997-2 depend on the front axle load of your car.
28997-1 fits all up to 990kg front axle load, 28997-2 all with more than 991kg front axle load.

If you do not have any info on the front axle load in your car papers, you can check the
car´s type plate which is a little metal plate either in the engine compartment, door panel
or trunk. I´ll attach a picture as an example for you to see.

Best regards
H&R Spezialfedern
Yvonne Menzebach

Yani ingilizcesi olmayan arkadaslar icin tercume etmek gerekirse,

28997-1 - 990 kg ya kadar aks yuku
28997-2 - 991 kg dan daha fazlasi icin.

Bu da bizim araclarin sag kapisiinda belirtilmis. Benimkisi 990 kg ye kdr.

Powershop u aradim ellerinde 28997-2 varmis.

Muhtemelen ben bunu takarsam benim aracinda onu dusmeyecek.

Uzun oldu ama bole :) Yorumu olan var mi?

alpello
07-09-2011, 18:55
Simdi arkadaslar,

H&R bakmaya basladim.

Emirhanin arabasinin resimlerine baktim gayet guzel dusmus, Xdream in arabasini ise on dusmemis yukarda kalmis.

Hello Mr. Alp,

28997-1 fits all up to 990kg front axle load, 28997-2 all with more than 991kg front axle load.

If you do not have any info on the front axle load in your car papers, you can check the
car´s type plate which is a little metal plate either in the engine compartment, door panel

Best regards
H&R Spezialfedern
Yvonne Menzebach

yorumum benim adımda alp :D

belgehan
07-09-2011, 19:02
Tamam o zaman ben çekiliyorum :D
Eyvallah abi ya. Antalya bölgesinde buna uygun yay bulamadım kaliteli. Burada bunu görünce birde zaten coupede kullanılmış olması tam kafama yattı.
Xdream abi alabilirm yaylarını. :D
Velter sende mi bu yayları istiyosun ?

Velter
07-09-2011, 19:30
Eyvallah abi ya. Antalya bölgesinde buna uygun yay bulamadım kaliteli. Burada bunu görünce birde zaten coupede kullanılmış olması tam kafama yattı.
Xdream abi alabilirm yaylarını. :D
Velter sende mi bu yayları istiyosun ?

Yok ben alakasizim

belgehan
07-09-2011, 20:10
Kim var kim yok bilelim bi ya.

efe_
07-09-2011, 20:46
Simdi arkadaslar,

H&R bakmaya basladim.

Hello Mr. Alp,

Best regards
H&R Spezialfedern
Yvonne Menzebach

bu kadar araştırmaya gerek varmı bilmiyorum :D , birşeyi değiştirmicekki gidip h&r yada eibach taktırcaksınız veya her neyse.. eibach taktırdım memnunum kafadan felan iyi düştü ama coupe'ler nedense hb kadar düşmüyor :))

yigitkyl
07-09-2011, 20:51
tamponu nerede yaptırdınız :D

Bisey yaptirmadim ki kardesim govde rengine boyattim.

Arka sislerin ortasini parlak siyah cift cikis egzoz okadar :)

Velter
07-09-2011, 21:17
bu kadar araştırmaya gerek varmı bilmiyorum :D , birşeyi değiştirmicekki gidip h&r yada eibach taktırcaksınız veya her neyse.. eibach taktırdım memnunum kafadan felan iyi düştü ama coupe'ler nedense hb kadar düşmüyor :))

iste onun arastirmasini yapiorum, neden dusmuyor :D

dayiyor dukkan hb yayini olur olur die ondan dusmuyor :D

efe_
07-09-2011, 23:05
HB'lerde düşmeme sorunu yok...ama cup'larda inmiyor güzel yayla...Coil iyidir :D

Dou
07-09-2011, 23:05
Valla benim arabanın dusuklugu 17 janta gore gayet makul oldu, konfor/yükseklik skalası gayet iyi bence.

Velter
07-09-2011, 23:33
Valla benim arabanın dusuklugu 17 janta gore gayet makul oldu, konfor/yükseklik skalası gayet iyi bence.

evet o yuzden KW ilk sirada geliyor.

madem bekliycem KW olsun.

alpello
07-09-2011, 23:37
Bisey yaptirmadim ki kardesim govde rengine boyattim.

Arka sislerin ortasini parlak siyah cift cikis egzoz okadar :)

o kadarı yetiyor bana zaten RS şeklinde bişey yaptırmak istiyorumda nerelere danışabilirm bu konuları :)

emirhan sph
07-09-2011, 23:41
Ben buyuk ihtimalle dondugumde coil alcam arkadaslar benim h&r lari belki satabilirim hersey emreye bagli :D:D:D

EM-RE
07-09-2011, 23:44
Yogun bi geceydi gencler :D cok yorgunum :)
Belgehan arkadaslarla anlasmis sanirim yaylari ona vericem bulabilirsem.
Emirhancim walla bna degil bu maslakta jinuque mudr nedir o firmaya bagli,yapariz derlerse coiller senindir.

Dou
07-09-2011, 23:48
Coil falan yalan işler bunlar

Coupecileri arabamın içine bekleirm 1-2 ay içinde :hehe:

EM-RE
07-09-2011, 23:53
Dou o araba dagilir her tarafindan ses gelir demedi deme :)

Dou
07-09-2011, 23:56
Dou o araba dagilir her tarafindan ses gelir demedi deme :)

1000 eur işçilik verirsen gelmiyor işte kanka :) Ne arabalara neler yapılıyor bi görsen anlarsın :hehe:

+ Eşşek gibi sub, 151414214141 hoparlörle falan işimiz yok :D SQ sistemde araba falan dağılmaz yani :)

Yazarak anlatmak çok zor canlı dinlediğim için bunu rahatlıklka söyleyebiliyorum. Kısmetse yaptırayım mutlaka beklerim :D

alpello
08-09-2011, 01:05
1000 eur işçilik verirsen gelmiyor işte kanka :) Ne arabalara neler yapılıyor bi görsen anlarsın :hehe:

+ Eşşek gibi sub, 151414214141 hoparlörle falan işimiz yok :D SQ sistemde araba falan dağılmaz yani :)

Yazarak anlatmak çok zor canlı dinlediğim için bunu rahatlıklka söyleyebiliyorum. Kısmetse yaptırayım mutlaka beklerim :D

ses için sizi takip edeceğim kafama yazdım :D valla ses yetmiyor ya auxa bağlayınca bile 27 civarı sonrası pert zaten çokta ses çıkmıyor

yesil
08-09-2011, 01:36
evet o yuzden KW ilk sirada geliyor.

madem bekliycem KW olsun.

düşüklük beklentiniz varsa kw yay çok fazla düşürmüyor. benim öyle bir beklentim olmadığı için çok memnunun kw yaylardan ama araç yaylı bir araç gibi durmuyor. arkalara 3 parmak giriyor. önleri tam hatırlayamıyorum ama 2 parmak olması lazım. konfor olarak çok memnunum yaylar yumuşak ama virajlarda yatma yapmıyor. bu arada benim yaylar 2 cm lik, daha fazla düşüren olmayabilir kw markasında.

iLkay
08-09-2011, 02:01
Ne zamandır girmiyorum foruma hala tatildeyim :D
Emre sana bi ses sistemi şart oldu kardeşim sen krize girmişin :D
Emirhan sende dön artık zaten fırtına var oralarda :D

Ya ama onu bunu bırakında Kuşadası yıkılıyo :D:D

EM-RE
08-09-2011, 07:39
Ne zamandır girmiyorum foruma hala tatildeyim :D
Emre sana bi ses sistemi şart oldu kardeşim sen krize girmişin :D
Emirhan sende dön artık zaten fırtına var oralarda :D

Ya ama onu bunu bırakında Kuşadası yıkılıyo :D:D

Sen emirhani birakta sen cik gel vucudun mazot pompasini patladicaksin her hece her gece :D

Velter
08-09-2011, 09:30
Simdi arkadaslar,

H&R bakmaya basladim.

Hello Mr. Alp,

Best regards
H&R Spezialfedern
Yvonne Menzebach

Suan tr de olan 28997-2 modelini takarsak coupe'ye alinacak sonucun cevabi;

Hello Alp,

The difference is that the front springs out of 28997-2 are stronger to
suit the higher axle loads. The shape is identical with the springs out of 28997-1 so they will fit.
It may just be that your car will not lower enough on the front when you use 28997-1.
Besides, there is no type approval for 28997-2 and a car with 990kg front axle load (not knowing if you need
a type approval).

Best regards
Yvonne

Yani diyorki yaylar otururur sorun olmaz. Ama onlerden arac dusmez diyor. Bu da iste satiscinin umursamadan yada bilgisi olmadan yaylari takmasi sonucu oluyor.

efe_
08-09-2011, 09:42
Ben buyuk ihtimalle dondugumde coil alcam arkadaslar benim h&r lari belki satabilirim hersey emreye bagli :D:D:D

1 dönemedin la sende , kanka senin aracın fotosunu koysana h&r nasılmış kıyaslıyak diğerleriyle....

EM-RE
08-09-2011, 09:47
Dün gece rüyamda arabayı caddeye park etmişim,yan etekler yere değiyor ön lip yere değer vaziyette bırakmışım arabayı,bir geliyorum bütün c bölgesi trafik ekipleri arabanın başında beni bekliyor sonra telin alarmı çaldı ahuahau :D

efe_
08-09-2011, 09:49
Dün gece rüyamda arabayı caddeye park etmişim,yan etekler yere değiyor ön lip yere değer vaziyette bırakmışım arabayı,bir geliyorum bütün c bölgesi trafik ekipleri arabanın başında beni bekliyor sonra telin alarmı çaldı ahuahau :D

Otomobil aşkı :DDD

EM-RE
08-09-2011, 10:03
Evet arkadaşlar şimdi gelelim bir sorunumuza daha...4 5 gün önce hatunun ipodunu evden çalıp :D aux la müzik işlemlerini gerçekleştirip çağ atlayıp radyo ile vedalaştım :D fakat bu kablo olayı beni çıldırtıyor.Şöyle bir şey buldum fakat çalışırmı bilmiyorum bizim bluetoothler biraz seçici davranıyor sanırım.

Diğer Markalar / INSIGNIA NS-4V24 MP3 VIDEO DIJITAL MEDYA OYNATICI BLUETOOTH sahibinden.com'da - 55429110 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-insignia-ns-4v24-mp3-video-dijital-medya-oynatici-bluetooth-55429110/detay/)

birde şu şekilde olanlar var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-temiz-ipod-touch-16gb-kacirmayin-58405698/detay/?

Bunun tasarımı filan daha iyi fakat bundada söyle bir sıkıntı var müzikleri sadece atıyorum tek bilgisayardan yükliyebilecem bunu hatundaki yada evdeki bile bağladığımda senkronize edip bütün parçaları uçurucak.Tek bilgisayardan yükleme yapabilicem.Ne yapmalı ne etmeli bugün vitesin orda küçücük ekranlı ipodla oynarken önümüzdeki A6 ya yazılıyorduk az kalsın audimiz olucaktı bir tane birde son kasamıdır nedir arabayı bırakıp otobüsle işe gelicektik az kalsın.:D Son olarak iphone a yükleyip ordanda dinleyebilirsin diyenler olucak öyle olmaz yolum uzun mail filan gelip telefonla çok ilgileniyorum aynı anda müzikte çalması muhtemelen olmayacaktır hemde sarjı normalde yetmiyor sabah akşam müzik dinlersek bizi yarı yolda bırakır.Son olarak bu bluetoohlu zımbırtıları bağladığımızdı aynı anda teli bağladığımda müziği susturup telefon çalar konuşmamı yapabilirmiyim.Hadi sq cular çözüm bakalım şu işi öyle kolon bağlamakla olmuyor.

Şimdi bu işi çözmez isek ilkaya aylar önce laf etmiştik 1.5 metre kabloyla dolaşıyor arabanın içinde diye bizimkide şu anda o misal yandaki arabayı ipod u versem şarkıyı değiştir o derecede :D

Velter
08-09-2011, 10:21
benim yaptigimi yap;

iphone arabada surekli sarjda dursun :D

belgehan
08-09-2011, 12:32
Xdream abi ipodu touch mu? Eger oyleyse iphone muzik caliyor benim arabada bluetoothla. Onunda calmasi lazim. Bluetooth var ipod touchda.

EM-RE
08-09-2011, 12:40
Hacı ben anlamam taç maç hatundan çaldık dıom ama sordum yok onda bluetut dedi suratıma kapattı :D
Bu arada xdream abi deil la EMRE değiştiricem bu nickide :) adımız xdream kaldı :)

levent
08-09-2011, 12:51
Emre ipod touch en mantıklısı olur, blututları cidden seçici renonun bb ve iphone görüyor nokiayı tanımıyor mesela :D

efe_
08-09-2011, 12:56
Emre ipod touch en mantıklısı olur, blututları cidden seçici renonun bb ve iphone görüyor nokiayı tanımıyor mesela :D

nokya kapatsın gitsin zaten artık :D herkeste ayfon war:D

EM-RE
08-09-2011, 13:13

Nokianın blutooth unu en son hitler kullanıyordu zaten ahuahau :D

Velter
08-09-2011, 13:36

benim eski nokia e71 calisiyordu

yigitkyl
08-09-2011, 18:38
Evet arkadaşlar şimdi gelelim bir sorunumuza daha...4 5 gün önce hatunun ipodunu evden çalıp :D aux la müzik işlemlerini gerçekleştirip çağ atlayıp radyo ile vedalaştım :D fakat bu kablo olayı beni çıldırtıyor.Şöyle bir şey buldum fakat çalışırmı bilmiyorum bizim bluetoothler biraz seçici davranıyor sanırım.

Diğer Markalar / INSIGNIA NS-4V24 MP3 VIDEO DIJITAL MEDYA OYNATICI BLUETOOTH sahibinden.com'da - 55429110 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-insignia-ns-4v24-mp3-video-dijital-medya-oynatici-bluetooth-55429110/detay/)

birde şu şekilde olanlar var.

Apple / TEMİZ İPOD TOUCH 16GB KAÇIRMAYIN... sahibinden.com'da - 58405698 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-tasinabilir-muzik-temiz-ipod-touch-16gb-kacirmayin-58405698/detay/?)

Bunun tasarımı filan daha iyi fakat bundada söyle bir sıkıntı var müzikleri sadece atıyorum tek bilgisayardan yükliyebilecem bunu hatundaki yada evdeki bile bağladığımda senkronize edip bütün parçaları uçurucak.Tek bilgisayardan yükleme yapabilicem.Ne yapmalı ne etmeli bugün vitesin orda küçücük ekranlı ipodla oynarken önümüzdeki A6 ya yazılıyorduk az kalsın audimiz olucaktı bir tane birde son kasamıdır nedir arabayı bırakıp otobüsle işe gelicektik az kalsın.:D Son olarak iphone a yükleyip ordanda dinleyebilirsin diyenler olucak öyle olmaz yolum uzun mail filan gelip telefonla çok ilgileniyorum aynı anda müzikte çalması muhtemelen olmayacaktır hemde sarjı normalde yetmiyor sabah akşam müzik dinlersek bizi yarı yolda bırakır.Son olarak bu bluetoohlu zımbırtıları bağladığımızdı aynı anda teli bağladığımda müziği susturup telefon çalar konuşmamı yapabilirmiyim.Hadi sq cular çözüm bakalım şu işi öyle kolon bağlamakla olmuyor.

Şimdi bu işi çözmez isek ilkaya aylar önce laf etmiştik 1.5 metre kabloyla dolaşıyor arabanın içinde diye bizimkide şu anda o misal yandaki arabayı ipod u versem şarkıyı değiştir o derecede :D

abi allah kolaylık versin problem baya büyük :) okuyup anlamakta güçlük çektim çözüm bulmaya halim kalmadı :)

aynı anda bluetooth la 2 cihazı baglayabilirsin cunku benim eski iphone da kayıtlıydı yenisi de kayıtlı..radyodan telefondan müzik dinlediğimiz yeri açıp hani harici bilmemne diyor ya orda asagı yukarı yapınca iki isimde gözüküyor..eger söylemeye calıstıgın buysa..hem ipod'tan müzik dinleyip hem iphone'dan telefon konusması yapabilirsin cunku mantıklı geldi :) eski telefonumu alıp bi deneme yaparım bi ara olmadı senin için :)

yesil
08-09-2011, 18:46
nokia 5800 ı da görüyor ben bağlıyorum hiç bir problem yok

alpello
08-09-2011, 18:57
abi allah kolaylık versin problem baya büyük :) okuyup anlamakta güçlük çektim çözüm bulmaya halim kalmadı :)

aynı anda bluetooth la 2 cihazı baglayabilirsin cunku benim eski iphone da kayıtlıydı yenisi de kayıtlı..radyodan telefondan müzik dinlediğimiz yeri açıp hani harici bilmemne diyor ya orda asagı yukarı yapınca iki isimde gözüküyor..eger söylemeye calıstıgın buysa..hem ipod'tan müzik dinleyip hem iphone'dan telefon konusması yapabilirsin cunku mantıklı geldi :) eski telefonumu alıp bi deneme yaparım bi ara olmadı senin için :)

usta bizim soruyu takmadın

yigitkyl
08-09-2011, 19:04
usta bizim soruyu takmadın

kardeşim ya sana özelden atıcaktım..konunun dısında kaldık cunku..izmirli misin ?

belgehan
08-09-2011, 21:10
Emre abi beleş sirke baldan tatlıdır. Varsın kablolu olsun. :D

EM-RE
08-09-2011, 22:09
Kardesim simdi beles 1 sene sonra ewlendigimizde merak etme apple in magazasini bi tarafima sokar o bnm :D

alpello
08-09-2011, 23:48
kardeşim ya sana özelden atıcaktım..konunun dısında kaldık cunku..izmirli misin ?

yok kardeşim istanbul

yigitkyl
09-09-2011, 00:22
yok kardeşim istanbul

ozaman söyle diyim..egzoz uçlarını kendim buldum.2 tane birleştirilmiş onlar..egzozcu da baglattım..arka tamponu boyamak için arabaların renk kodları var zaten sanayide boyacım var ona söyledim aldı boyadı alt kısmı siyah istedim.. :) değişik bir sürü şey yapılabilir egzoz şekli ne biliyim tampon tamamen gövde rengi boyanabilir..bu tarz şeyler ben kendim istedim böyle olmasını yani rs görünümü falan pek aklıma gelmedi

yigitkyl
09-09-2011, 01:05

herkesin kendi tercihi tabi kardeşim ama 1000 euro işçilik diyorsun :) benim toplamda 1500 lira falan tuttu belki biraz daha geçmiştir 7-8 aydır kullanıyorum ses olarak gayet iyi çok memnunum..okadar para bayılmadan istediğin şekilde yapabilirsin bence ama tabiki senin bilceğin konu..işine karışmak gibi olmasın :)

belgehan
09-09-2011, 01:08
Kardesim simdi beles 1 sene sonra ewlendigimizde merak etme apple in magazasini bi tarafima sokar o bnm :D

Maalesef bu işler böyle ya. :) Bakalım benim
başıma ne gelecek? :D

alpello
09-09-2011, 03:21
ozaman söyle diyim..egzoz uçlarını kendim buldum.2 tane birleştirilmiş onlar..egzozcu da baglattım..arka tamponu boyamak için arabaların renk kodları var zaten sanayide boyacım var ona söyledim aldı boyadı alt kısmı siyah istedim.. :) değişik bir sürü şey yapılabilir egzoz şekli ne biliyim tampon tamamen gövde rengi boyanabilir..bu tarz şeyler ben kendim istedim böyle olmasını yani rs görünümü falan pek aklıma gelmedi

Tamponu sadece boyadinizmi resim ufak o yuzden tam goremiyorum tampon kesilmis gibi bse istiyorumda ben sizin resmdede oyle duruyor (bide arac dizelmi ayiptir sormasi )

yigitkyl
09-09-2011, 11:06
Tamponu sadece boyadinizmi resim ufak o yuzden tam goremiyorum tampon kesilmis gibi bse istiyorumda ben sizin resmdede oyle duruyor (bide arac dizelmi ayiptir sormasi )

egzoz otursun diye içe dogru kıvrılan yeri ucundan kestirdim..çok az ama egzozun Çoğunlugu boşta duruyor..evet burdaki herkes gibi ' dizelim az yakıyorum ' :)

VteC_MaNiaC
09-09-2011, 11:12

ahahahaha c bölgesi trafik ekipleri nası girer bi insanın rüyasına :D

EM-RE
09-09-2011, 13:41
ahahahaha c bölgesi trafik ekipleri nası girer bi insanın rüyasına :D

OlM Rüyalarıma angelina jolie giriyor beren saat giriyor zamanında silvia çok girmişti c bölgesi trafik ekipleri girincemi tuhaf olucak :D

Dou
09-09-2011, 14:01
herkesin kendi tercihi tabi kardeşim ama 1000 euro işçilik diyorsun :) benim toplamda 1500 lira falan tuttu belki biraz daha geçmiştir 7-8 aydır kullanıyorum ses olarak gayet iyi çok memnunum..okadar para bayılmadan istediğin şekilde yapabilirsin bence ama tabiki senin bilceğin konu..işine karışmak gibi olmasın :)

Kardeşim teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ama bende biliyorum hatta 1200 tl ye falan mediamarktta da sistem yapılabiliniyor 1 tl takma parası isteniyor, gayet ucuza yapılabilinir istenildiğinde ama benim ne yazık ki bir şeyi yapıyorsam en iyisini yapma gibi bir huyum var + istediğim olay biraz marjinal olduğu için ve teybi ana ünite olarak kullanmadan konsolun orjinalliğini bozmamak için fiyat bu seviyelerde.

Bu fiyatın içinde media player ekranı geri görüş kamerası gibi detaylarda var sadece işçilik değil. Mesela orjinal teybi sadece radyo + bluetooth + orjinal görünümü bozmamak için tutacağım. Ses sisteminizden %100 verim almak istiyorsanız o teybi kullanmayın :) Yazarak anlatmam gerçekten güç.

Yani bende sadece 1 takım comp + amfi + sub takıyor olsaydım ve sahneleme gibi şeyler yapılmıyor olsaydı benimde vereceğim işçilik miktarı 500 tl den fazla olmayacaktı. Benim bahsettiğim fiyat bana söylenen max hali, 800 lere falanda düşebilir duruma göre daha takılmaya başlanmadı.

Dipnot: İşe başlanılıp bitirilmeden çok fazla detaylandırmak istemiyorum ilerleyen aylarda daha detaylı anlatacağım mutlaka :)

Dou
09-09-2011, 14:20
OlM Rüyalarıma angelina jolie giriyor beren saat giriyor zamanında silvia çok girmişti c bölgesi trafik ekipleri girincemi tuhaf olucak :D

Hala jolie giiryomu la somalili oldu valla hatun bi boka benzemiyo bence artık

Ha iskelet fantazim var diyosan bilemem :D

alpello
09-09-2011, 14:36
Kardeşim teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ama bende biliyorum hatta 1200 tl ye falan mediamarktta da sistem yapılabiliniyor 1 tl takma parası isteniyor, gayet ucuza yapılabilinir istenildiğinde ama benim ne yazık ki bir şeyi yapıyorsam en iyisini yapma gibi bir huyum var + istediğim olay biraz marjinal olduğu için ve teybi ana ünite olarak kullanmadan konsolun orjinalliğini bozmamak için fiyat bu seviyelerde.

Bu fiyatın içinde media player ekranı geri görüş kamerası gibi detaylarda var sadece işçilik değil. Mesela orjinal teybi sadece radyo + bluetooth + orjinal görünümü bozmamak için tutacağım. Ses sisteminizden %100 verim almak istiyorsanız o teybi kullanmayın :) Yazarak anlatmam gerçekten güç.

Yani bende sadece 1 takım comp + amfi + sub takıyor olsaydım ve sahneleme gibi şeyler yapılmıyor olsaydı benimde vereceğim işçilik miktarı 500 tl den fazla olmayacaktı. Benim bahsettiğim fiyat bana söylenen max hali, 800 lere falanda düşebilir duruma göre daha takılmaya başlanmadı.

bence sizin bu iş için ayrı bir konu açmanız gerekli takip edebilelim diye :D

EM-RE
09-09-2011, 14:44
Hala jolie giiryomu la somalili oldu valla hatun bi boka benzemiyo bence artık

Ha iskelet fantazim var diyosan bilemem :D

Kanka ben gençliği ile sevişiyorum zaten :D

Heyy allahım konu nerelere geldi :D

Muhittin_T
09-09-2011, 18:40
Hava filtresi alt devirleri öldürür mü acaba? Custom hava filtresi kiti yapmayı düşünüyoruz ama kastığımıza değermi ki?

yigitkyl
09-09-2011, 23:01

Dipnot: İşe başlanılıp bitirilmeden çok fazla detaylandırmak istemiyorum ilerleyen aylarda daha detaylı anlatacağım mutlaka :)

kardeşim ozaman sen yaptır memnun kalırsan ben dinlemeye istanbula bile gelirim :) tabi senin bilceğin iş inşallah istediğin gibi de olur :)

EM-RE
09-09-2011, 23:05
Arkadaşlar bizden maslağa giden biri olursa birşey rica edicem konuya yada bana özel mesaj atarsa çok sevinirim.Sadece şu junique a airride oluyormu diye sorucak gidicek arkadaş araba ile gidilirse daha iyi olur tabi,malesef maslak bana ters kalıyor :( emirhanda taaaaaaaaaaaa ebesinin amerikasında :)

alpello
10-09-2011, 23:54
kendi konumda tartışılsın diye burayada yazmayayım

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/93639-megiii-coupe-hayirlisiyla-4.html :D

EM-RE
11-09-2011, 00:06
kendi konumda tartışılsın diye burayada yazmayayım

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/93639-megiii-coupe-hayirlisiyla-4.html :D

Aracınız hakkında her soruyu burdan sormanız daha mantıklı kendi konunuzu güncel tutmanız çok zor..
Jantlar hakkında genel bilgi ben,bnm bbsleri boyattım tanzilki suda dolayı dökülen yerleri mevcut adama gösterdim tekrar boyarız sıkıntı olmaz dedi ama bu seferde bnm arabayı bırakıcam zamanım yok öyle kaldı ama boyayın bir şey olmaz.

yesil
11-09-2011, 02:05
Aracınız hakkında her soruyu burdan sormanız daha mantıklı kendi konunuzu güncel tutmanız çok zor..
Jantlar hakkında genel bilgi ben,bnm bbsleri boyattım tanzilki suda dolayı dökülen yerleri mevcut adama gösterdim tekrar boyarız sıkıntı olmaz dedi ama bu seferde bnm arabayı bırakıcam zamanım yok öyle kaldı ama boyayın bir şey olmaz.

kumlama vs yapılmadan mı boyanmıştı. normalde 200 civarı fiyatlar veriyolar boyama için, kumlama vs yapılmasına rağmen yine de atma yaparmı ki

EM-RE
11-09-2011, 08:59
Biraz dikkatle ilgili alp2 nickli arkadasta ayni yerde ayni renge boyatti hic bir sey olmadi,bnmkiler dökuldu,gerci bnm araba en az 2 gunde bir yikaniyor ama sanirim tanzikli sudan ben hic dikkat etmedim acikcasi.bende dediginiz paralara boyatmistim o fiyatta kumlama olucagini sanmiyorum.

Dou
11-09-2011, 09:20
Biraz dikkatle ilgili alp2 nickli arkadasta ayni yerde ayni renge boyatti hic bir sey olmadi,bnmkiler dökuldu,gerci bnm araba en az 2 gunde bir yikaniyor ama sanirim tanzikli sudan ben hic dikkat etmedim acikcasi.bende dediginiz paralara boyatmistim o fiyatta kumlama olucagini sanmiyorum.

Kanka sen essege biner gibi 7/24 biniyon normal yani :)

Km kac oldu?

assurdo
11-09-2011, 14:38
kumlama vs yapılmadan mı boyanmıştı. normalde 200 civarı fiyatlar veriyolar boyama için, kumlama vs yapılmasına rağmen yine de atma yaparmı ki

benim jantlarda boyalı.(2011 mayıs başı boyattım) kumlama yapılıp astar ve boya atıldığından atma olmadı. yalnız, lastik değiştirirken lastikçi kenarı yaralamış. kış lastiğine geçerken sıkıntı olacak gibi.

EM-RE
11-09-2011, 15:02
Kanka sen essege biner gibi 7/24 biniyon normal yani :)

Km kac oldu?

Bilmiyorumki kanka 35.000 filandr heralde :)

alpello
11-09-2011, 15:26
kaç tane alp var ya anlamadım :D

valla bende ya parlak siyaha yada mat siyaha boyatmak istiyorum şuan düşünme aşamasındayım...

yandaki siyah yan çıtalarıda piano black veya beyaza boyatıcam sanırım

Velter
12-09-2011, 08:33
arkadaslar 2. Yil bakimina yani kimileri icin 40. Bakimi 507 TL tuttu, ohannes diorum.

efe_
12-09-2011, 08:47
arkadaslar 2. Yil bakimina yani kimileri icin 40. Bakimi 507 TL tuttu, ohannes diorum.

Parçalar çok zamlandı...Vergiler felan...40 bin bakımını pahalılaştıran diğer unsur mazot filtresi...onun harici rutinler zaten...Bende 300 küsürlü birşey tutmuştu...

EM-RE
12-09-2011, 08:56
o fiyatın içinde balatalar varmı detaylı bir şekilde yazarsan çok sevinirim merak ettiğim bir şey varda?

Velter
12-09-2011, 11:32
Balatar dahil diil, gerekirse degisecegini soledi eleman balatalarin derayli yazicam daha sonra

Velter
12-09-2011, 13:43
simdi aradilar balatalarinda degismesi gerekiormus, 190 tl de o. bmw kullaniorum sanki amk!

iLkay
12-09-2011, 15:07
kaç tane alp var ya anlamadım :D

valla bende ya parlak siyaha yada mat siyaha boyatmak istiyorum şuan düşünme aşamasındayım...

yandaki siyah yan çıtalarıda piano black veya beyaza boyatıcam sanırım

Jantları boyattığın zaman foto falan paylaşırsan sevinirim. Orjinal jantları benimde boyatma gibi bir fikrim var çünkü..

Bu arada Alanya,Antalya taraflarına geçiyorum çarşamba,Oralarda olan varsa uğrayabilirsem uğrarım :D

alpello
12-09-2011, 15:49
Jantları boyattığın zaman foto falan paylaşırsan sevinirim. Orjinal jantları benimde boyatma gibi bir fikrim var çünkü..

Bu arada Alanya,Antalya taraflarına geçiyorum çarşamba,Oralarda olan varsa uğrayabilirsem uğrarım :D

kendi konuma koymuştum birindeki jantı burayada koyayım :D

http://img190.imageshack.us/img190/4146/img1970jh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/img1970jh.jpg/)

volkan_gs
12-09-2011, 18:13
http://i56.tinypic.com/2pyrtea.jpg

http://i51.tinypic.com/1znph5z.jpg

yesil
12-09-2011, 18:44
bence siyah yerine koyu füme gibi bir renge boyansa daha iyi olur

McKrop
12-09-2011, 20:12
bence hiç boyamayın benim jantlarda boyalı en ufak bi taş bile çizip alttan orjinal renginin çıkmasına neden oluyor bu en azından benim gözümde rahatsız edici duruyor. Ayrıca her seferinde yıkamacıları uyarsamda o basınçlı hortumu jantlara tuttuğunda pul pul dökülmeler oluyor. He görünüş olarak güzel duruyo ama keşke hep ilk zamanki gibi kalsa. Bir de benim boyacının dandikliğinden sanırım ne kadar silsemde üzerinde iz kalıyor araba iyice kuruduktan sonra kuru bezle bastıra bastıra silince anca parlıyor :)

efe_
12-09-2011, 22:55
simdi aradilar balatalarinda degismesi gerekiormus, 190 tl de o. bmw kullaniorum sanki amk!

Emin ol bmw kullanmak istemezsin :) ... 190 tl o kadar komik kalıyorki bmw balatalarının yanında :)

yigitkyl
12-09-2011, 23:30
benim de mat siyah ama sadece patlayan lastiği değiştirirken bijonların ordan cok az dökülme yaptı

belgehan
12-09-2011, 23:32
Bende turuncuya boyadım balataları. :D

Velter
12-09-2011, 23:36
Emin ol bmw kullanmak istemezsin :) ... 190 tl o kadar komik kalıyorki bmw balatalarının yanında :)

Toplamda 700 e geldi ama :)

efe_
12-09-2011, 23:38
Toplamda 700 e geldi ama :)

Öyle :)....Hergün herşeye vergi artırımı zam bilmemne yapa yapa...

volkan_gs
12-09-2011, 23:40
ya ne vergisi zammı servis s... resmen bizi

belgehan
13-09-2011, 00:16
Eveet alalı 2 yıl oldu ve elimden geldiği kadar kondisyonu diri tutmaya çalıştım.
En son yaptıklarım:
-Plakaların etrafındaki siyah çerçeveyi sildim.
-Nxt 2.0 Tech Wax
-Detaylı iç - dış yıkama.
-Collinite 915 katı doğal wax
- Kaliperlerin turuncuya boyanması.
http://img51.imageshack.us/img51/3452/img0449yy.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/51/img0449yy.jpg/)
http://img706.imageshack.us/img706/8231/img0460qs.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/img0460qs.jpg/)
http://img638.imageshack.us/img638/8504/dscf2534o.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/638/dscf2534o.jpg/)
http://img684.imageshack.us/img684/6462/dscf2531y.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscf2531y.jpg/)
Şunu da diyemeden edemiyeceğim. Bu arabanın rengine hala alışamıyorum bazen turuncu bazen kırmızımsı çıkıyor. :) Günün sonuna doğru kırmızılaşıp, öğle saatinde turunculaşıyor.

alpello
13-09-2011, 02:31
aynen çok değişik bir rengi var ben aslında aracımıda füme istiyordum ya çok yakışır bence füme bunada beyaz vardı alırken beklememek içinde bunu aldık (beyaz)

assurdo
13-09-2011, 09:18
Bu da benim koyu füme jantlarım.. Fikir olur..

http://img196.imageshack.us/img196/5465/fotoraf2h.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/6194/fotorafp.jpg

efe_
13-09-2011, 10:53
Bu da benim koyu füme jantlarım.. Fikir olur..

http://img196.imageshack.us/img196/5465/fotoraf2h.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/6194/fotorafp.jpg

Allah aşkına gömün şu arabaları yere yaw

belgehan
13-09-2011, 12:29
Evet renklerden fümede çok güzel ama beyaz ayrı yakışıyor. Tekrar hayırlı olsun.
Assurdo araba 10 numara maaşallah. Arka tamponu boyatıyım mı diyorum kimisi kesinlikle diyor, kimisi sakın ha diyor. Plastik aksam olduğu için de azcık korkmuyorum desem yalan olur. Jantlarda 10 numara.

EM-RE
13-09-2011, 12:33
bu arabanın standartı audinin allroad u kadar yüksek harbiden yada bana öle geliyor artık :)

belgehan
13-09-2011, 12:36
Yüksek tabi Emre abi. Hele bi teker az çukura girsin abooo uçak gibi havada. :D

assurdo
13-09-2011, 12:43
Allah aşkına gömün şu arabaları yere yaw

hocam benimkini SUV gibi kullanıyorum ben, gitmediğim dağ bayır yok o yüzden yay-coil yaramaz bana :)

assurdo
13-09-2011, 12:44
Evet renklerden fümede çok güzel ama beyaz ayrı yakışıyor. Tekrar hayırlı olsun.
Assurdo araba 10 numara maaşallah. Arka tamponu boyatıyım mı diyorum kimisi kesinlikle diyor, kimisi sakın ha diyor. Plastik aksam olduğu için de azcık korkmuyorum desem yalan olur. Jantlarda 10 numara.

ben 3.keredir tamponun plastik aksamını boyatıyorum. astar atıldıktan sonra kesinlikle dökülme yapmaz, bana güven. (biraz da usta seçmek lazım tabi)

belgehan
13-09-2011, 12:45
Assurdo sende kaput keçesi yok mu?

assurdo
13-09-2011, 12:49
Assurdo sende kaput keçesi yok mu?

maalesef yok..ekstra ücret dediler alırken. sen de var mı?

belgehan
13-09-2011, 12:54
Var abi ya. Buda bakımdayken resmi. Bi tek bu resim var çok belli olmasada gözüküyor. Benden ayrıca ücret filan talep etmediler.
http://img11.imageshack.us/img11/1714/1427i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/1427i.jpg/)

assurdo
13-09-2011, 12:57
model yılı ile alakalı diye konuşmuştuk galiba daha önce, şimdi aklıma geldi.. 2011/impressor benim ki

alpello
13-09-2011, 14:19
kaput keçesi ne oluyor???

belgehan
13-09-2011, 15:38
model yılı ile alakalı diye konuşmuştuk galiba daha önce, şimdi aklıma geldi.. 2011/impressor benim ki
Haa olabilir bak. Benimki 2010 Dynamique.

Kaput keçesi kaputun altındaki siyah bir döşeme.

assurdo
13-09-2011, 15:58
Haa olabilir bak. Benimki 2010 Dynamique.

Kaput keçesi kaputun altındaki siyah bir döşeme.

çoğu firma yapıyo bu olayı nedense.. Yani, ilk seri dolu dolu çıkıyo, sonra azar azar çıkartıyorlar bazı özellikleri

efe_
13-09-2011, 16:21
keçe bendede var 2009 ilk gelen seri aracım...Şerefsizler kısıyor zamanla çalıyorlar...

belgehan
13-09-2011, 16:51
Abi şimdiki araçlar binilecek gibi değil zaten. 85liklere 47 bin TL istiyolar dedim noluyo. :S

alpello
13-09-2011, 16:55
bendede var galiba keçe yaw 2011

belgehan
13-09-2011, 16:57
Ya bence çokta önemli birşey değil. Hatta tozlanınca daha kötü oluyor yıkaması filan.

EM-RE
13-09-2011, 19:30
kaput keçesini sadece ses için düşünmeyin aşırı kaput ısınmasını etkiliyor bende 120 küsür bayılıp aldım benimkindede yoktu gerçi ben sesten ziyade alttan gelen ısı için altım fark etti devamlı cilalı olan araba normal bir arabaya göre çok çok daha fazla ısınıyor test ettim onayladım ama mantıklı bir açıklama bulamadım açıkçası..

belgehan
13-09-2011, 23:30
Oda iyi abi . :D

alpello
14-09-2011, 13:54
varmış bende keçe (2011 model)

alpello
14-09-2011, 14:11
iki kere yazmışım :D

belgehan
14-09-2011, 17:45
Güle güle kullan alpello... :)

alpello
15-09-2011, 10:43
eyvallah kardesim amin..

yesil
16-09-2011, 03:38
bizim stock araçların 0-130 a çıkması 20 sn. civarı stock passat 2.0 tdi ın 15.5 sn gibi bişey. bizim araçların chiplisi bile koskoca passatı geçemiyor mu ya deneyen oldu mu hiç. chipli araçla stock arasında 0-160 a çıkma süresi ort 5 sn fark ediyor. 130 a kadarda 3 sn fark etse 0-130 17 sn olur. passat uzun mesafede aça aça gider o zaman.

EM-RE
16-09-2011, 17:30
Emirhan kardeşim,bugün biraz araştırdık meggy coupe a göre airride yok kardeşim ya parasında pulunda değildim yeminle gözden çıkartmıştımda yokmuş malesef :(

McKrop
17-09-2011, 02:00
arkadaşlar aracınızın ön farlarına ve sislerine ne gibi işlemler yaptırdınız? Amerikan park, vs.

efe_
17-09-2011, 12:41
bizim stock araçların 0-130 a çıkması 20 sn. civarı stock passat 2.0 tdi ın 15.5 sn gibi bişey. bizim araçların chiplisi bile koskoca passatı geçemiyor mu ya deneyen oldu mu hiç. chipli araçla stock arasında 0-160 a çıkma süresi ort 5 sn fark ediyor. 130 a kadarda 3 sn fark etse 0-130 17 sn olur. passat uzun mesafede aça aça gider o zaman.

stage 1 yazilim passatla gitmeye yeter.
Stockdan denemistim kalkista 70 oldumu passat gitmeye basliyor yaninizdan:)
stage 2 tarz bisiler atarsaniz gecersiniz

yesil
17-09-2011, 12:47
stage 1 yazılım 0-130 hızlanmasını 4 5 sn düşürebilir mi? siz kendi arabanızda denediniz mi 0-130 veya 160 a kaç saniyede çıktığını. 100 e kadar cok rahat gidilirde passat 100 den sonrada kesilmiyor. 130 a çıkması 15.5 sn civarı.

efe_
17-09-2011, 16:08
Sürelere takılmayın fazla , elde saatle ölçüyoruz sonuçta:)
etraf passat dolu çıkıp denemek en güzeli ben dsg ile gazlamıştım uzunda...
Stock'dum o zaman 200 ile giderken 3 boy fark oluyordu arada , açamıyordu o ara 210a kadar öyle kalır ama , sonrasında geçer yine şanzumanı 230 lara felan izin veriyordu passatın manueli

belgehan
18-09-2011, 16:17
Benim arabanın kredisi olmuyacak varya...
Citroën DS3 1.6 THP 2011 Model 42.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 54567485 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2011-ds3-sky-edition-54567485/detay/)

efe_
19-09-2011, 11:41
Benim arabanın kredisi olmuyacak varya...
Citroën DS3 1.6 THP 2011 Model 42.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 54567485 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2011-ds3-sky-edition-54567485/detay/)

Bindiğiniz araba bundan daha iyi ;)

neothenew
19-09-2011, 11:57
Merhaba arkadaslar, konuyu uzunca bir suredir takip ediyorum. Ben de gecen sene aralik ayinda Megane coupe aldim, sizinkilerden tek farki benzinli olmasi, arac color edition ve beyaz. Dizel cok dusundum alirken ama yil sonu oldugundan arac yoktu ellerinde, buna da guzel bir indirim yapinca aldim.
Uzunca bir suredir stock kullaniyorum araci, artik biraz degisiklik yapma zamani geldi diye dusunuyorum. Oncelikle aracin virajlarda arkasini daha iyi tutabilmesi icin spor bir yay istiyorum. KW yay, bazilarinizin kullandigi ve resimlerden gordugum kadariyla asiri dusurmese de gunluk kullanim konforumu olumsuz etkilemeyecek gibi gorunuyor. Fiyat olarak montaj dahil 250 Euro teklif aldim. Sizce nasil fiyati?

Bunun haricinde arkadaki suni egzos ucunu gecen haftasonu mais istinyede tam taktiriyordum ki boyasinda sorun oldugunu gorup vazgectim. Yeni parca gelince tekrar gidip bakacagim. Emre bir kac ay once sanirim arka tampon alti ve egzoa ucunu satacagindan bahsetmisti. Hala satmayi dusunen var mi, ozellikle sadece egzos ucunu istiyorum?

İlerleyen aylarda da yavas yavas jant & lastik olayina girmek istiyorum. Aslinda bir bulusma ayarlansa da sizin arabalari gormeyi cok istiyorum. Fotolarda hepsi harika gorunuyor.
Hepinize iyi haftalar:) kazasiz surusler.

EM-RE
19-09-2011, 12:17
Benim kafamda başka birşey vardı ama alan çıkmayınca satmaktan vazgeçtim.Arka çakam egzosun renk atmasından bahsetmişssiniz o tanzikli suyu yakından vurunca malesef cıkıyorda 5 liralık spreyle sıfır gibi oluyor zaten saçma sapan bir parça aslında güzel duruyormu durmuyormu ben hala karar veremedim.

yigitkyl
19-09-2011, 20:46
Benim kafamda başka birşey vardı ama alan çıkmayınca satmaktan vazgeçtim.Arka çakam egzosun renk atmasından bahsetmişssiniz o tanzikli suyu yakından vurunca malesef cıkıyorda 5 liralık spreyle sıfır gibi oluyor zaten saçma sapan bir parça aslında güzel duruyormu durmuyormu ben hala karar veremedim.

abi en güzeli egzoz baglatmak :) yaptırdım rahatım..sesi falan da çok değişmedi hatta yüksek devirde hoş bile geliyor kulağa :)

volkan_gs
19-09-2011, 20:51
abi en güzeli egzoz baglatmak :) yaptırdım rahatım..sesi falan da çok değişmedi hatta yüksek devirde hoş bile geliyor kulağa :)

dizel mi araç? neler yapıldı egzoz sistemine?

EM-RE
19-09-2011, 21:07

Yok kardesim 10 seneden fazla ehliyetim var daha egzosu olmayan bir arabam olmadi bari bu dizel bogurmesin ise gidip geliyorum memnunum bole bol dumanli gidip gelioz iste :)

emirhan sph
20-09-2011, 05:47
Emirhan kardeşim,bugün biraz araştırdık meggy coupe a göre airride yok kardeşim ya parasında pulunda değildim yeminle gözden çıkartmıştımda yokmuş malesef :(

Ya bak yaaa :D ulan bana sifir coil aldiricaksin xdream abi :D neyse 2 gun sonra donuyorum hayirlisiyal bakalim bi masa koyup tartiim eger kafama yatarsa bi sifirindan coil alabilitem var gibi :D

EM-RE
20-09-2011, 07:21
Ya bak yaaa :D ulan bana sifir coil aldiricaksin xdream abi :D neyse 2 gun sonra donuyorum hayirlisiyal bakalim bi masa koyup tartiim eger kafama yatarsa bi sifirindan coil alabilitem var gibi :D

Kardeşim valla bana kaliteli airride yapıcak yer bul istanbulda örnekli olsun benimkileri veririm sana sorun değil.
Ya bizim bu megane coupeların amartisörleri hiç bir araba ile aynı yada uyumlu değilmi acaba?Sadece renaulttamı var hani belki listede yokturda başka arabalarınki uyuyordur öyle olursa o arabanınkini alır takarız. :confused:

emirhan sph
20-09-2011, 07:36
Bi arastirmak lazim gecenlerde benimde aklima geldi yaylar icin dusunmustum. Ama sanmiorm hem yeni kasa meganeyle ortak uretilen hangi araba varki ?

Velter
20-09-2011, 08:45
Evet, yay bakinan arkadaslara fikir olsun diye.

H&R 35mm;

Onler 61.5 cm'den 58.5cm'e
Arka 63 cm'den 59.5cm'e

http://img204.imageshack.us/img204/5766/img1335yc.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/img1335yc.jpg/)

EM-RE
20-09-2011, 10:12
bak yine aklıma geldi belgehan kardeşim bugun olmazda yarın senin yaylara bakıcam benim dükkanda ve serviste yok muhtemelen apartmandaki depoda orayada bakıp kargolıcam kardeşim,ordada yoksa kaybolmuştur zaten.:)

SekoLive
20-09-2011, 12:38
jem84 şuan kimde arkadaşlar ?

efe_
20-09-2011, 23:26

H&R 35mm;

Arka 63 cm'den 59.5cm'e

http://img204.imageshack.us/img204/5766/img1335yc.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/img1335yc.jpg/)

Hocam peki bahsettigin 2 versiyon olayina goremi aldiniz + sertlik nasil?

Dou
20-09-2011, 23:36

H&R 35mm;

Arka 63 cm'den 59.5cm'e

Detaylı ölçüm için teşekkürler

Ben kw yi ölçmüştüm ilk aldığım zaman ön 59 arka 60.5 çıkmıştı bu arada

Önler neredeyse aynı kw de arkalar biraz daha yüksek.

Velter
21-09-2011, 08:31
Hocam peki bahsettigin 2 versiyon olayina goremi aldiniz + sertlik nasil?

Evet, aynen oyle takilan yaylar 28997-1.

Hafif sertlesti tabi ama oyle aman aman bir sertlik yok.

H&R cok sert yay falan diye seyler okuyordum ama daha once Eibach kullanmistim baska bir aracta. Ayni onla.

EM-RE
21-09-2011, 08:48
Kizmayinda bu 68 58 neresinden neresini ölcuyosunuz?
Camurluk lastik arasi demeyinde kalpten gitmiyim :)

Dou
21-09-2011, 09:17

Öncesi sonrası yapıyorsan ister çamurluktan jantın altına ister jantın göbeğine kadar ölçersin ister yere kadar ölçersin nolacakki Emre?

Aynı araçta öncesi-sonrası yapıyorsun sonuçta lastik havası inmez bişey olmaz 2-3 saatte. :)

Velter
21-09-2011, 09:32

camurluk - jantin bitimi olctum ben

EM-RE
21-09-2011, 10:44
Öncesi sonrası yapıyorsan ister çamurluktan jantın altına ister jantın göbeğine kadar ölçersin ister yere kadar ölçersin nolacakki Emre?

Aynı araçta öncesi-sonrası yapıyorsun sonuçta lastik havası inmez bişey olmaz 2-3 saatte. :)

Kankacım senin söylediklerini ben unutalı yıllar oldu ben sadece nereden mesafe alıyorsunuz ordan ölçerseniz yanlış olur demedim ki? Ölçtüğünüz ölçüler lastik başlangıcımı,çamurluk jantmı onları merak ettim istersen aynı yerde ölçtükten sonra aynadan yere ölç bişi fark etmez öncesi sonrası yaparsın ufak bir matematikle zaten kaç cm düştüğünü bulursun. Verilen ölçüler bnim gözüme yüksek geldide o yüzden resimlerden o kdr 60 lık bir mesafe yokmuş gibi geldi ondan sordum.

efe_
21-09-2011, 11:44
Evet, aynen oyle takilan yaylar 28997-1.

Hafif sertlesti tabi ama oyle aman aman bir sertlik yok.

H&R cok sert yay falan diye seyler okuyordum ama daha once Eibach kullanmistim baska bir aracta. Ayni onla.

2 olanlarındada var o zaman piyasada? Ayrı siparişmi geçtiniz?
Kapıdamı yazıyordu bu yazı bizim hb'lerde nasıl acaba :)

efe_
21-09-2011, 11:45
Kankacım senin söylediklerini ben unutalı yıllar oldu ben sadece nereden mesafe alıyorsunuz ordan ölçerseniz yanlış olur demedim ki? Ölçtüğünüz ölçüler lastik başlangıcımı,çamurluk jantmı onları merak ettim istersen aynı yerde ölçtükten sonra aynadan yere ölç bişi fark etmez öncesi sonrası yaparsın ufak bir matematikle zaten kaç cm düştüğünü bulursun. Verilen ölçüler bnim gözüme yüksek geldide o yüzden resimlerden o kdr 60 lık bir mesafe yokmuş gibi geldi ondan sordum.

KW V2 coiller kaç cm indirebiliyordu maksimum acaba?

EM-RE
21-09-2011, 11:52
KW V2 coiller kaç cm indirebiliyordu maksimum acaba?

Metre alip olcmedim ama 10 cm basmistir sanirkm su anda.

efe_
21-09-2011, 12:17
Metre alip olcmedim ama 10 cm basmistir sanirkm su anda.

Sertlik felan nasıl memnunmusnuz yoltutuştan felan...

EM-RE
21-09-2011, 13:08
Arkadaşlar arkasının kopmasından bahsediyor.Ben inan viraj içi frende bile terse dönemedim daha kesinlikle çok memnunum hatta herkes taktırsın,ki benim arabada esp filanda yok o tutuyor diyim gerçi arka lastiklerimin 245 oluşununda etkisi var ama inanılmaz memnumum.Sertliktede sıkıntı yok zaten sert gelirse yumuşatması 2 dakka sürmez önler için,arkaların sertlik yumuşaklık ayarı biraz zor altta kaldığı için.Benimki biraz daha yumuşasa daha iyi olur fakat çok yerde olduğundan yüksek süratte sıkıntı çıkartır,hafif sekme yapıyor ondan dolayı.

Velter
21-09-2011, 15:48
2 olanlarındada var o zaman piyasada? Ayrı siparişmi geçtiniz?
Kapıdamı yazıyordu bu yazı bizim hb'lerde nasıl acaba :)

sag kapi icinde yazior evet

on aks yuku 990 a kadar olanlar 28997-1
991 den yukarisi icin 28997-2

hb lerde bence 28997-2 kullaniliyordur.

Bu arada ben hb kullandim 2 hafta, bence yol tutusu coupe den daha iyi.
Yada lastiklerden bana oyle geldi.

yigitkyl
21-09-2011, 17:10

H&R 35mm;

Arka 63 cm'den 59.5cm'e

Olcum icin tesekkurler..ben oncesini olcmedim ama sen rakam verince olctum
onler 59.5 arkalar 59 cikti..benim arka lastikler 45 yanak acaba ondan mi kaynakli? :)
bu arada eibach kullaniyorum prokit

yigitkyl
21-09-2011, 17:15
dizel mi araç? neler yapıldı egzoz sistemine?

Valla hic bisey yok 2 tane uc buldum kaynattirdim yan taraftan boruyla ortaya aldirdim :) pek boyle arastirip ozenerek yaptirmadim yani..arka orjinal ek icin 450 lira dediler tav oldum egzoz baglattim bende :)

efe_
21-09-2011, 17:22
sag kapi icinde yazior evet

on aks yuku 990 a kadar olanlar 28997-1
991 den yukarisi icin 28997-2

hb lerde bence 28997-2 kullaniliyordur.

Bu arada ben hb kullandim 2 hafta, bence yol tutusu coupe den daha iyi.
Yada lastiklerden bana oyle geldi.

Bunu daha önceden de söyleyenler olmuştu.Eibach'lı hb aracım var test edebilirsiniz buyrun :D

TarikS
21-09-2011, 23:16
Arkadaşlar arkasının kopmasından bahsediyor.Ben inan viraj içi frende bile terse dönemedim daha kesinlikle çok memnunum hatta herkes taktırsın,ki benim arabada esp filanda yok o tutuyor diyim gerçi arka lastiklerimin 245 oluşununda etkisi var ama inanılmaz memnumum.Sertliktede sıkıntı yok zaten sert gelirse yumuşatması 2 dakka sürmez önler için,arkaların sertlik yumuşaklık ayarı biraz zor altta kaldığı için.Benimki biraz daha yumuşasa daha iyi olur fakat çok yerde olduğundan yüksek süratte sıkıntı çıkartır,hafif sekme yapıyor ondan dolayı.

Lastik ne kullaniyosun ondan haber ver? :D

levent
22-09-2011, 00:03
İzmir'li arkadaşlar bilir, Bornova yönünden gelirken (otobanda) Balçova çıkışını, ben stock araç Michelin Pilot Sport lastiklere sahip 1.5 dci Coupe ile 145-150 civarı hızla girip 130 civarı çıkarak döndüm o virajı, sonlara doğru bi arkayı atar gibi oldu ESP toparladı, bence gayet iyi tutunuyor stockken bile :)

Edit : Arkada oturan arkadaş biraz yer değiştirmişti o anda ama olsun :D

Dou
22-09-2011, 00:14

sen koparamamışındır kanka bi gün ver limitlerini göstereyim :hehe:

EM-RE
22-09-2011, 00:17
Lastik ne kullaniyosun ondan haber ver? :D
Kumho var kardesim :)

sen koparamamışındır kanka bi gün ver limitlerini göstereyim :hehe:
Tmm knka bi gun kullanir hak verirsin,senin kadar viraj kasmam kutu kolayla o konuda haklisin :)

Dou
22-09-2011, 00:20
Kumho var kardesim :)

Tmm knka bi gun kullanir hak verirsin,senin kadar viraj kasmam kutu kolayla o konuda haklisin :)

Kutu kolayla 200 le gidiyosun ama :D

Lastiklerini adam gibi bi marka modelle değişsen esas sen aradaki farka inanamassın :hehe:

EM-RE
22-09-2011, 00:24
Kutu kolayla 200 le gidiyosun ama :D

Lastiklerini adam gibi bi marka modelle değişsen esas sen aradaki farka inanamassın :hehe:

40.000 km oldu bunlarla kisa girmeden degistiririm iyi bisi olabilir ama kumhoda balon yapmiyor yarilmiyor,kuruda fena degil memnunum aslinda bi de 2. Viteste komple sarmasa iyi olur ama genel anlamda guzel sewiom ben onlari :)

Dou
22-09-2011, 00:26
40.000 km oldu bunlarla kisa girmeden degistiririm iyi bisi olabilir ama kumhoda balon yapmiyor yarilmiyor,kuruda fena degil memnunum aslinda bi de 2. Viteste komple sarmasa iyi olur ama genel anlamda guzel sewiom ben onlari :)

ben kış geçince alcam 40.000 oldu benimkilerde, hala 2 de sarmıyor kanka :hehe:

sana bridgestone alak s001

jant kırılır, taşıyıcı kırılır, disk kırılır, amortisör yamulur, kule eğilir ama bridgestone balon yapmaz test edip onaylamıştık 2 sene önce HAHAHAHA

EM-RE
22-09-2011, 00:32
ben kış geçince alcam 40.000 oldu benimkilerde, hala 2 de sarmıyor kanka :hehe:

sana bridgestone alak s001

jant kırılır, taşıyıcı kırılır, disk kırılır, amortisör yamulur, kule eğilir ama bridgestone balon yapmaz test edip onaylamıştık 2 sene önce HAHAHAHA

Ebadi yakalarsak olabilir guveniyorsan lastige iidir diyorsan aliriz.senin araba yavas kanka 2 de sarmamasi normal ahaha :)
2 de sarmasi zewkli ama dewir donse typer gibi olucak :D

Dou
22-09-2011, 00:34
Ebadi yakalarsak olabilir guveniyorsan lastige iidir diyorsan aliriz.senin araba yavas kanka 2 de sarmamasi normal ahaha :)
2 de sarmasi zewkli ama dewir donse typer gibi olucak :D

type-r da var ama meganda denemedim daha, contiler bitince alcam ben s001 meganada

ilkay kullandı aslında ona sorabilirsin

EM-RE
22-09-2011, 00:37
type-r da var ama meganda denemedim daha, contiler bitince alcam ben s001 meganada

ilkay kullandı aslında ona sorabilirsin

Ya olm o sesini acip kari kiz kesiyor.viraja girmemistir daha onun arabasi,sahil kesim
Sol kol disarda spec onun araba :D

Dou
22-09-2011, 00:39
Ya olm o sesini acip kari kiz kesiyor.viraja girmemistir daha onun arabasi,sahil kesim
Sol kol disarda spec onun araba :D

mart ayına kadar idare et birlikte alak ucuzada gelir :hehe:

EM-RE
22-09-2011, 00:42
mart ayına kadar idare et birlikte alak ucuzada gelir :hehe:

Tamam haber werirsin zaten s2000 alcam diye cay bile icmiyorum disarda :D banada bahane olur :D

Dou
22-09-2011, 00:43
Tamam haber werirsin zaten s2000 alcam diye cay bile icmiyorum disarda :D banada bahane olur :D

Onuda birlikte alalım, type-r ın yanına koycam stock bincem :hehe:

Kışı geçiricem bu lastiklerle iyice cılkı çıkar ancak

EM-RE
22-09-2011, 00:46
Onuda birlikte alalım, type-r ın yanına koycam stock bincem :hehe:

Kışı geçiricem bu lastiklerle iyice cılkı çıkar ancak

Olur alalimda ben en perti hangisiyse onu alip sokup sifrlycm.varmi bildgn ucuz muntazam her ay kaza yapan s2000 :D

Dou
22-09-2011, 00:49
Olur alalimda ben en perti hangisiyse onu alip sokup sifrlycm.varmi bildgn ucuz muntazam her ay kaza yapan s2000 :D

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com)

ara > honda > s2000 > 2.0 vtec

seç > fiyat > ucuzdan pahalıya

listenin başındakini alıyosun bitti gitti :D

EM-RE
22-09-2011, 00:59
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com)

ara > honda > s2000 > 2.0 vtec

seç > fiyat > ucuzdan pahalıya

listenin başındakini alıyosun bitti gitti :D

Pahali daha cok kazalisi lazim bna :D

Dou
22-09-2011, 01:00
ooooo sen baya beli kırık arıyosun sahibindendeki 40 lıklar bile kesmediyse :hehe:

EM-RE
22-09-2011, 01:02
Kanka senin piyasadam hbrn yok 50 nin altina sikibin yok :D

Dou
22-09-2011, 01:08
Kanka senin piyasadam hbrn yok 50 nin altina sikibin yok :D

uuuuuuuu nolmuş la

type-r larda artsa ya piyasası şöyle senin m3 le kafa kafaya takaslarız 2 seneye kalmaz :hehe:

EM-RE
22-09-2011, 01:09
Domalalim birde istersen?:D

VteC_MaNiaC
22-09-2011, 09:27
Pahali daha cok kazalisi lazim bna :D

ahahaha yarıldım olm :D

EM-RE
22-09-2011, 09:59
Kanka o değilde sabah sabah çok bozuldum ben dou ya domalalım bir de istersen yazmışım leventte alttan teşekkür ederim butonuna basmış ahahha :D

yigitkyl
22-09-2011, 10:25
Kanka o değilde sabah sabah çok bozuldum ben dou ya domalalım bir de istersen yazmışım leventte alttan teşekkür ederim butonuna basmış ahahha :D

Hahahahahahahaahahahahahahahhaha :)

efe_
22-09-2011, 10:39
İzmir'li arkadaşlar bilir, Bornova yönünden gelirken (otobanda) Balçova çıkışını, ben stock araç Michelin Pilot Sport lastiklere sahip 1.5 dci Coupe ile 145-150 civarı hızla girip 130 civarı çıkarak döndüm o virajı, sonlara doğru bi arkayı atar gibi oldu ESP toparladı, bence gayet iyi tutunuyor stockken bile :)

Edit : Arkada oturan arkadaş biraz yer değiştirmişti o anda ama olsun :D

corolladan iyimi kötümü objektif ol 1 kere hadi: D:D:D:

efe_
22-09-2011, 12:51
Alçak olsaymış :D ne war bunda acaba

Renault Megane 1.5 DCi Dynamique 2010 Model 42.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 58896018 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-en-guzel-megane-coupe-dizel-bizenon-far-deri-koltuk-58896018/detay/)

levent
22-09-2011, 12:58
corolladan iyimi kötümü objektif ol 1 kere hadi: D:D:D:

corolla b.k yer olm anca :icon_tup:

efe_
22-09-2011, 12:59
corolla b.k yer olm anca :icon_tup:

nie öyle diyin

levent
22-09-2011, 13:09
nie öyle diyin

Megane'ın sürüş dinamikleri çok daha iyi ;)

Velter
22-09-2011, 13:47

Renault Megane 1.5 DCi Dynamique 2010 Model 42.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 58896018 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-en-guzel-megane-coupe-dizel-bizenon-far-deri-koltuk-58896018/detay/)

coilover dior ama?

ayna kapaklarini begendim ben :)

EM-RE
22-09-2011, 13:56

Muhtemelen nam vardır en son konuştugumda benden sonra Coil daha kimse almamıştı yenide alınmış olabilir tabi..Body kit yok ama sanırım hemen hemen benimkinin düşüklüğünde önden anlayabildiğim kadarıyla..

darkmann
22-09-2011, 13:57
coilover dior ama?

ayna kapaklarini begendim ben :)

bu arabayı drift gününde gördüm sağlam basık el yapımı coilover olabilir

efe_
22-09-2011, 13:58
iyi lastikle zamk gibi yapışır 911 'le viraj zorlarım duruşu war:D

levent
22-09-2011, 14:07
iyi lastikle zamk gibi yapışır 911 'le viraj zorlarım duruşu war:D

önünü 1,5 cm falan kaldırması lazım bence o kıvamda tutuş için, fazla basıklık - getirir ***** :)

EM-RE
22-09-2011, 14:07
iyi iyi rekabet güzeldir yavaş yavaş basık meganelar dolaşıyor çelik karterle davlumbazları sökücez heralde :D

SekoLive
22-09-2011, 14:09
o beyaz coupeyi tanıyanlar vardı siteden görürlerse net olarak ne oldugunu yazarlar . :)

efe_
22-09-2011, 14:12
iyi iyi rekabet güzeldir yavaş yavaş basık meganelar dolaşıyor çelik karterle davlumbazları sökücez heralde :D

alt muhafazayı kırmıştım ben , plastikdi dedim demir olanı warmı sordurdular yok dediler Samsunda oldu bu olay tabi

EM-RE
22-09-2011, 14:14
o konuda lagunanın üstüne tanımam sekonun kasanınkiler çelik karter ben nerelere vurdum belli değildi ki bnm laguna kedi gözünde bile karteri vuruyordu okul önlerinde...Banamısın demedi senelerce nerelere gittim geldim her geçen gün dahada plastikleştiriyorlar arabayı...
Ön çamurluklar zaten ayrı bir efsane bir gün virajda lastik sürtücek yerinden söküp atıcak diye korkuyorum.

efe_
22-09-2011, 14:16
o konuda lagunanın üstüne tanımam sekonun kasanınkiler çelik karter ben nerelere vurdum belli değildi ki bnm laguna kedi gözünde bile karteri vuruyordu okul önlerinde...Banamısın demedi senelerce nerelere gittim geldim her geçen gün dahada plastikleştiriyorlar arabayı...
Ön çamurluklar zaten ayrı bir efsane bir gün virajda lastik sürtücek yerinden söküp atıcak diye korkuyorum.

Neden ön çamurluklar plastikmi sizde?

EM-RE
22-09-2011, 14:20
Neden ön çamurluklar plastikmi sizde?

İnanılmaz zayıf arabanın karoseri,zaten parmagınızı kıvırıp vurursanız arabadan teneke sesini duyarsınız.
İlkay izolasyon yaptırmış onda sesler biraz daha tok geliyor kapı kapanma sesi biraz daha araba gibi ama allah hiç birimize o arabada büyük kaza göstermesin ben hiç ama hiç güvenmiyorum o alete..Az yakıyor yakışıklı işte bnm için başka hiç bir artısı yok işe gidip geliyorum.Bu kadar km yapmasam walla daha sağlam lpg li bişi alırımda bizim yaptıgımız yol çok fazla...

darkmann
22-09-2011, 14:25
seneye coupelerin fiyatları biraz düşerse bende almayı düşünüyorum BY'yi gördükten sonra bu kararı verdim maşallahı var :)

alpello
22-09-2011, 14:51
2600 km olldu hala 7.4 ortalamam var ya :D

efe_
22-09-2011, 14:52
İnanılmaz zayıf arabanın karoseri,zaten parmagınızı kıvırıp vurursanız arabadan teneke sesini duyarsınız.
İlkay izolasyon yaptırmış onda sesler biraz daha tok geliyor kapı kapanma sesi biraz daha araba gibi ama allah hiç birimize o arabada büyük kaza göstermesin ben hiç ama hiç güvenmiyorum o alete..Az yakıyor yakışıklı işte bnm için başka hiç bir artısı yok işe gidip geliyorum.Bu kadar km yapmasam walla daha sağlam lpg li bişi alırımda bizim yaptıgımız yol çok fazla...

Hocam sizde bilirsinizki sağlamlık güvenlik kavramları kaportadan izlenim verir muhakkak ama araç içi çelik barlar karoser yapısı vs . etkiliyor daha çok.Megane III çoğu araçtan iyi sınıfında gerçekten

Velter
22-09-2011, 15:05

abi artik milyon eurolar harciyolar bu konu icin.

Renault zaten euroncap in en iddalisi. o yuzden iciniz rahat olsun, araba cok guvenli.

Renault Megane | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx)

assurdo
22-09-2011, 15:37

artık sağlam karoserli arabalar ncap de düşük puan alıyor sebebi de yayaya çarptığın zaman yayanın da az darbe alması falan. Çoğu markanın çamurluğu plastikten yapılıyor artık. onun yerine güvenlik barları güçlendiriliyor.

marslan
22-09-2011, 17:54
merhaba arkadaşlar, aracım megane3 hb olsa da forumu takip ediyorum. araçların çoğu kısmı ortak onun için burada da sorayım dedim, aşağıdaki resimdeki gibi difüzörün içinden çıkan çift çıkış egzoz yaptırmak istiyorum. performans, sese gerek yok, sadece görüntü dışarıdan bu şekilde olsun ve ikisinden de çıkış alınsın yeterli. bunu nerede ne kadara yaptırabilirim, yardımcı olabilir misiniz?

http://i54.tinypic.com/33esyad.jpg

levent
22-09-2011, 18:39
Emre , yaşam alanı önemli olan moruk kaza sırasında Allah korusun, kaportanın kolay yırtılıp atılması bükülerek yaralamaları önlüyor..

Tamamen plastik olmasa bile plastik alaşımlı yeni araçların kaporta parçaları genelde.

yigitkyl
22-09-2011, 19:57
abi artik milyon eurolar harciyolar bu konu icin.

Renault zaten euroncap in en iddalisi. o yuzden iciniz rahat olsun, araba cok guvenli.

Renault Megane | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx)

katılıyorum euroncap ta 5 yıldız aldıgını biliyorum yanlıs hatırlamıyorsam..cok hassas abs olmasa süper olurmuş bence çok çabuk devreye giriyor ama yaptıklarına göre bir bildikleri vardır :)

yesil
22-09-2011, 20:11
bencede abs garip çalışıyor lastiğin yola tutunmasını engelliyor. freni köklesem bile lastiklerden tutunma sesi gelmiyor ve bana göre uzun bir mesafede duruyor. frenlerinden pek memnun değilim aracın

EM-RE
22-09-2011, 20:40
Uzgunum size katilamiycam belki diger aracim bmw oldugundan bana ole geliyordur 3 tane megane i ust uste koysam bmwnin werdigi guveni veremez bna.isterse 25 yildz alsin.butun testlerden basariyla gecmis olsun.:( Tabi Allah hepimizi kucugunden buyugunden hepimizi kazalardan korusun yazilmissa bmw volvo farketmez.

efe_
22-09-2011, 22:57
Xdream hocam ne kadar ekmek o kadar köfte bmw kaç paralık araba renault kaç paralık araba:)))

yesil
22-09-2011, 23:05
BMW 3 Series | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating (http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_2001/98.aspx)

moralinizi bozmak gibi olmasın ama renault nun ncap puanı bmw ye göre daha yüksek :) tabi ki direksiyona oturduğunuzda aracın verdiği güven hissi daha fazladır bmw kendini daha oturaklı hissettirir ancak renault da daha güvendesiniz :D

Dou
22-09-2011, 23:57
Uzgunum size katilamiycam belki diger aracim bmw oldugundan bana ole geliyordur 3 tane megane i ust uste koysam bmwnin werdigi guveni veremez bna.isterse 25 yildz alsin.butun testlerden basariyla gecmis olsun.:( Tabi Allah hepimizi kucugunden buyugunden hepimizi kazalardan korusun yazilmissa bmw volvo farketmez.

Sana bi gün type-r ı vereyim bi kavacık yap gel sonra megana teneke demeyi bırakırsın :D

Velter
23-09-2011, 00:02
bir bmw fani olarak obur yandanda renault kullanicisi olarak cok arada kaldim :)

Gerci benim ilk otomobilim de megane coupe 1 di, o gunden bu gune cag atlamis reno :)

neothenew
23-09-2011, 07:44

Coil olayı dediğiniz kadar iyiyse yaydan vazgeçip biraz daha bekleyip coile mi geçmek daha mantıklı acaba... KW yay almaya karar vermiştim tam, ama firmanın sitesine girince sizin dizellere uyumlu görülen yay ( Renault - Megane Coach/Coupé - Z - 1.5 dCi 78kW 1461ccm - 4cyl. Diesel - KW Online product finder, direct from the manufacturer. (http://shop.kw-suspensions.eu/index.php?car_maker=25&car_type=347&car_variant=3701&car_dispatch=20466&car_dispatch_hidden=20466&view=list) ) benim 1,4 Turbo benzinli coupe için çıkmıyor ( Renault - Megane Coach/Coupé - Z - 1.4 96kW 1397ccm - 4cyl. Benzin - KW Online product finder, direct from the manufacturer. (http://shop.kw-suspensions.eu/index.php?car_maker=25&car_type=347&car_variant=3701&car_dispatch=20866&car_dispatch_hidden=20866&view=list) ) . KW'ye göre benim araca sadece coilover set uyuyormuş:confused:

İşin ilginci dizeller 1280 kg iken benim araba 1270 kg, 10 kg fark yüzünden mi eklememişler acaba, önden düşürmede 10 kg o kadar fark eder mi dersiniz, yoksa ön takımlarda dizel ve benzinli araçlar arasında teknik fark mı vardır(Hiç sanmıyorum ama... ) ?

EM-RE
23-09-2011, 07:45
Bende alttakımda bir fark olucağını sanmıyorum ama coilli ciddi anlamda tavsiye ederim yayla uzaktan yakından alakası yok.

Velter
23-09-2011, 10:05
Coil olayı dediğiniz kadar iyiyse yaydan vazgeçip biraz daha bekleyip coile mi geçmek daha mantıklı acaba... KW yay almaya karar vermiştim tam, ama firmanın sitesine girince sizin dizellere uyumlu görülen yay ( Renault - Megane Coach/Coupé - Z - 1.5 dCi 78kW 1461ccm - 4cyl. Diesel - KW Online product finder, direct from the manufacturer. (http://shop.kw-suspensions.eu/index.php?car_maker=25&car_type=347&car_variant=3701&car_dispatch=20466&car_dispatch_hidden=20466&view=list) ) benim 1,4 Turbo benzinli coupe için çıkmıyor ( Renault - Megane Coach/Coupé - Z - 1.4 96kW 1397ccm - 4cyl. Benzin - KW Online product finder, direct from the manufacturer. (http://shop.kw-suspensions.eu/index.php?car_maker=25&car_type=347&car_variant=3701&car_dispatch=20866&car_dispatch_hidden=20866&view=list) ) . KW'ye göre benim araca sadece coilover set uyuyormuş:confused:

İşin ilginci dizeller 1280 kg iken benim araba 1270 kg, 10 kg fark yüzünden mi eklememişler acaba, önden düşürmede 10 kg o kadar fark eder mi dersiniz, yoksa ön takımlarda dizel ve benzinli araçlar arasında teknik fark mı vardır(Hiç sanmıyorum ama... ) ?

h&r motora gore ayirmiyor, araciniza uygun h&r yay var.

H&R Fahrwerkskomponenten - Suspension program / Product search (http://www.h-r.com/gb/f_produktsuche.php)

efe_
23-09-2011, 10:25
Velter kardeşim sertlik durumu nasıl stock ile kıyaslayınca...Rahatsız edici bir durum varmıdır?

Velter
23-09-2011, 11:58
Velter kardeşim sertlik durumu nasıl stock ile kıyaslayınca...Rahatsız edici bir durum varmıdır?

valla ben memnunum, biraz sertlesme oldu tabi ama.

bana h&r beton gibidir fln diyorlardi ama daha onceki otomobilimde eibach kullanmistim bana ayni geldi.

Dou
23-09-2011, 12:03
Coiloverla hem pıstırayım hem konforlu olacağını sanmayın, kw bile olsa pıstırırsanız belirli bir miktar sertlikten daha yumuşağa getirmeniz zor.

Yay-orjinal amortisör konforunu elde etmeniz mümkün değildir. Aracını günlük kullananlara pek önermiyorum bu yüzden.

EM-RE
23-09-2011, 12:53
Coiloverla hem pıstırayım hem konforlu olacağını sanmayın, kw bile olsa pıstırırsanız belirli bir miktar sertlikten daha yumuşağa getirmeniz zor.

Yay-orjinal amortisör konforunu elde etmeniz mümkün değildir. Aracını günlük kullananlara pek önermiyorum bu yüzden.

Birşeyide boklama kanka ya :D
Alın beyler hafif sekmeden kimse ölmedi bugüne kadar biraz sert olsun birşey olmaz herşey tutunmak için :)
Siz bu dou ya bakmayın erif kıl :D

darkmann
23-09-2011, 14:17
megane 3 hb için 3 lük hangi yayı tavsiye edersiniz ?

efe_
23-09-2011, 14:35
megane 3 hb için 3 lük hangi yayı tavsiye edersiniz ?

Araç yerlimi ithalmi önce bunu sorayım

darkmann
23-09-2011, 14:37
araç arkadaşımın tam olarak bilmiyorum yerli ile ithalin yayları farklımı oluyor?

Dou
23-09-2011, 17:12
Birşeyide boklama kanka ya :D
Alın beyler hafif sekmeden kimse ölmedi bugüne kadar biraz sert olsun birşey olmaz herşey tutunmak için :)
Siz bu dou ya bakmayın erif kıl :D

Amaç tutunmaksa evet fark ediyordur kesin, type-r da etti. Meganda kullanmadım net yorum yapmayayım sen daha iyi bilirsin

Ama ben tutmaz demedim ki zaten, konfor oem amortisör+yay kadar olmuyor. :D

marslan
23-09-2011, 18:41
Hahahahahahahaahahahahahahahhaha :)

hocam genel olarak sordum ama cevaplayan olmadi, dogrudan size sorayim, egzoz isini nerede nasil ne kadara yaptirdiniz acaba? ben de hb aracima benzer birsey yapmayi dusunuyorum da..

emirhan sph
23-09-2011, 21:24
Coil candir ya :D:D Ulan basik olup sekmeyen arabami olur ya nasi bi amactir bu. Araba dedigin ok gibi duracak her egiklikte sekicek bence cok seksi duruo seken araba :D:D

yigitkyl
23-09-2011, 21:31
hocam genel olarak sordum ama cevaplayan olmadi, dogrudan size sorayim, egzoz isini nerede nasil ne kadara yaptirdiniz acaba? ben de hb aracima benzer birsey yapmayi dusunuyorum da..

daha öncede yazdım ama yine tekrarlıyım..arka eke 450 lira gibi bi fiyat diyince hemde egzoz çakma diye yaptırmadım..izmir 3. sanayide egzozcuya gidip 2 tane uç bulup boruya kaynattırdım..sonra orjinal egzozun ucundan biraz kestirdim..normal boruyla ortaya aldırdım tampona paralel çokta basit bişey aslında.. 250 lira civarı bi rakam verdim 3 aşağı 5 yukarı olabilir..tam hatırlamıyorum uzun zamandır gittiğim tanıdık egzozcu belki normalde biraz daha pahalı olabilir :) umarım açık olmuştur

yigitkyl
23-09-2011, 21:33

abi coil falan baya yanıt gelir burdan sana..sen biraz 1.4 T den bahsetsene ne yakıyor ne ediyor problemi var mı :) bir kere denk geldim sanayide motor sesi çok hoş çıkıyor ama eleman tüp taktırtıyordu :)

efe_
23-09-2011, 23:43
araç arkadaşımın tam olarak bilmiyorum yerli ile ithalin yayları farklımı oluyor?

yerli ile ithal arasında farklar epey var her açıdan..Yerli ise 3lük veya 3.5luk yayın akçaklığı ne kadar tatmin eder bilemeyeceğim.

emirhan sph
24-09-2011, 01:14
yerli ile ithal arasında farklar epey var her açıdan..Yerli ise 3lük veya 3.5luk yayın akçaklığı ne kadar tatmin eder bilemeyeceğim.

Kanka sen foto istemistin arkadaslarada ornek olsun. Benim aldigim HnR lar Xdream abininkine (!! :D) gore daha fazla dusuk duruyo nedenini ben lastik ve jantlarin iceride olmasina bagliyorum buyrun foto. On tarafta ihtiyacim olan sadece 2 cm var gidip presleticem artik dayanamiorm :D para biriktirincede coil artik napiim :D

http://i.imgur.com/sZkBf.jpg

levent
24-09-2011, 01:25
abi coil falan baya yanıt gelir burdan sana..sen biraz 1.4 T den bahsetsene ne yakıyor ne ediyor problemi var mı :) bir kere denk geldim sanayide motor sesi çok hoş çıkıyor ama eleman tüp taktırtıyordu :)

arkadaşın abisine aldık, çoruma gidip geldiler otobanda 180 altına düşmeden istanbuldan:)

5.7 lt ortalama tüketimi vardı ben aracı gördüğümde, klima açık, dolu bagaj ve 3 kişi :)

alpello
24-09-2011, 02:47
çok saçma bi kaza yaptım ya resim çekeceğim yarın koyarım burayada kendi konumada ama hakkaten çok gereksiz ve saçma bi kaza oldu sağ önden corsa ya hafiften dokundum ama boya pek sağlam değilmiş bizim bunu öğrenmiş oldum

neothenew
24-09-2011, 09:00

Selam, ben 9 aydir kullaniyorum araci. Agirlikli olarak ise giderken 10 km TEM, 5 km de levent buyukdere caddesi sehir ici trafiginde suruyorum. Bu sartlar altinda ortalama tuketim 8.6 lt/100 km civarinda gidip geliyor. Tabii sabahlari tem kopru yolunda agir trafik oldugunu da belirteyim. Yaz doneminde trafik olmadiginda 8.0-8.2 civarindaydi tuketim ortalamasi. Uzun yolda sabit suratte ekonomik sayilabilir tuketimi, 120-130 km sabitte 6,5 litre civarinda tuketiyor. 90-100e sabitlerim, hic sıkılmam kagni gibi gitmekten derseniz bu tuketim 5,5 lt/100 km seviyesine filan indirilebiliyor.
Motor kucuk hacimli turboya gore devir cevirmeyi seviyor, ust devir motor sesi cok da ciliz kalmiyor. Performans olarak yaklasik 2500 devirden sonra ani hizlanmalarda guzel bir sekilde koltuga yapistirma hissi veriyor. Hizlanmasi sehir ici sartlar icin yeterli, gazi biraz kokleyince bir anda 180 km hiz yaparken bulabiliyorsun kendini temde:D
Tek buyuk sorunu motorun, gaza kontrolsuz basarsan yakit tuketimi anlik tuketimde acayip yuksek rakamlara cikabiliyor, ozellikle sehir icinde azicik ekonomi yapacagim derseniz, pedalin altinda yumurta varmis gibi kullanmak lazim:) yoksa ortalama tuketimi cok rahat 9-10 lt/100 km olur sehir ici trafiginde, Turbo sagolsun:) Bu noktada sizin turbo dizel motorlara hayranlikla bakiyorum tuketim acisindan:)
Arac neticede 130 beygir, cok da fazla sey beklemiyordum aslinda motordan, ortalama bir tuketimi olsun, arada gazlamak istedigimde de biraz sportif tat versin benim icin yeterliydi. Bu isteklerimi karsiliyor motor. Henuz bir sorun cikarmadi motor cok sukur, bakimlari 10.000de bir, ben de yilda 10.000den fazla yapmiyorum zaten. Genel olarak budur, umarim aciklayici olmustur, aklima gelen olursa eklerim.
Bu arada simdi gordum mesajini, gecmis olsun Alpello, umarim ciddi bir sey yoktur.
Hepinize iyi haftasonlari

darkmann
24-09-2011, 11:56
eibach yay sordum bizde megane 3 e yay gözükmüyor dediler :)halbuki eibach kullanan vardı megane 3 de.yukardaki megane'daki gibi düşsün istiyoruz h&r daha iyi bi seçim olucak sanırım bide bişey sorucam Emirhan senin arabanın yaylı halimi rahat yoksa by megane daki kw coilovermı daha rahat?

EM-RE
24-09-2011, 16:17
Coilover yay seviyesinde olmadıkça yay kadar rahat olamaz.Yani emirhanın arabası benimkinden çok çok daha konforludur ki lastiklerin yanaklarıda benimkine göre daha kalın...Hee zaten basma işini abartmıcaksanız yayla devam edin coilovera o kdr para vermeye gerek yok..Emirhanın yay seviyesi ile de türkiyenin her yerine sorunsuz gidersiniz zaten..

darkmann
24-09-2011, 17:08
yaydan devam o zaman h&r alıcak arkadaşım heralde

yigitkyl
24-09-2011, 23:27
Selam, ben 9 aydir kullaniyorum araci. Agirlikli olarak ise giderken 10 km TEM, 5 km de levent buyukdere caddesi sehir ici trafiginde suruyorum. Bu sartlar altinda ortalama tuketim 8.6 lt/100 km civarinda gidip geliyor. Tabii sabahlari tem kopru yolunda agir trafik oldugunu da belirteyim. Yaz doneminde trafik olmadiginda 8.0-8.2 civarindaydi tuketim ortalamasi. Uzun yolda sabit suratte ekonomik sayilabilir tuketimi, 120-130 km sabitte 6,5 litre civarinda tuketiyor. 90-100e sabitlerim, hic sıkılmam kagni gibi gitmekten derseniz bu tuketim 5,5 lt/100 km seviyesine filan indirilebiliyor.
Motor kucuk hacimli turboya gore devir cevirmeyi seviyor, ust devir motor sesi cok da ciliz kalmiyor. Performans olarak yaklasik 2500 devirden sonra ani hizlanmalarda guzel bir sekilde koltuga yapistirma hissi veriyor. Hizlanmasi sehir ici sartlar icin yeterli, gazi biraz kokleyince bir anda 180 km hiz yaparken bulabiliyorsun kendini temde:D
Tek buyuk sorunu motorun, gaza kontrolsuz basarsan yakit tuketimi anlik tuketimde acayip yuksek rakamlara cikabiliyor, ozellikle sehir icinde azicik ekonomi yapacagim derseniz, pedalin altinda yumurta varmis gibi kullanmak lazim:) yoksa ortalama tuketimi cok rahat 9-10 lt/100 km olur sehir ici trafiginde, Turbo sagolsun:) Bu noktada sizin turbo dizel motorlara hayranlikla bakiyorum tuketim acisindan:)
Arac neticede 130 beygir, cok da fazla sey beklemiyordum aslinda motordan, ortalama bir tuketimi olsun, arada gazlamak istedigimde de biraz sportif tat versin benim icin yeterliydi. Bu isteklerimi karsiliyor motor. Henuz bir sorun cikarmadi motor cok sukur, bakimlari 10.000de bir, ben de yilda 10.000den fazla yapmiyorum zaten. Genel olarak budur, umarim aciklayici olmustur, aklima gelen olursa eklerim.
Bu arada simdi gordum mesajini, gecmis olsun Alpello, umarim ciddi bir sey yoktur.
Hepinize iyi haftasonlari

çok açık oldu abi çok sağol valla hiç bilgimiz yok çunku 1.4 T hakkında... burdaki herkes traktör kullanıyor :) sesi falan gerçekten güzel kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah herkese...alpello geçmiş olsun kardeşim

Velter
25-09-2011, 02:45
Arkadaslar hic 0-100 deneyip olcen oldumu?

Deneyen varsa paylasabilir mi? Ozellikle aracinda yazilim olanlar?

efe_
25-09-2011, 10:49
Arkadaslar hic 0-100 deneyip olcen oldumu?

Deneyen varsa paylasabilir mi? Ozellikle aracinda yazilim olanlar?

Yazılımsızmısınız halen? Ecufast stage 2 şuanda yaptırmalısınız

Tnrylsl
25-09-2011, 11:39
Muhtemelen nam vardır en son konuştugumda benden sonra Coil daha kimse almamıştı yenide alınmış olabilir tabi..Body kit yok ama sanırım hemen hemen benimkinin düşüklüğünde önden anlayabildiğim kadarıyla..

Araç arkadaşımın aracı ... Araçta izmit coil var

Velter
25-09-2011, 12:52
Yazılımsızmısınız halen? Ecufast stage 2 şuanda yaptırmalısınız

Yazilimliyim, 2 hafta once ecufast ta yaptirdim.

250 kmcik oldu daha ama memnunum.

Dun gece denedik 9.4 le kaldirdim en ii. Ama belki benden daha ii yapan arkadaslar olur. Tabi biz zamani iphone la fln tuttuk ne kdr saglikli o tartisilir :)

efe_
25-09-2011, 14:33
Yazilimliyim, 2 hafta once ecufast ta yaptirdim.

250 kmcik oldu daha ama memnunum.

Dun gece denedik 9.4 le kaldirdim en ii. Ama belki benden daha ii yapan arkadaslar olur. Tabi biz zamani iphone la fln tuttuk ne kdr saglikli o tartisilir :)

telefonla yalan o iş :D
roll fln en mantıklısı rakip araçlarla :)

Velter
25-09-2011, 14:44
telefonla yalan o iş :D
roll fln en mantıklısı rakip araçlarla :)

ya aslinda mantikli geldi bana yaptigim sure cunku fabrika verisi 10.8 sn aracin. 1.5 saniye iilesme mantikli gibi gibi :)

yesil
25-09-2011, 16:28
bende bir kaç gün içinde gazihana yaptırıcam yazılımı. gazihana yaptıran var mı aramızda

SekoLive
25-09-2011, 23:40
Arkadaşlar forumda falan hiç fotosuna denk gelmediğim bir megane coupe gördm dün ümraniyede arkasından gittim bi süre trafikde plaka 34 hr 01xx bilen varmı bu aracı arkadan cok cok güzeldi basıklıgıda limitlerde gibiydi arkadan görebildiğim :) varsa fotosu falan birileri paylasırsa sevinrm önden görememek üzdü beni :D

darkmann
25-09-2011, 23:45
abi rengi neydi belki bizim buralardandır?

SekoLive
25-09-2011, 23:46
abi rengi neydi belki bizim buralardandır?

rengi by megane ile aynı turuncu yada kiremit kırmızısı diyim ne olarak geçiyor tam bilmiyorm aksam gördüğümden. by megane ile aynıydı.

darkmann
25-09-2011, 23:48
bizim burda bi lacivert var dedim belki odur değilmiş görürsem fotosunu çekerim kesin:)

alpello
25-09-2011, 23:55
Arkadaşlar forumda falan hiç fotosuna denk gelmediğim bir megane coupe gördm dün ümraniyede arkasından gittim bi süre trafikde plaka 34 hr 01xx bilen varmı bu aracı arkadan cok cok güzeldi basıklıgıda limitlerde gibiydi arkadan görebildiğim :) varsa fotosu falan birileri paylasırsa sevinrm önden görememek üzdü beni :D

0138 tarzı bişemiydi? turuncu cam tavan siyah jant (bbs gibi) basık spor kit aynalar önler fln siyah..

oysa koyucam resim belki aynısını görmüşüzdür

efe_
26-09-2011, 00:01
125 tsi'larla performans kıyası önemli bende bu TCE'de:D

SekoLive
26-09-2011, 07:47
0138 tarzı bişemiydi? turuncu cam tavan siyah jant (bbs gibi) basık spor kit aynalar önler fln siyah..

oysa koyucam resim belki aynısını görmüşüzdür

Sadece arkadan görebildm plaka buna yakındı 01 i hatırlıyorm çerçevesiz app plakası vardı.

efe_
26-09-2011, 15:54
Dou Xdream Emirhan Velter meggydaşlarım ;
yahu geçenlerde dediydimya vitesi yanlış attım hata aldım gaz yemedi çektim kenara düzeldi felan diye..Hiçbir sıkıntı yok ama içim rahat değil...
Siz hiç herhangi test,ölçüm vs yaptırdınızmı...Subap eğme felan bişi olmuş olabilir haberimiz yok belki?

TarikS
26-09-2011, 16:50
Dou Xdream Emirhan Velter meggydaşlarım ;
yahu geçenlerde dediydimya vitesi yanlış attım hata aldım gaz yemedi çektim kenara düzeldi felan diye..Hiçbir sıkıntı yok ama içim rahat değil...
Siz hiç herhangi test,ölçüm vs yaptırdınızmı...Subap eğme felan bişi olmuş olabilir haberimiz yok belki?

Motor calismasinda hic bir farklilik yoksa gonul rahatligiyla binmeye devam edebilirsiniz

Ben de Mini'de benzer bir durum yasadigimda Bilal Aktepe'ye sormustum motoru dinlemisti, bir fark yoksa devam et bir sey olmamis dedi.