PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone & iPad & iOS Hakkında Herşey ( sorular & sorunlar )

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Kahnweb
04-11-2012, 20:23
Bugun 2. Gunum henuz yasamadım :D
Boyle bı durum olucakmıkı :(

Tabi ki de olacak. Almadan önce araştırsaydınız biraz. Cihaz satışa sunulduğu günden 2 gün sonra anında ortaya çıktı siyahlarda boya atması ve arka kapak sorunu. Bu nedenle şahsen ben 5'i almıyorum. Dış malzemesi 0. Kapsız kullanmayın sakın bosa almış olursunuz cihazı.

Kubi
04-11-2012, 20:30
ipad 3 olarak satılmıyor sanırım yeni ipad olarak çıktı piyasaya.ama 3.nesil diyelim

ipad mini nin lansmanında eski kasanın makyajlısınıda çıkardılar o mu diye düşündüm , ama değilmiş ( bende düşünüyorum o yüzden sordum :) )

Tabi ki de olacak. Almadan önce araştırsaydınız biraz. Cihaz satışa sunulduğu günden 2 gün sonra anında ortaya çıktı siyahlarda boya atması ve arka kapak sorunu. Bu nedenle şahsen ben 5'i almıyorum. Dış malzemesi 0. Kapsız kullanmayın sakın bosa almış olursunuz cihazı.

2.nci üretimlerde bu problemi aştıklarını belirtmişler , bazı telefonlarda hiç yaşanmıyormuş , ama bazılarındada ciddi oranda azalama olduğunu belirtiyorlardı

turci
04-11-2012, 20:44
1 aydan fazla oldu alali ve korumasiz kullandigim halde resimde ki atma,arka kapakta sorun bende yok.
evet atacagi yönünde söylentiler vardi ama resimdekiler daha cok darbe ile alakali gibi duruyor.
+ gözüken resimdeki hic benim elimdeki tele benzemiyor,daha cok kalitesiz birsey gibi duruyor..
(sadece ilk resim gözüküyor)

Kahnweb
04-11-2012, 20:55
2.nci üretimlerde bu problemi aştıklarını belirtmişler , bazı telefonlarda hiç yaşanmıyormuş , ama bazılarındada ciddi oranda azalama olduğunu belirtiyorlardı

Türkiye pazarına yeni yeni giriyor iPhone 5, yurt dısında ki arkadaslarım ve araştırmalarım dış görselde sıkıntı olduğu yönündeydi. Bu problem 2.uretim ile asıldıysa ne mutlu Apple kullanıcılarına. Gercekten dunyanın en kaliteli akıllı telefon ureticisi.

CoSA
04-11-2012, 21:04
iphone için itunes olmadan birşeye yaramaz diyorlar doğrumudur birde bu ne işe yarar yani iphone'mu yoksa android telefonmu tercih etmeliyim ?

turci
04-11-2012, 21:29
iphone için itunes olmadan birşeye yaramaz diyorlar doğrumudur birde bu ne işe yarar yani iphone'mu yoksa android telefonmu tercih etmeliyim ?

sorunuzu biraz daha açarsanız daha sağlıklı cevaplar alacağınızı düşünüyorum?
mesela bir iş derken?

tolga33
04-11-2012, 21:59
ios 6.0.1 restore yaptım gerı yukledım whats app calısmıo ve facebook tan gelen bıldırımlerde ses yok cozum nası acaba bılen warsa yazarsa sevınırım

CoSA
04-11-2012, 22:40
sorunuzu biraz daha açarsanız daha sağlıklı cevaplar alacağınızı düşünüyorum?
mesela bir iş derken?

işten kastım neye yarar yani ne yapılabilir bununla nedir anlamında :)

turci
04-11-2012, 23:43
ios 6.0.1 restore yaptım gerı yukledım whats app calısmıo ve facebook tan gelen bıldırımlerde ses yok cozum nası acaba bılen warsa yazarsa sevınırım

az önce bende güncellendim, whatsapp çalışıyor.
Facebook bildirimlerine gelince, bütün ayarlarını kurcalamış olmama rağmen 5i aldığımdan beri sesli bildirim alamıyorum.

işten kastım neye yarar yani ne yapılabilir bununla nedir anlamında :)

her zaman iTunes bağımlısı olunmuyor ve öyle kurmak, senkronize etmek de zor birşey değil.
telefon ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede.

hangisi daha iyi sorusuna gelince, herkes için birisi daha iyi :)

crused
04-11-2012, 23:48
kaynak olarak ' cydia.hackulo.us ' u kurduktan sonra ' appsync for os 4.0 ' u kur

ardindan cydia icinde searchden ' installous ' programini indir bunun icinden apple

storedaki bircok parali uygulamayi ucretsiz indirebilirsin daha bugun oradan

indirdim dynolicious u

kolay gelsin :)

DUZELTME: Bu arada surumumun 4.0.1 olmasindan dolayi ' appsync for os 4.0 ' kullandim surumunuze uygun versiyornu secmelisin

sadece 25pp hepsine bedel hem 10 kat daha hizli hem sifre girme anlamsiz karakterleri tanimak gibi bi problemin yok hersey ama hersey var. herkese tavsiye ederim yanliz bi eksisi var çince :) onuda hemen oreniyorsun indirme tusunu ve indirdigi yerden kurma tusunu buldun mu bitti :)

efe_
05-11-2012, 00:09
Bu Ufak upgrade'leri tel üzerinden yapsak faydalarını yine görürüz değilmi arkadaşlar ? Yeniden komple indirmeye gerek warmı sizce ?

Yogi
05-11-2012, 08:49
eski iphoneum bozulmuştu içindeki numaraları mc backup ile alamamıştım. Yeni telefonuma sim karttakileri aktardım ve bayaa bir kişiyi sonradan kaydedip mc backup ile yedekledim. Eski telefonum tamir oldu ve butun numaraları yedekledim fakat elimde 2 adet sim kart yedeklemesi var bunları nasıl birleştirip kendi telefonuma atabilirim? birleştirince eski ve yeni yedeklerde olan aynı numaralar 2 keremi olucak?

fatiii
05-11-2012, 08:58
beklediğim 6.01 geldi sonunda şimdi yüklüyorum bakalım sonuç ne olacak.

CTG
05-11-2012, 09:07
Bu Ufak upgrade'leri tel üzerinden yapsak faydalarını yine görürüz değilmi arkadaşlar ? Yeniden komple indirmeye gerek warmı sizce ?

komple indirmekle telefondan indirmek farksız ben ios 5 ten 6 ya bile pc ye bağlamadan geçmiştim :)

Kubi
06-11-2012, 04:47
internette dolanıyorken şu ürüne rastaladım

http://images.bestbuy.com/BestBuy_US/images/products/6460/6460202_sa.jpg

Türkiye'de nerede vardır fikri olan var mı ?

tayreep_john
06-11-2012, 05:02
son gelen 6.0.1 i 3GS e indirmek mantıklımı??? galiba şarj sorunu biraz aşılmış diyolar

Kadyr
06-11-2012, 05:13
Kubi ben avea bayisinden aldim ona benziyor 20 tl idi

Ramiz
06-11-2012, 13:51
bir arkadaşım 4s aldı vodafone hat kullanıyor iphone uzak olduğum için ayarlarını yapamadım nasıl yaparız bu internet ayarlarını ?

Ludacris
06-11-2012, 14:12
Ag ayarlarindan sirasiyla
iphone
vodafone
vodafone

Bu sekilde deneyin olmasi lazim bende oyle cunki

arm
06-11-2012, 14:32
6,0,1 de şarj sorununu fark etmedim de app store da dolaşma hızı yükselmiş gibime geldi?

DERAN_TUYNER
13-11-2012, 08:38
24 Saatliğine bedava her an paralıya dönebilir ben indirdim dünden beri elim ayağım oldu kaçırmayın arkadaşlar

https://itunes.apple.com/tr/app/printer-pro-for-iphone/id410011612?l=tr&mt=8

http://a1874.phobos.apple.com/us/r1000/071/Purple/v4/b7/8e/ef/b78eef31-95e8-d06b-efe9-f96f691f656f/mzl.hzfglewv.320x480-75.jpg

http://a1293.phobos.apple.com/us/r1000/109/Purple/v4/4d/ef/a1/4defa16d-3f95-6292-3a97-b418958845ba/mzl.bctxtqbi.320x480-75.jpg

http://a877.phobos.apple.com/us/r1000/093/Purple/v4/36/4e/aa/364eaabe-5a46-0c59-b499-caea73cf47cd/mzl.xgqwcbve.320x480-75.jpg

http://a1072.phobos.apple.com/us/r1000/097/Purple/v4/90/4b/21/904b218e-ca98-f331-fb05-a356fc8c99ab/mzl.tayogulx.320x480-75.jpg

http://a674.phobos.apple.com/us/r1000/067/Purple/v4/90/50/d7/9050d703-4cd6-730e-5877-b71f04f957df/mzl.egwgvksc.320x480-75.jpg

Aktaş61
13-11-2012, 15:09
amerika da apple storelarda şuan iphone 5 satışı varmı acaba bilgisi olan varmı? kurban bayramından bir hafta önce satışta yoktu çünkü. birde fiyat bilgisi olanda varsa paylaşabilirmi acaba.

5500
13-11-2012, 15:57
24 Saatliğine bedava her an paralıya dönebilir ben indirdim dünden beri elim ayağım oldu kaçırmayın arkadaşlar

https://itunes.apple.com/tr/app/printer-pro-for-iphone/id410011612?l=tr&mt=8

http://a1874.phobos.apple.com/us/r1000/071/Purple/v4/b7/8e/ef/b78eef31-95e8-d06b-efe9-f96f691f656f/mzl.hzfglewv.320x480-75.jpg

bunun kullanımını biraz açabilirmisiniz.. telefona indirdimde, yazıcıda ne gibi bir özellik olması gerekiyor onu çözemedim

DERAN_TUYNER
13-11-2012, 17:34
bunun kullanımını biraz açabilirmisiniz.. telefona indirdimde, yazıcıda ne gibi bir özellik olması gerekiyor onu çözemedim

Yazıcın bilgisayara bağlı olması yeterli uygulamayı açtıktan sonra sana bir link veriyor oradan bilgisayarına ufak bir pogram indiriyorsun zaten eslesiyirlar sonrası normal yazdirma prosedürleri su anda telefondan giriyorum yarın link atarım olmazsa

musti2jz
14-11-2012, 00:52
iphone konusu olduğu için sorunumu burada bildirmek istiyorum. 10gün önce vatan dan iphone 4s aldım telefonu henüz üçüncü günde oturduğum yerden yani koltuktan düşürdüm.telefon dikey bi şekilde düştü ve halının üstüne devrildi herneyse baktım bişe yok.aradan bir gün geçti telefonun sol üst köşesinde kapakta açılma esneme gibi bişe vardı bende telefonu götürdüm değişimini istedim vatanda yetkli servise yolladı. acaba değişim yapılırmı yoksa benim hatam olmuş olabilir mi?

Frid
15-11-2012, 12:45
6.0.1 4s için bende şimdi başladım güncellemeye, bakalım wifi da bazen olan erişim sorunu gidecek mi

5500
15-11-2012, 13:14
Yazıcın bilgisayara bağlı olması yeterli uygulamayı açtıktan sonra sana bir link veriyor oradan bilgisayarına ufak bir pogram indiriyorsun zaten eslesiyirlar sonrası normal yazdirma prosedürleri su anda telefondan giriyorum yarın link atarım olmazsa

programı indirdim bilgisayara kurdum. ip verdi, onuda telefona girdim eşleştirme için ama bir türlü bağlantı kuramadı:confused:

powERS
15-11-2012, 15:20
bende sonunda yukselttım 6.0.1 e

yukseltmeden once son 3 4 gundur ınternette sıkıntı cekıyordum 3g cekmıyo baglantı vermıyo gıbı seyler.

sımdı duzeldı gene.

lucky Jackal
15-11-2012, 15:42
son sürümü yükleyelim mi 4s'e? kullanıcı yorumları alabilirmiyiz,ben 6 ya geçmemiştim şikayet var diye 6.0.1 e geçelimmi?

DERAN_TUYNER
15-11-2012, 15:44
programı indirdim bilgisayara kurdum. ip verdi, onuda telefona girdim eşleştirme için ama bir türlü bağlantı kuramadı:confused:

Bu linkten bilgisayarın için gerekli olan eklentiyi indirebilirsin

Printer Pro Desktop Software (http://support.readdle.com/ppd/)

EmreS13
15-11-2012, 16:01
Benim sorum eski telefon yani 3g :D foursquare app si vardi yanlislikla sildim bulamiyorum
Son surumde haliyle ios5 istiyo benimdr ios 4.2.1 bana gore elonde 4sq app si olan paylasmak isteyen varmidir rica etsem :)

Pacificmert
15-11-2012, 16:14
amerika da apple storelarda şuan iphone 5 satışı varmı acaba bilgisi olan varmı? kurban bayramından bir hafta önce satışta yoktu çünkü. birde fiyat bilgisi olanda varsa paylaşabilirmi acaba.

20 gün önce Newyork AppStore da satılıyordu. fakat Manhattanda 3 tane AppStore var. hepsinde 1 gece önceden millet sıraya giriyor. Sabah 07.15 te bir tane yetkili elinde 400-500 adet sıra numarasıyla geliyor ve sırada olanlara dağıtıyor. O sıra numarası alabilenlerden hariç o gün başka iphone 5 satışı olmuyor. ama 2 gün önce inanın tek kişilik kamp çadırlarını AppStore önüne kurup orada uyuyorlar ki sabah sıra alabilsinler. bu arada fiyatı 925 USD idi. hemde simkilit felan hiçbirşey yok.

TameR
15-11-2012, 16:18
iphone 5 yurt dışında satılıyor

amerika satış fiyatı 699 $
almanya satış fiyatı 799 euro

RsErdi
17-11-2012, 14:03
whatsapp guncelledim bildirimler cordları ios5 deyım jailbreak var ayfon 4 niyeki ya ios6 yapmayı dusunuyorum artık

efe_
18-11-2012, 13:05
iphone 4G + ios 6.0 , untethered varmıdır acaba arkadaşlar ? Önceden redsn0w sitenin ana sayfasına atardı oradada bir hareket yok

Yogi
18-11-2012, 13:15
Benimde problemim whatssappla ilgili resim yollamaya calistiimda hep error veriyo try again demem gerekiyo 3-4 kere. Ios da whatsappda son surum updateli

volkan_gs
18-11-2012, 14:27
benimde yalan oldu bildirimler ya whatsappta

5500
18-11-2012, 23:21
ayarlardan app'ların kullandığı belleklere bakıyordum, twitterin detayına girdiğimde belgeler ve veriler : 1.4 GB diyor. bunları silme imkanımız varmı?

onursumer
18-11-2012, 23:26
6.0.1 ile sarjınızda bi hızlı bitme oldumu

benim ipod touch a yükledim sanki sarjım acaip hızlı gidiyor onceden daha uzun kullanıyordum şimdi akşamı zor ediyor

5. nesil ipod almayı düşünüyorum onun sarjı daha ii galiba :D

cheers
19-11-2012, 00:25
ekran kılıdı sıfresını yegenler sagolsun kıtlemısler bunu nasıl acabılırız?içindekı verılerı kaybetmeden açmak ıstıyorum bilen basına gelen varsa yardımcı olun ltf.

Day Walker
19-11-2012, 07:29
Al buyur kardeşim :)

Not: Alıntıdır.

Bildiğiniz gibi aşağıdak ekran görüntüsünde yer alan menüden, yani “Ayarlar -> Genel -> Parolayla Kilitleme” menüsünden cihazımıza parola koyabiliyoruz. Bu sayede istersek ekran kapandıktan (screen lock) hemen sonra ya da bir süre sonra parola ekranının devreye girmesini sağlayabiliyoruz.

Bu sayede cihaz yanımızda değilken biri ekranı açtığında, karşısına parola çıkıyor. Yani cihazı kimse iznimiz olmadan kurcalayamıyor ya da içindeki özel bilgilere kolayca ulaşamıyor.

Fakat çeşitili nedenlerden bazen kullanıcılar kendi koyduğu parolayı unutabiliyor ve de arka arkaya çok fazla sayıda yanlış parola girdiklerinde, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyorlar. Apple, deneme yanılma yöntemi ile parolanın tespitine engel olmak için de, çok sayıda hatalı giriş sonrası deneme süresini arttıyor. Bu yüzden belli bir sayıdan sonra deneme yanılma yöntemi ile parolayı bulmak imkansız hale geliyor.

Apple’ın destek sitesinde yer alan bu dokümana göre de parolası unutulmuş bir iPhone veya iPad’in iTunes ile Restore (Geri Yükle) edilmesinden başka bir çare bulunmuyor. Tabii bu noktada kullanıcıları en çok endişelendiren, cihazın içindeki bilgiler oluyor. Çünkü geri yükleme sonrası, eğer cihaz daha önce bu şekile yedeklenmişse, parolanın tekrar geri gelme olasılığı bulunuyor.

Fakat Apple bu konuda da bir güzellik yapmış. Eğer cihaz en son eşzamanlandığı (sync) edildiği iTunes ile Restore (Geri Yükle) edilirse, yedekten dönüş sonrası parolayı kaldırıyor. Bu sayede kullanıcılar hiç parola konmamış gibi cihazlarını kullanabiliyor.

Fakat başka bir iTunes ile cihaz restore edilirse, bu kişinin bilgilerinize ulaşmaya çalışan kötü niyetli biri (örneğin hırsız) olabileceği düşüncesiyle, cihaz ancak sıfır bir kurulum (Setup as a new iPhone) ile başlatılırsa paroladan kurtulunabiliyor.

Bu yüzden herhangi bir nedenle cihazımızın parolasını unutursak, ilk olarak cihazımızı her zaman kullandığımız iTunes’a bağlıyoruz ve Restore (Geri Yükle) işlemine başlamadan önce her zaman paylaştığımız gibi önce birYedek (Backup) alma işlemini, ardından da Satınalınanları Aktar (Transfer Purchases) işlemini yapıyoruz.

Yedekleme işlemimiz bittikten sonra da artık cihazımı Restore (Geri Yükle) işlemine geçebiliriz. (Bu işlem, cihazımızın yazılımını sıfırlar, yani kutusundan yeni çıkmış gibi henüz birşey yüklenmemiş veya ayar yapılmamış hale getirir. Özetle bilgisayar dünyasından bildiğimiz terimle “formatlar”.)

Cihazımız yine USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyken iTunes’taki “Geri Yükle” (Restore) seçeneğine tıklayarak güncel yazılım yüklemesini başlatıyoruz.

Not: Eğer cihazımızın yazılımı güncel değilse, iTunes önce Apple Sunucularına bağlanıp en güncel yazılımı indirmek isteyebilir. Bu durumda manuel restore işlemi yapmak isterseniz, “iTunes ile Manuel Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda anlattığımız mantıkla yani “Shift” tuşuna basarak manuel Geri Yükle’me işlemi yapabilirsiniz.

Geri Yükle’me işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza “Yeni bir iPhone olarak ayarla” ve “Şu yedeklemeyi geri yükle” seçenekleri çıkıyor. Yazının başında da belirttiğim gibi Apple’ın bu konudaki destek dokümanına göre, eğer daha önce cihazımızı en son senkronize ettiğimizi iTunes’u kullanıyorsak en son yedeklememizi seçebiliyoruz. Yoksa “Yeni bir iPhone olarak ayarla” seçeneğini kullanarak cihazımızdaki bilgileri kaybetmiş ama paroladan kurtulmuş bir şekilde cihazımızı açabiliyoruz.

Fakat ben bu yazıyı hazırlarken, parola ile kilitli durumda ve sözde şifresini bilmediğim cihazımı her zaman yedeklediğim iTunes ile restore ettim ve en son aldığım yedekten geri döndüm. Gerçekten de Apple’ın söylediği gibi hem cihazım parolasız bir şekilde açıldı hem de en son yedekten geri dönebildiğim için cihazımdaki bilgileri kaybetmemiş oldum.

darkmoon
19-11-2012, 07:46
sahibinden apple dan bile önce davrandı ipad 4 diye bir seçenek bölümü daha koymuşlar..

sorum şudur ipad 3 ve ipad4 dediği tabletlerin farkı nedir.. tek işlemcimi.. bu ipad3 lerin hepsinde retina ekran varmı yoksa bu ipad4 denilen tabletlerdemi var sadece..

Quantum
19-11-2012, 08:51
sahibinden apple dan bile önce davrandı ipad 4 diye bir seçenek bölümü daha koymuşlar..

sorum şudur ipad 3 ve ipad4 dediği tabletlerin farkı nedir.. tek işlemcimi.. bu ipad3 lerin hepsinde retina ekran varmı yoksa bu ipad4 denilen tabletlerdemi var sadece..

Totosundan uydurmus
Apple iPad modelleri;
iPad
iPad2
New iPad
ve
iPad Mini

Başka yok..

Retina sadece New iPad de var. Sadece New iPad A5 işlemci, diğerleri A4

darkmoon
19-11-2012, 08:56
Totosundan uydurmus
Apple iPad modelleri;
iPad
iPad2
New iPad
ve
iPad Mini

Başka yok..

Biliyorum esasen zaten ipad3 diyede bir şey yok new ipad var.. ama new ipad den iki tane var sahibinden bu iki taneyide ikiye bölmüş birini 3 diyordu zaten en sonuncuya 4 demiş..

benim mevzum bunlar değilde bu ikisi arasındaki fark nedir..
yani sahibindenin 3 ile 4 olarak adlandırdığı aslında newipad diye geçen ipadler arasındaki fark nedir araştırdım işlemci farkı var sanırsam başka bir fark varmı ikisindede retina varmı yoksa ipad3 lerde retina yokmu yada bazılarındamı var..

Quantum
19-11-2012, 09:06
Biliyorum esasen zaten ipad3 diyede bir şey yok new ipad var.. ama new ipad den iki tane var sahibinden bu iki taneyide ikiye bölmüş birini 3 diyordu zaten en sonuncuya 4 demiş..

benim mevzum bunlar değilde bu ikisi arasındaki fark nedir..
yani sahibindenin 3 ile 4 olarak adlandırdığı aslında newipad diye geçen ipadler arasındaki fark nedir araştırdım işlemci farkı var sanırsam başka bir fark varmı ikisindede retina varmı yoksa ipad3 lerde retina yokmu yada bazılarındamı var..

Olmayan modeller arasındaki farkı soruyorsun bilmiyorum usta ne bileyim :)
Yukarıda yazdım işte farklılıkları:) new ipad de var sadece retina ve a5 işlemci. Diğerleri standart ekran ve a4 işlemci..
Hatta bizim sitedeki editör arkadasa soyleyip kaldırılmalı o ip4 bölümü

hsyn
19-11-2012, 09:12
Totosundan uydurmus
Apple iPad modelleri;
iPad
iPad2
New iPad
ve
iPad Mini

Başka yok..

Bence tekrar kontrol edin.
Bir arkadaşıma 2 hafta önce Almanya'dan aldım 4. jenerasyonu.
Apple sitesinde de gösteriyor. Kullanımda bir fark yok gibi gözüküyor ama çokda incelemedim. Bağlantısı lightning olmuş.

darkmoon
19-11-2012, 09:17
anlatamadım gene galiba peki şöyle diyim..

new apple ipad third generation var
new apple ipad fourth generation var

bu ikisi arasındaki farkı soruyorum. :)

Apple iPad with Wi-Fi + 4G (Third Generation) vs Apple iPad ... (http://tablets.techcrunch.com/compare/124-165/Apple-iPad-with-Wi-Fi-4G-Third-Generation-vs-Apple-iPad-with-Wi-Fi-4G-Fourth-Generation)

burda yazıyor mesala birinde ön kamera 0.3 diğerinde 1.2
Birinde A5X with quad-core graphics işlemci var diğerinde Apple A6X with quad-core graphics işlemci.. bunları soruyordum sanırım aralarındaki tek fark bunlar..

darkmoon
19-11-2012, 09:35
Bu arada belki söylenmişdir forumda ben dün öğrendim bunu 4g lerinde 4g olarak kullanamıycakmışız.. yani ipadlerki 4g özelliği bizde türkiyede 4g olayı aktif olsada çalışmıycakmış.. ipadlerin 4g leri amerika frekansına göre yapılmış 700mhz ile 2100 mhz arası türkiyede açılıcak 4g ler 2600mhz den yayın yapıcakmış yani kullanamıycakmışız.. ancak 3g..

Quantum
19-11-2012, 09:35
anlatamadım gene galiba peki şöyle diyim..

new apple ipad third generation var
new apple ipad fourth generation var

bu ikisi arasındaki farkı soruyorum. :)

Apple iPad with Wi-Fi + 4G (Third Generation) vs Apple iPad ... (http://tablets.techcrunch.com/compare/124-165/Apple-iPad-with-Wi-Fi-4G-Third-Generation-vs-Apple-iPad-with-Wi-Fi-4G-Fourth-Generation)

burda yazıyor mesala birinde ön kamera 0.3 diğerinde 1.2
Birinde A5X with quad-core graphics işlemci var diğerinde Apple A6X with quad-core graphics işlemci.. bunları soruyordum sanırım aralarındaki tek fark bunlar..

ok tamam şimdi oldu.. :)

bu arada ben de verdiğim bilgileri şu şekilde revize edeyim.
yanılmamın sebebi Apple.. Adamlar sessiz sedasız değişikliklere gidiyorlar..

eskiden ipad işlemcileri yukarıda bahsettiğim gibiydi.
şu anda ise işlemciler değişmiş.
ipad mini ve ipad2 de a5 işlemci, newipad de ise a6 işlemci olmuş.

ilave olarak hüseyinin ve senin bahsettiği özellikler gelmiş.
makyajlamış diyebiliriz.

makyaj öncesi olan newipad lere ipad3, makyaj sonrası olanlara ise ipad4 diyor olabilirler insanlar.. ama apple tarafında hala iki model de newipad. ( isimleri new ipad, model farklılıkları vardır. Model 123, model 124 gibi.. )

ilave olarak ahanda istediğin link sana :)

ipad mini & new ipad & newer ipad :)

iPad Mini Versus The New iPad and Even Newer iPad > Tablets - TechNutty UK (http://technutty.co.uk/blog/2012/10/23/ipad-mini-ipad-newer-ipad/)

darkmoon
19-11-2012, 09:38
aynen şimdi aynı dilden konuşuyoruzda bir düzeltme yapıyım new ipad de iki tip işlemci var third generation diye geçenlerde (ipad3 deniyor bizde) a5 fourth generation denilenlerde (sahibindende ipad4 diye geçen) a6 işlemci var sanırım tek farkda bunlar.. araştırdım şimdi başkada yok galiba..

BıD-Clio
19-11-2012, 11:27
iphone 3 gs kullanıcısıyım sanırım şarj yerınde problem var veya kabloda cözemedım basına gelen varmı acaba , arac sarj aparatıyla sarj oluyor evde pc ye takınca olmuyor sök tak sök tak yapıp oldugu anda bırakıorum veya en kotu bu sarj yerını degıstırmenın malıyetı nedır

turci
19-11-2012, 11:35

o ebay'de de var,
3. jenerasyon 4. jenerasyon diye koymuslar.

http://www.ebay.de/sch/iPads-Tablets-eBookReader-/171485/i.html?LH_TopRatedSellers=1&LH_BIN=1&LH_ItemCondition=1000&_sop=12&_qi=RTM951910&_trkparms=65%253A3%257C66%253A2%257C39%253A6&Produktart=Tablet%2520PCs&_catref=1&_sc=1%7C1%26clkid%3D3567865988878031690&_dmpt=DE_iPad_Tablets_PCs_eReaders&Marke=Apple&rt=nc

darkmoon
19-11-2012, 18:28
o bir şey değilde gittim ipad 2 wifiyi verdim geleceğede yatırım olsun ilerdede kullanırım diye daha yeni ipad 3 4g aldım sonradan öğrendimki 4g türkiyede çalışmıycakmış.. 4g tahminim 2-3 seneye türkiyede başlıycak ve 3g gibide değil avrupada 20mbps görüyormuş çok ciddi bir rakam 3g nin 10 misli hızlı.. ben ondan aldım açıkcasıda oda çalışmıycakmış canımı sıkdı.. bilseydim normal ipad 3 alırdım 3g hızında bağlandıkdan sonra dışarda evde her yerde internet var en kötüsü telefonumu modem yaparım öyle girerdim zaten.. o kadar fiyat farkı vermeye gerek yokdu..

onursumer
19-11-2012, 20:51
abi bu geçen bahsettiğim konu işte

artık new ipad yok

ipad with retina display var A6 işlemcili :) 4. nesil diye geçiyor

darkmoon
19-11-2012, 21:17
android tablet düşünüyordum vazgeçdim elimdekini satıp ipad 4 alıcam :) araştırdım bu yeni nesil a6 işlemci eski nesil a5 den iki misli hızlı imiş.. iki misli hız ciddi bir fark.. bu sefer normal wifi alıcam 4g alsam ne olucak ki 4g özelliğini kullanamadıkdan 3g kullandıkdan sonra.. telefonumu modem yapar girerim aynı şey.. o kadarda fark vermemiş olurum.

onursumer
19-11-2012, 21:40
android tablet düşünüyordum vazgeçdim elimdekini satıp ipad 4 alıcam :) araştırdım bu yeni nesil a6 işlemci eski nesil a5 den iki misli hızlı imiş.. iki misli hız ciddi bir fark.. bu sefer normal wifi alıcam 4g alsam ne olucak ki 4g özelliğini kullanamadıkdan 3g kullandıkdan sonra.. telefonumu modem yapar girerim aynı şey.. o kadarda fark vermemiş olurum.

eğer uzun sureli kullanıcaksan telefonu modem yapmak sıkıntı sarjı hemen bitiyor

bende aynı kafadaydım ama lanet olsun içiyor sarjı :D

darkmoon
19-11-2012, 21:49
zaten heryerde wifi var.. ben ipad2 kullandığım süre zarfında dışarda hiç 3g ihtiyacı duymadım her cafede restaurantta artık her yerde wifi var zaten.. benim 4g almanın nedeni 4g hızından dolayı idi ciddi bir hızı varmış epey araştırmışdım almadan bazı ülkelerde 80mps gibi bizim için hayali hızlara çıkıyormuş ama avrupada 20 mps ortalama imiş zaten ipadlerinde maksimum 4g den bağlanma hızı 20 mps gibi bir şeymiş benim evde 8mps var :D gayet memnunum 20mps düşünemiyorum :) .. ondan aldım ama oda çalışmıycaksa olmıycaksa
3g içinde o kadar fark vermeye değmez o farka giderim ikinci elden xoom 3g alırım ikinci tablet olarak hem farklılık olur hem android de olmuş olur..

Schumi
19-11-2012, 22:31
New very New ulta New iPad mi oldu şimdi bu. Hayır adı gene New iPad. Sanki 3üncü jenerasyon hiç çıkmamış gibi. :)

ygtkrmdnz
19-11-2012, 22:38
yeni oyun ve programlardan var mı beğendiğiniz can sıkıntısını giderecek hd oyun vs

darkmoon
19-11-2012, 22:38
new falan diyorlar komple sanırım gene ipad 3 olarak geçicek ilerde herhalde.. gerçek ipad 4 çıkdımı türkiyede ilerde herhade makyajlı makyajsız ipad diye satılır bu new ler :) ipad 3 derler abi a5 likmi a6 lıkmı falan sohbetleri döner.. :)

onursumer
19-11-2012, 22:42
New very New ulta New iPad mi oldu şimdi bu. Hayır adı gene New iPad. Sanki 3üncü jenerasyon hiç çıkmamış gibi. :)

sessiz sedasız new yazısı kalktı with retina eklendi

Apple (http://www.apple.com/ipad/compare/)

millete gore 4. nesil ama apple kısmından hiç açıklama yok

işin kotu yanı ayırt etmeside zor hiçbir fark yok A5 ve A6 işlemcisi dışında

darkmoon
19-11-2012, 22:46
sessiz sedasız new yazısı kalktı with retina eklendi

Apple (http://www.apple.com/ipad/compare/)

millete gore 4. nesil ama apple kısmından hiç açıklama yok

işin kotu yanı ayırt etmeside zor hiçbir fark yok A5 ve A6 işlemcisi dışında

yenilerde light connector girişi var.. ayrıca model numberdan anlaşılır..

iPad 3rd Gen (Wi-Fi Only) A1416
iPad 3rd Gen (Wi-Fi/Cellular AT&T/GPS) A1430
iPad 3rd Gen (Wi-Fi/Cellular Verizon/GPS) A1403
iPad 4th Gen (Wi-Fi Only) A1458
iPad 4th Gen (Wi-Fi/AT&T/GPS) A1459
iPad 4th Gen (Wi-Fi/Verizon & Sprint/GPS) A1460

onursumer
19-11-2012, 22:53
bak ona dikkat etmemiştim ya applede samsung yolunda ilerliyor yakında başka modeller dokulmeye başlar :D

darkmoon
19-11-2012, 23:04
usb ve sd kart girişi yapsalar ilaç gibi olucak yapıcaklarda bilinçli her bir şeyi bir hamlede yapmak istemiyorlar her seferinde ufak ufak yapıcaklarki para kazansınlar..

mustafa-u
20-11-2012, 18:44
bugünlerde whatsapp ta sorun yaşayanınız var mı ..
benimki açılır gibi yapıyor ama açılmadan kapanıyor ..

turci
20-11-2012, 21:54
sorun yasamadim hatta bugün update yaptim..

Kadyr
20-11-2012, 21:57
Benim whatsapp son girilme saatlerini yanlis yaziyor bugun

frkblt
20-11-2012, 22:16
Benim whatsapp son girilme saatlerini yanlis yaziyor bugun

Ayni sorun bendede wardi.

Simdi kontrol ettim duzelmis

Gko
21-11-2012, 10:38
telefona asphalt 7 indiricem ama indiremiyorm. oyunun boyutu 1.16gb benim 2.3gb boş yerim olmasına ragmen boş yeriniz yok diyo delircem

Quantum
21-11-2012, 10:48
bir kaç tane orta büyüklükte app sil. çok az bir farkla yükettirmiyor.

önce içeride temp oluşturup sonra program yüklüyor, daha sonra o temp i siliyor ios.
dolayıısyla 1.2gb lık app yüklemen için ilk etapta 2.4 gb boş alana ihtiyacın var.

Gko
21-11-2012, 11:11
valla silmedigim şey kalmadı nerdeyse :D bişeyler daha silmem gerek anlaşılan.

teşekürler

Edit: 2.5 kullanılabilir alanım var. oyun 1.13gb ama yüklemiyo hala

B.Koçer
21-11-2012, 11:27

teşekürler

Geçen 12 gb resim sildim telefondan yani bilgisayara yedekledim daha doğrusu resim ve videolara aban :D

Gko
21-11-2012, 12:37
bi deniyim :D

Omak
21-11-2012, 12:45
bende indirmek için uğraştım 1.16gb olduğu için telefondan indirmek ölüm. önce itunes de indirdip sonra telefona yükledim.

https://itunes.apple.com/tr/app/asphalt-7-heat/id462694916?mt=8

Gko
21-11-2012, 12:46
aynen bende az önce pcye baglayıp itunesdan indiriyorm o şekilde bi sorun vermedi

d3n1s
21-11-2012, 12:51

teşekürler

Asphalt 7'yi guncellerken ayni sikintiyi ben de yasamistim, yaklasik 3 kati yer bos oldugunda anca yuklemeye tenezzul etti, indirmek cok uzun surdugu icin yarisinda sapitti, surekli yuklenir gibi gorunuyodu ama islem yapmiyodu. Silip bilgisayar vasitasiyla yuklemek zorunda kalmistim. Dolayisiyla bilgisayar araciligiyla yuklemeni oneririm, tabiri caizse adami kudurtuyo, tecrubeyle sabit :)

powERS
21-11-2012, 13:27
pekı bu kadar sıkıntıya deyıyomu ? bende ındırmeye basladım sımdı ama 1.14 gb oha yanı

Aktaş61
21-11-2012, 14:46
20 gün önce Newyork AppStore da satılıyordu. fakat Manhattanda 3 tane AppStore var. hepsinde 1 gece önceden millet sıraya giriyor. Sabah 07.15 te bir tane yetkili elinde 400-500 adet sıra numarasıyla geliyor ve sırada olanlara dağıtıyor. O sıra numarası alabilenlerden hariç o gün başka iphone 5 satışı olmuyor. ama 2 gün önce inanın tek kişilik kamp çadırlarını AppStore önüne kurup orada uyuyorlar ki sabah sıra alabilsinler. bu arada fiyatı 925 USD idi. hemde simkilit felan hiçbirşey yok.

iphone 5 yurt dışında satılıyor

amerika satış fiyatı 699 $
almanya satış fiyatı 799 euro

bilgi için teşekkürler umarım 3 hafta sonrada durum bu şekilde olmaz. ben de fiyatları tamer arkadaşın dediği gibi biliyordum ama :confused:

Aktaş61
21-11-2012, 14:47
Benim sorum eski telefon yani 3g :D foursquare app si vardi yanlislikla sildim bulamiyorum
Son surumde haliyle ios5 istiyo benimdr ios 4.2.1 bana gore elonde 4sq app si olan paylasmak isteyen varmidir rica etsem :)

buyur dostum kendım upload ettim
Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam (http://s2.dosya.tc/server22/NzaXn5/foursquare4.2.3.rar.html)

blumenberg
21-11-2012, 15:22

teşekürler

2.9 gb boş olunca yükleniyor asphalt 7 :)

misery1903
21-11-2012, 16:16
iphone 4s'e uyumlu az titreten tutucu aparat var mı denk geldiğiniz?

powERS
21-11-2012, 16:31
turuncu aparat nedır ?

asphalt iyimiş :D

Kakus
21-11-2012, 22:54
Asphalt 7 açılıp bir anda kapanıyor. Var mı yardım eli uzatacak? : )

Kakus
22-11-2012, 09:07
CSR Racing ve 1-2 oyunda da aynı durum söz konusu. Nedir sebebi bir bilen anlatırsa durumu sevinirim.

RC_MAN
22-11-2012, 09:11
Iphone 4de 4.2 versiyonundan iOS 6 yüklemede hafizadaki telnolar silinirmi ?

BarışArdalı
23-11-2012, 11:50
6.0.1 sürümü iphone 4'e yüklemek sıkıntı yaratır mı?genelde 4s 'e yüklüyorlar.

powERS
23-11-2012, 12:37
ben yukledım harıka oldu. devam..

BarışArdalı
23-11-2012, 12:55
şu an wifi ile yüklüyorum nekadar sürer ortalama bayağı oldu da :D

powERS
23-11-2012, 12:57
ben pc den yaptım ındırmeler dahıl bı 20 25 dk suruyor sanırım

BarışArdalı
23-11-2012, 13:03
valla 1 saattir wifideydim en sonunda hata verdi çıktı.pc den deniyim ozaman.

BarışArdalı
23-11-2012, 15:36
pcden de olmadı hata verdi ?nasul düzeltebilirim

BarışArdalı
23-11-2012, 18:03
neyse arkadaşlar yükledim.fakat jb yapapılabiliyor mu 6.0.1 e ? redsnow bulamadım nette.

RsErdi
23-11-2012, 18:05
neyse arkadaşlar yükledim.fakat jb yapapılabiliyor mu 6.0.1 e ? redsnow bulamadım nette.

henuz cıkmamıstır daha .

bende birşey sorucam. İphone4 6.0.1 yükledim. safaride bazı sitelerde gezınırken cat diye kapanıyor safari kendi kendine sizede oluyormu ?

B.Koçer
23-11-2012, 18:08
Bende çat diye kapanma olayı genelde fbook ta yaşanıyor birde oyunlarda açılır açılmaz kapanan varsa app storede saçma bir uygulama indirin sanırım düzelicek

RsErdi
23-11-2012, 18:11
Bende çat diye kapanma olayı genelde fbook ta yaşanıyor birde oyunlarda açılır açılmaz kapanan varsa app storede saçma bir uygulama indirin sanırım düzelicek

demekki genel yazılımsal bir sorun bu

B.Koçer
23-11-2012, 18:12
demekki genel yazılımsal bir sorun bu

Güncelleme ile gidermeleri lazım o sorunu arada blackberry gibi donmaya basladı mala bağladı .

RsErdi
23-11-2012, 18:24
Güncelleme ile gidermeleri lazım o sorunu arada blackberry gibi donmaya basladı mala bağladı .

donma yok çok şükür dahada ötesi hızlandı bnm tel int girişi program acılısı vs bitek arada programlardan yada safariden atıyor

BarışArdalı
23-11-2012, 18:25
henuz cıkmamıstır daha .

bende birşey sorucam. İphone4 6.0.1 yükledim. safaride bazı sitelerde gezınırken cat diye kapanıyor safari kendi kendine sizede oluyormu ?

ben de denedim şuan kapanmıyor bende.

cem
24-11-2012, 01:35
beyler ios 6 'da facebook push bildirimleri geliyormu sizde?

blumenberg
24-11-2012, 01:36
asphalt 7 şuanda bedava bence abanın hemen.. boyutu 1.küsür giga, ama 2.9 giga boş alan bırakınca yüklenebiliyor ancak

turbo&quattro
24-11-2012, 01:44

geliyordu bende titresim yada sesli bir sekilde. Biryerlerden kapattim su an sadece ekranda beliriyor titresim vs olmadan .

Göki,ZD
24-11-2012, 02:12
henuz cıkmamıstır daha .

Bu sorun bikac gundur bende de var, face whatsapp a girdigimde de ciddi bi yavaslik soz konusu

RsErdi
24-11-2012, 02:14
Bu sorun bikac gundur bende de var, face whatsapp a girdigimde de ciddi bi yavaslik soz konusu

kesin yazılımsal abi o zmn

turci
24-11-2012, 03:10

bu soruyu ben de sormuştum ama cevap alamamıştım.
ip5 kullanmaya başladığımdan beri sesli bildirim alamıyorum,tüm bildirimler açık olduğu halde sadece arada yazı olarak alıyorum.

cem
24-11-2012, 03:51
bu soruyu ben de sormuştum ama cevap alamamıştım.
ip5 kullanmaya başladığımdan beri sesli bildirim alamıyorum,tüm bildirimler açık olduğu halde sadece arada yazı olarak alıyorum.

Dostum ben şimdi kendim çözdüm, yabancı forumlar sağolsun,

olay bildirimlerde ki facebook ayarları default olarak uyarı kapalı duruyormuş.

sen de bir dene ;

STEPS:

1. This starts from your iOS device home screen

2. “Settings”

3. “Notifications”

4. “Facebook”

5.Turn on the “Notification Center” – required to have the push notifications work

6. Under “Alert Style” by default this is set to “None” for some reason. So, turn this to the style you want.

7. Turn on the “Badge App Icon” – if you want to, this will display the number of new notifications on the Facebook icon, just like it does on your Messages app when you have a new text message

8. Turn on “Sounds” – if you want to, this will play a sound when a new Facebook notification come

Well that is it! I hope you enjoy receiving your Facebook push notifications on your iOS 6 device now.

TGY
24-11-2012, 05:32
iphone5 te kisisel erisim noktasi gorunmuyor.Nasil yaparim varmi fikri olan?

M_PROJECT
24-11-2012, 09:25
iphone5 te kisisel erisim noktasi gorunmuyor.Nasil yaparim varmi fikri olan?

settings
general
cellular
set up personal hotspot

TGY
24-11-2012, 09:43
settings
general
cellular
set up personal hotspot

Tamamdir,tesekkur ederim ...

Anıl E.
24-11-2012, 09:47
Genel muhabbetler dışında ama bir şey sormak istiyorum. Sticker aldım internetten ben kendim becerip yapabilir miyim acaba ? Mat siyah film var şu an üstünde onuda çıkartmam mı gerekiyor sticker yapıştıracağım zaman

hsyn_çvk
24-11-2012, 12:04
arkadaslar ip4 cihazıma "Onavo extend" denen sacma programı kurdum ve safaride hiçbir sayfa acılmamaya basladı :( programı kaldırdım fakat hala safaride hiçbir sayfa açılmıyor,napmalıyım? bu ip4 fakirine bi el verin :D

ulasstoprak
24-11-2012, 12:06
Itunes ten yedek alıp tekrar yükledinzimi..?

hsyn_çvk
24-11-2012, 12:06
lan ulaş bı tıktır gıt :D cok bılıosan yanıma gelsene akü :D

ulasstoprak
24-11-2012, 12:09
Çalışıorum mayk mesaideyim şu an...

hsyn_çvk
24-11-2012, 12:11
onu gorebıldım sabah kart basmıssın sıstemden goruyorum suanda :D:D

ulasstoprak
24-11-2012, 12:21
Mr muscle gibi anında çözdüm problemi..

fatiii
24-11-2012, 12:21
google chrome kur kurtul

hsyn_çvk
24-11-2012, 12:28
arkadas bu nasıl bır zıncırdır yaa,bısey kuruyon sonra ondan kurtulmak ıcın bısey daha kuruyon :D:D kuruyonda kuruyon

fatih(fb)
24-11-2012, 13:40
teleserviceden cihaz değiştiren varmı 16.10.2012 de değişim çıktı hala bekleniyor:)

frkblt
24-11-2012, 14:40
Arkadaslar selam.

Bi sorunum war yardiminizi istiyorum.

Kiz arkadasim ios 6.0.1 guncelleme yapti telefonuna.

Benim hesabimi kullaniyo yani ayni app hesabini kullaniyoruz.

Sorunum su. Az once telefonumu actigimda ana ekranima bildiri geldi. Bildiride arkadasimin tel no sunu face time a eklemek istermisiniz le birlikte biseyler daha yaziyodu tam okumadim ok dedim.

Simdi benim yazdigim mesajlar kiz arkadasima benim mail adresimden gidiyo we yolladigim mesaj ayni anda yine benim mail adresimden bana mesaj olarak geri geliyo.

Ben iphone 4 arkadasim 4s kullaniyo.

Yardimci olursaniz sewinirim tesekkurler.

B.cihangir
24-11-2012, 15:35
bir 3gs aldım 4.1 yazıyor versiyonda 5.1.1'e yükseltmeye çalıştığımda 3194 kodlu hatayı alıyorum ne yaptıysam hatayı gideremedim varmı yarımcı olabilecek?

DERAN_TUYNER
24-11-2012, 15:50
arkadaslar ip4 cihazıma "Onavo extend" denen sacma programı kurdum ve safaride hiçbir sayfa acılmamaya basladı :( programı kaldırdım fakat hala safaride hiçbir sayfa açılmıyor,napmalıyım? bu ip4 fakirine bi el verin :D

Onavo aksine olmazsa olmaz bir uygulama bence VPN üzerinden data kullandığı için aylık kullanım yarı yarıya düşüyor ve dns sorunu olmadıgı için bütün sitelere erisebiliyorsun özellikle face ve Youtube un yasaklı olduğu Çin'de hayat kurtarıcı :)

By_HaNNibaLL
24-11-2012, 15:56
Benim telefonun arka kapagi oynamaya basladi var mi basina gelen sorun ne olabilir servise vericem 1 ay telefonsuz kalmak istemiyorum

ali-d
24-11-2012, 16:01
Arkadaslar selam.

Bi sorunum war yardiminizi istiyorum.

Kiz arkadasim ios 6.0.1 guncelleme yapti telefonuna.

Benim hesabimi kullaniyo yani ayni app hesabini kullaniyoruz.

Sorunum su. Az once telefonumu actigimda ana ekranima bildiri geldi. Bildiride arkadasimin tel no sunu face time a eklemek istermisiniz le birlikte biseyler daha yaziyodu tam okumadim ok dedim.

Simdi benim yazdigim mesajlar kiz arkadasima benim mail adresimden gidiyo we yolladigim mesaj ayni anda yine benim mail adresimden bana mesaj olarak geri geliyo.

Ben iphone 4 arkadasim 4s kullaniyo.

Yardimci olursaniz sewinirim tesekkurler.

Aynı apple id sini kullandığınız için böyle oluyor.

Ayarlar -> FaceTime a girerek, Size şuradan FaceTime ile ulaşabilirler yazan menünün oradan başka bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz arkadaşınızın telefonuna.

FaceTime ile ilgili geniş bir kaynak (eng) : The Complete Guide to FaceTime: Set-up, Use, and Troubleshooting Problems | Network security software | Delete facetime account | Iphone4facetime securited (http://network-security-software.biz/software/the-complete-guide-to-facetime-set-up-use-and-troubleshooting-problems.html)

bir 3gs aldım 4.1 yazıyor versiyonda 5.1.1'e yükseltmeye çalıştığımda 3194 kodlu hatayı alıyorum ne yaptıysam hatayı gideremedim varmı yarımcı olabilecek?

Apple 5.1.1 sürümünün imzalaması durdurduğu için bu hatayı alıyorsunuz. Telefonunuzu 6.0.1 sürümüne güncelleyin yada daha önceden shsh kaydınız varsa(jailbreaklı telefonlarda bulunur) Redsn0w ile aşağıdaki linkteki adımları izleyerek kendi .ipsw nizi oluşturarak istediğiniz 5.1.1 sürümünü kullanabilirsiniz.

Redsn0w 0.9.15b3 Çıktı!(6.0/6.0.1 Tethered, 5.x Restore) [Lütfen İlk Mesajı Dikkatlice Okuyun] (http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/72947-redsn0w_0_9_15b3_cikti_6_0_6_0_1_tethered_5_x_rest ore_lutfen_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyun.html)

frkblt
24-11-2012, 16:56
@: ali-d

Tesekkurler.

SerkanKurt
24-11-2012, 17:04
Benim telefonun arka kapagi oynamaya basladi var mi basina gelen sorun ne olabilir servise vericem 1 ay telefonsuz kalmak istemiyorum

telefonun altında şarjı taktığın yerin orda 2 adet küçük vida var onlar gevşemiştir. Saatçi tornavidası lazım küçük sıktınmı tamamdır. Hiç boşuna servise falan götürme.

bahadırtelli
24-11-2012, 22:26
iphone daki telefonları sme yada blacberry'e nasıl aktarırız

raptor
25-11-2012, 20:18
İphone a bilgisayardan resim müzik atmak için itools kullanıyordum , pc yi formatladım yeniden indirip kurayım dedim hata veriyor sürekli.alternatif program önerecekler varmı ?

Omak
25-11-2012, 21:23
İphone a bilgisayardan resim müzik atmak için itools kullanıyordum , pc yi formatladım yeniden indirip kurayım dedim hata veriyor sürekli.alternatif program önerecekler varmı ?

hata vermesinin sebebi itunes kurulu olmadığından. itools un çalışabilmesi için itunes bilgisayarda kurulu olmalı. onun bazı dosyalarını kullanıyor.

itunes kur önce sonra tekrar dene çalışcaktır. bana göre itools dan daha iyi bir alternatif yok

ali-d
25-11-2012, 21:27

25PP'nin Pc versiyonu var onu kullanabilirsiniz.

raptor
25-11-2012, 21:34
hata vermesinin sebebi itunes kurulu olmadığından. itools un çalışabilmesi için itunes bilgisayarda kurulu olmalı. onun bazı dosyalarını kullanıyor.

itunes kur önce sonra tekrar dene çalışcaktır. bana göre itools dan daha iyi bir alternatif yok

Hocam Eyw çok teşekkürler dediğini yaptım çözüldü

Kakus
26-11-2012, 03:05
Bıçaklicam ben bu ayfonu ya... Sırf dert ya.

BarışArdalı
26-11-2012, 14:13
6.0.1 de şarj sorunu var.çabuk bitiyor.ıphone 4 cihaz.eski 5.1.1 sürümüne geri nasıl dönebilirim?

BarışArdalı
26-11-2012, 16:02
yapılabiliyor mu arkadaşlar bilen kişilere soruyorum nette araştırdım biraz ama karışık ortalık :D

Anıl E.
26-11-2012, 22:27
Belki komik bir soru olacak ama ,iphone 4s 'e appstore'dan uygulamalar yüklesem sürekli telefon için bir sakınca yaratır mı ?

B.Koçer
26-11-2012, 22:58
Belki komik bir soru olacak ama ,iphone 4s 'e appstore'dan uygulamalar yüklesem sürekli telefon için bir sakınca yaratır mı ?

Hayır birşey olmaz zaten kendi storu :)

Anıl E.
26-11-2012, 22:59
Hayır birşey olmaz zaten kendi storu :)

Kasma yavaşlama gibi ?

Kakus
26-11-2012, 23:02
Şarjım yarım gün gidiyor. Nasıl diye sormayın, mesajlaşıyorum yarım gün gidiyor işte. Allah'a şükür hiç akşamı çıkarmadı. Hep gün içinde ulaşılamaz durumda oldum.

Asphalt 7, GSR Racing ve telefonumda yüklü olan 40 uygulamanın 5'ini falan kullanabiliyorum. Uygulamalar açılıyor, 3-4 sn sonra direkt kapanıyor. Home tuşuna iki kere basınca altta açık gözüküyorlar.

Aldığım günün üzerinden 10 gün geçmeden wireless bozuldu. Belki bi çare olur diyip ios6'ya yükselttim... nafile.

Eski sürümde aygıt wifi özelliğinin olmadığını sanıyordu. Şimdi wifi menüsüne giriliyor ama buton sağ tarafa çekilmiyor ve silik. Herkes mükemmel memnun, bana mı cenabet iphone 4s denk geldi?

B.Koçer
26-11-2012, 23:04
Kasma yavaşlama gibi ?

hiç bir sorun yok bende kaç gb telefonunuz 151 uygulama var hiç bir sıkıntı yok bende arada bir donuyor o kadar .

B.Koçer
26-11-2012, 23:05
Şarjım yarım gün gidiyor. Nasıl diye sormayın, mesajlaşıyorum yarım gün gidiyor işte. Allah'a şükür hiç akşamı çıkarmadı. Hep gün içinde ulaşılamaz durumda oldum.

Asphalt 7, GSR Racing ve telefonumda yüklü olan 40 uygulamanın 5'ini falan kullanabiliyorum. Uygulamalar açılıyor, 3-4 sn sonra direkt kapanıyor. Home tuşuna iki kere basınca altta açık gözüküyorlar.

Aldığım günün üzerinden 10 gün geçmeden wireless bozuldu. Belki bi çare olur diyip ios6'ya yükselttim... nafile.

Eski sürümde aygıt wifi özelliğinin olmadığını sanıyordu. Şimdi wifi menüsüne giriliyor ama buton sağ tarafa çekilmiyor ve silik. Herkes mükemmel memnun, bana mı cenabet iphone 4s denk geldi?

Ohhh massallah oneymiş direk üretim hatası vs olmasın ?

Anıl E.
26-11-2012, 23:05
hiç bir sorun yok bende kaç gb telefonunuz 151 uygulama var hiç bir sıkıntı yok bende arada bir donuyor o kadar .

16 gb . Teşekkürler :)

B.cihangir
27-11-2012, 11:53
yapılabiliyor mu arkadaşlar bilen kişilere soruyorum nette araştırdım biraz ama karışık ortalık :D

telefon 4s ise 5.1.1 e dönülemiyormuş birde 5.1.1 in shsh kaydı mevcutmudur elince eğer mevcutsa okadar zor değil dönülmesi

BarışArdalı
27-11-2012, 12:03
iphone 4 cihaz .yurtiçi.

B.cihangir
27-11-2012, 12:05
iphone 4 cihaz .yurtiçi.

5.1.1 için shsh kaydın varmı acaba?

BarışArdalı
27-11-2012, 12:07
yurtiçi cihazlarda gerekli mi kayıt? anlamıyorum pek.

B.cihangir
27-11-2012, 12:08
yurtiçi cihazlarda gerekli mi kayıt? anlamıyorum pek.

eski versiyona dönmen için bu kayıt gerekli

BarışArdalı
27-11-2012, 12:09
valla bilmiyorum.nasıl öğrenicez

B.cihangir
27-11-2012, 12:12
cydia üzerinden yada tinyumbrella redsn0w gibi jailbreak araclarıyla öğrenebilirsin

ali-d
27-11-2012, 12:15
valla bilmiyorum.nasıl öğrenicez

Telefonunuza jailbreak işlemi yapmadıysanız SHSH kaydınız yoktur. Eğer jailbreak yaptıysanız, tinyUMBRELLA le shsh kaydınızı alıp*, Redsn0w** ile 5.1.1 e dönebilirsiniz.

* = tinyUMBRELLA ile SHSH kaydı nasıl alınır? SHSH kaydı varmı nasıl sorgulanır (http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/40261-tinyumbrella_shsh_kaydi_nasil_alinir_shsh_kaydi_va rmi_nasil_sorgulanir.html)

** = Redsn0w 0.9.15b3 Çıktı!(6.0/6.0.1 Tethered, 5.x Restore) [Lütfen İlk Mesajı Dikkatlice Okuyun] (http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/72947-redsn0w_0_9_15b3_cikti_6_0_6_0_1_tethered_5_x_rest ore_lutfen_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyun.html)

yucelebeci
27-11-2012, 12:21
Suan 3g iphone'umda hic bir app acamiyorum basiyorum iki saniye sonra tekrar kapaniyor tum uygulamalarda boyle neden olabilir fikri olan varmi? Surum uzun zamandir guncellemiyorum suan 4.2.1 var bundan kaynaklaniyo olabilirmi

B.Koçer
27-11-2012, 14:49
Suan 3g iphone'umda hic bir app acamiyorum basiyorum iki saniye sonra tekrar kapaniyor tum uygulamalarda boyle neden olabilir fikri olan varmi? Surum uzun zamandir guncellemiyorum suan 4.2.1 var bundan kaynaklaniyo olabilirmi

App storeden bir uygulama indirin düzelicektir .

ulasoztas1
28-11-2012, 21:07
Whatsapp ile sorun yaşayan var mı? Whatsapp da favori listesine girdiğimde sürekli yüklüyordu bir türlü ulaşamıyordu, önceden konuşmadığım yeni konuştuğum kişilerin de isimleri değil telefon numalaraları çıkıyor. Sildim tekrar yükledim favor listesi gene aynı yükleyip duruyor birde önceki konuşmalarım da gittiği için şuan bana yazmazlarsa ben konuşma başlatamıyorum. çözüm bilen yardım edecek biri var mı ?

Edit: konu açılmış bunun için..

raptor
28-11-2012, 21:11
Henüz İOS 6.1 i yüklemedim.İos 6.1 i de yüklerken telefonu komple ilk günki formata çevirip , ios 6.1 i indirip öyle temiz kurulum mu yapmayı önerirsiniz yoksa direkt telefondan güncelleme yapsamda aynen sorunsuz kullanabilir miyim ?

musti2jz
29-11-2012, 17:46
icloud kimliğimi unuttum birtürlü bulamadım tekrar nasıl yapabilirim? şifremi değiştiriyorum email üzerinden ama kullanıcı adı bir türlü çıkmıyor.

Yogi
29-11-2012, 19:21
iphone 4s 6.0.1 versiyon yüklü işyerinde wirelesstan internete bağlanabiliyorum ama evdeki modeme bağlanmama rağmen no internet connection uyarısı veriyor. Fakat evdeki bilgisayarla internete girebiliyor. Bir yardım edin:) ınternet paketım bitmek uzere
teşekkürler

misery1903
29-11-2012, 23:06
Word dosyalarını kaydetmek ve düzenlemek için program önerisi olan var mı?
Jailbreak yok ios 6 4S cihazım.

lucky Jackal
30-11-2012, 08:14
ben 2 gün önce ios 6.0.1 e geçtim,hatta restore yapmadan direk geçtim,ne şarj sorunum var ne de başka bir şey.hatta iki gündür test ediyorum şarjı eskisi gibi hiç bir fark yok,wirelessda da sıkıntı yok. dün akşam 9 gibi fulledim şarjını şu anda %77 de. tereddüt etmiştim biraz ama bir sıkıntım yok şu anda,tereddüt eden arkadaşlar için paylaşayım dedim.
bu arada cihaz iphone 4s

DERAN_TUYNER
30-11-2012, 08:46
Word dosyalarını kaydetmek ve düzenlemek için program önerisi olan var mı?
Jailbreak yok ios 6 4S cihazım.

apple ın kendi uygulaması olan Pages var kesinlikle tavsiye ederim çok stabil

BarışArdalı
30-11-2012, 09:39
ben 2 gün önce ios 6.0.1 e geçtim,hatta restore yapmadan direk geçtim,ne şarj sorunum var ne de başka bir şey.hatta iki gündür test ediyorum şarjı eskisi gibi hiç bir fark yok,wirelessda da sıkıntı yok. dün akşam 9 gibi fulledim şarjını şu anda %77 de. tereddüt etmiştim biraz ama bir sıkıntım yok şu anda,tereddüt eden arkadaşlar için paylaşayım dedim.
bu arada cihaz iphone 4s

valla ben de iphone 4 var.6.0.1 e geçtim fakat şarj açısından bayağı farketti.tekrar 5.1 e dönüş yaptım.wireleste sıkıntı yoktu.

ice
30-11-2012, 09:44
bu arada cihaz iphone 4s

Benim ve eşimin telefonunda da hiç bir sorun yok.İlginçtir makinasına göre mi problem oluyor ?

DERAN_TUYNER
30-11-2012, 10:03
Itunes 11 güncellemesi geldi hayırlı olsun bu da demek oluyor ki ios 6,1in gelmesi yakındır

lucky Jackal
30-11-2012, 11:16
Benim ve eşimin telefonunda da hiç bir sorun yok.İlginçtir makinasına göre mi problem oluyor ?
walla bilemedim bende,herkes yazdı çizdi şöyle böyle sıkıntılar var falan diye,bende de hiç sıkıntı yok. Ama gerçekten sıkıntı yaşayanlarda var,anlamadım gitti.Hatta şöle söyleyeyimm buraya yazdığımdan beri facebook yardırıyorum %70 de şarjım hala,wireless sürekli bağlı 3g sürekli açık.

powERS
30-11-2012, 12:38
6.0.1 de bende sıkıntısızlardanım sanırım evde ofiste wifi devamlı acık. yoldada unutuyorum kapatmayı arıyorsa gene arıyor.. 3g hep acık oyun müzik twit checkinn filan derken aksam saat 8 9 gibi %27 30 larda oluyor. eger oynamazsam kurcalamazsam % 45 50 rahat rahat aynı saatlerde.

sadece bu ses acma kapama dugmesı varya yanda. onlar bazen karısıyor gıbı gelıyor bana.

B.Battal
30-11-2012, 13:01
Apple Amerika’da Unlocked iPhone 5 Satışlarına Başladı | iPhone ve iPad Türkiye (http://www.iphoneturkey.biz/2012/11/apple-amerikada-unlocked-iphone-5-satislarina-basladi.html)

Apple Store'da Unlocked iPhone satışı başlamış diye bir haber okudum. Doğru sanırım başlamış ancak
kafamı karıştıran bir ibare var ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama "buy now" sayfasındaki açıklama hakkında
kesin bir bilgisi olan var mı acaba?

http://i.imgur.com/JxeDi.png

Biz bu telefonu alıp turkcell hattımızla bir sorun yaşamadan kullanaibilir miyiz?

Bir diğer konu da bunların imei numarası neyle başlayaak şimdi 0'la mı 9'la mı? Facetime iMessage vs sorunu olacak mı?

powERS
30-11-2012, 13:05
ön sipariş. bu bildiğin işte gönderiye 1 hafta sonra baslıycaklar.

Yogi
30-11-2012, 13:20
iphone 4s 6.0.1 versiyon yüklü işyerinde wirelesstan internete bağlanabiliyorum ama evdeki modeme bağlanmama rağmen no internet connection uyarısı veriyor. Fakat evdeki bilgisayarla internete girebiliyor. Bir yardım edin:) ınternet paketım bitmek uzere
teşekkürler

güncelliyim soruyu

semprimena
30-11-2012, 13:29
güncelliyim soruyu
Bu ağı unut deyip yeniden bağlanmayı denedinizmi?

BıD-Clio
30-11-2012, 14:23
istanbul avrupa yakası guvenılır bır yer varmıdır 3gs cıhazım var ekran ve kulaklık sensor flex ının baglanıldıgı kılıtlı kucuk soket degısecek

B.Battal
30-11-2012, 15:42
Apple Amerika’da Unlocked iPhone 5 Satışlarına Başladı | iPhone ve iPad Türkiye (http://www.iphoneturkey.biz/2012/11/apple-amerikada-unlocked-iphone-5-satislarina-basladi.html)

Apple Store'da Unlocked iPhone satışı başlamış diye bir haber okudum. Doğru sanırım başlamış ancak
kafamı karıştıran bir ibare var ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama "buy now" sayfasındaki açıklama hakkında

Biz bu telefonu alıp turkcell hattımızla bir sorun yaşamadan kullanaibilir miyiz?

Bir diğer konu da bunların imei numarası neyle başlayaak şimdi 0'la mı 9'la mı? Facetime iMessage vs sorunu olacak mı?

Bu arada bir arkadaşım USA'dan 99xxxxx imei ile başlayan bir cihaz almış Facetime ve iMessage çalışıyor

Yogi
30-11-2012, 16:02
Bu ağı unut deyip yeniden bağlanmayı denedinizmi?

evet hatta telefonu kapatıp açtım ama hiç bir işe yaramadı malesef

Parsia
30-11-2012, 16:11

bunu ben de gördüm. free shipping diyor hatta. 649$ dolar çok iyi fiyat resmen. bu fiyata burada bırak 4s'i 4 bile zor bulunur, iphone 5 bu kaldı ki. buradan alsak, sorunsuz TR'ye gelir mi ? Gümrük vs ?

Ayrıca açıklamada yanlış görmediysem uluslararası kullanımda micro sim kullanabilirsiniz yazıyordu. Buradaki kullanımda sıkıntı olacağını sanmıyorum, tek problem getirtmek galiba.

elpadre
30-11-2012, 16:13
beyler ıphone 4 de harıtası karısan varmı ıos ta ?

ömerlı barajının orasını ppendık olarak gosterıyor bıraz yanında tuzla flan :D

turbo&quattro
30-11-2012, 16:15
bunu ben de gördüm. free shipping diyor hatta. 649$ dolar çok iyi fiyat resmen. bu fiyata burada bırak 4s'i 4 bile zor bulunur, iphone 5 bu kaldı ki. buradan alsak, sorunsuz TR'ye gelir mi ? Gümrük vs ?

Ayrıca açıklamada yanlış görmediysem uluslararası kullanımda micro sim kullanabilirsiniz yazıyordu. Buradaki kullanımda sıkıntı olacağını sanmıyorum, tek problem getirtmek galiba.

Kargo ile hicbir sekilde Tr ye iphone sokamazsiniz ..

Parsia
30-11-2012, 16:17
Kargo ile hicbir sekilde Tr ye iphone sokamazsiniz ..

galaxy s2'ye devam o zaman :D 2500-3000 TL para verilmez buna Türkiye'de.

turbo&quattro
30-11-2012, 16:18
ben $199 veripte almiyorum millet sasirmis 2k+ veriyor bir telefona.

Quantum
30-11-2012, 16:28
galaxy s2'ye devam o zaman :D 2500-3000 TL para verilmez buna Türkiye'de.

Türkiyeye yurtdışından kargo ya da posta yolu ile cep telefonu, telsiz, radyo, televizyon gibi nitelikli elektronik cihazları getirtemezsiniz... Gümrükte tespit edildiğinde ilgili vergisini ödeme vaadiyle olsa dahi gümrükten alamazsınız. Konun özü yasak..

Bu konuyu herkes bilir siz bilmemişsiniz öğrendiniz. Demem o ki çoğu kişi için çok bilindik konular olsa bile acaba bu soruyu sorsam komik olur mu diye asla düşünmeden aklınıza ne takılırsa sorun lütfen..

Ben ve buradaki konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar elimizden geldiği kadar açıklayıcı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırız/çalışıyoruz.
En azından ben kendi adıma iPhone konusu ile ilgili olarak böyle bir şey söyleyebilirim.

Selamlar.

Quantum
30-11-2012, 16:29

sen pintisin ondan :D

Göki,ZD
30-11-2012, 16:40
Quantum
Abi isim ne sana ipad ile bası şeyler sorucam
Pm in kapalı burdan yazıyım

turbo&quattro
30-11-2012, 16:42
Engin abi bugun cok aciklayicisin :)

Gecen hafta yere dusurdum 4 umu cami catladi. Inat ettim kullanilamaz hale gelinceye kadar degistirmeyecegim, vermeyecegim 4 depo benzin parasi ip5 e :D

B.cihangir
30-11-2012, 16:58
şu iphone 5 300 dolarlara bir düşsün ozaman alıcam :D

CaNeR44
30-11-2012, 17:05

Olayı cok guzel özetlemişsiniz alasım kaçtı yemin ederim :)

Yogi
30-11-2012, 17:07
Türkiyeye yurtdışından kargo ya da posta yolu ile cep telefonu, telsiz, radyo, televizyon gibi nitelikli elektronik cihazları getirtemezsiniz... Gümrükte tespit edildiğinde ilgili vergisini ödeme vaadiyle olsa dahi gümrükten alamazsınız. Konun özü yasak..

Bu konuyu herkes bilir siz bilmemişsiniz öğrendiniz. Demem o ki çoğu kişi için çok bilindik konular olsa bile acaba bu soruyu sorsam komik olur mu diye asla düşünmeden aklınıza ne takılırsa sorun lütfen..

Ben ve buradaki konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar elimizden geldiği kadar açıklayıcı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırız/çalışıyoruz.
En azından ben kendi adıma iPhone konusu ile ilgili olarak böyle bir şey söyleyebilirim.

Selamlar.

ben internetten marin el telsizi söylemiştim şansıma geldi demek. Ama ocak ayında amerikadan gelecek bir arkadaşımdan bir telsiz istedim havalanında filan sorun çıkma olasılığı nedir?

Parsia
30-11-2012, 18:00

Selamlar.

Vallahi bilmiyordum iyi oldu öğrendik, teşekkür ederim :) Peki gittigidiyorda sahibinden.com da falan bazı şahıslar gırla getirip satıyor (yani ben telefon bakarken geçen sene, en azından öyleydi). Bu nasıl olabiliyor peki ? Benim galaxy s2 yanılmıyorsam Fİnlandiya'dan gelmiş olması lazım. Hiç bir sorun da yok çok şükür. Kayıt bile yaptırmadım.

turbo&quattro
30-11-2012, 18:17
Apple store ana baba gunu unlock ciktiktan sonra :)

http://i1214.photobucket.com/albums/cc483/bekliyorum02/CC54DBB4-E6B1-435D-B0A0-3585CD19526A-958-0000007BC010D0C6.jpg

http://i1214.photobucket.com/albums/cc483/bekliyorum02/80F7813D-E7A0-412B-9B22-AEDFB9C0269A-958-0000007D27C435EC.jpg

Quantum
30-11-2012, 23:11
Quantum
Abi isim ne sana ipad ile bası şeyler sorucam
Pm in kapalı burdan yazıyım

pm açık kapalı değil.. hatta bu gün 4-5 tane pm aldım

Gecen hafta yere dusurdum 4 umu cami catladi. Inat ettim kullanilamaz hale gelinceye kadar degistirmeyecegim, vermeyecegim 4 depo benzin parasi ip5 e :D

hem pinti hem cimrisin :D :D

ben internetten marin el telsizi söylemiştim şansıma geldi demek. Ama ocak ayında amerikadan gelecek bir arkadaşımdan bir telsiz istedim havalanında filan sorun çıkma olasılığı nedir?

yanında getiririrse biraz şans işi ama telefonda sorun çıkmıyor onu biliyorum. telsiz işinde bandrol olduğu için sıkıntı çıkarabilirler ama dediğim gibi kontrol edenin ruh haline bağlı.. ama kargo posta yolu ile asla gelmez yurtdışından.. gelenler büyük şans..

Vallahi bilmiyordum iyi oldu öğrendik, teşekkür ederim :) Peki gittigidiyorda sahibinden.com da falan bazı şahıslar gırla getirip satıyor (yani ben telefon bakarken geçen sene, en azından öyleydi). Bu nasıl olabiliyor peki ? Benim galaxy s2 yanılmıyorsam Fİnlandiya'dan gelmiş olması lazım. Hiç bir sorun da yok çok şükür. Kayıt bile yaptırmadım.

o telefonlar için baya bavul ticareti yapılıyor.. adamlar kargo ile almıyor yani.. baya 3-5 kişi toparlanıp günü birlik gidip geliyorlar.. 1500-1600tl ye alıp türkiyede 3000 tl ye satıyorlar.. 10milyarı 20 milyar yapıyor adam.. kapanın da elinde kalıyor telefonlar.. temiz iş..

Apple store ana baba gunu unlock ciktiktan sonra :)

nigga yı feci kıskandım yalnız.. :)

turbo&quattro
30-11-2012, 23:15
yahu nigganin nesini kiskandin .Aclik sinirinda karin tokluguna calisiyorlar :)

Quantum
30-11-2012, 23:19
yahu nigganin nesini kiskandin .Aclik sinirinda karin tokluguna calisiyorlar :)

önündeki yavrular çok güzel görünüyor..

nasıl karın tokluğu yaw.. saatlik 20usd değil mi o satış temsilcilerinin.. (isimleri neydi onların? )

TolgaEsentepe
30-11-2012, 23:19

ilkinden daha fena bir gol gelmiş aslında burada :) 4 depo diyorr :Deli::D

Ludacris
30-11-2012, 23:26
Zenci reyiz
Apple reyiz
android b*k kaka cop..

turbo&quattro
30-11-2012, 23:28
önündeki yavrular çok güzel görünüyor..

nasıl karın tokluğu yaw.. saatlik 20usd değil mi o satış temsilcilerinin.. (isimleri neydi onların? )

Abi sales ci onlar . Cogu hala ogrenci ve apple da sirf isim olsun, indirimli urunler alalim diye calisiyorlar . Bir arkadasimin ablasi calisiyordu yanlis hatrlamiyorsam $12 yapiyordu tax ten sonra 9a fln denk geliyor yani hicbirsey degil :)

ilkinden daha fena bir gol gelmiş aslında burada :) 4 depo diyorr :Deli::D
Hahaha bugun az kalsin aliyordum vazgectim . Neyse 4 ler galiba bedava su an en kotu ondan alirim :D

BERKAY
30-11-2012, 23:39
Assistive touch dışında home tuşu kullanmadan ana ekrana döndürebilen program varmı ?

barış_erdal
01-12-2012, 00:19
Assistive touch dışında home tuşu kullanmadan ana ekrana döndürebilen program varmı ?

activator var appstore da 1 dolar jb de ücretsiz :)

DERAN_TUYNER
01-12-2012, 08:52
activator var appstore da 1 dolar jb de ücretsiz :)

appstoredaki fake satın almayın sakın

B.Battal
02-12-2012, 02:21
Telefon oldukça ince hafif ve ekranın 1 satır büyümesi oldukça farketmiş.
Ciddi bi kullanıcı çok net bi şekilde farkeder.Telefon kağıt gibi hem incelik hem hafiflik yönünden.

Bu arada iPhone 5 Alacaklara benden bir uyarı.

Ben cihazımı perşembe günü aldım.Bu sefer tercihimi siyahtan yana kullanmıştım.Fakat cihazım sorunlu çıktı iade edip beyazla değiştirdim.

Amerikadan gelen cihazlarda Sprint operatörüne ait olan cihazları kesinlikle almıyosunuz.Telefonda SiMKİLİT Yok fakat SMS Göndermeme sorunu var dolayısıyla iMessage ve FaceTime aktive olmuyor.
Cuma günü apple ile görüşme yaptık ve Sprint cihazları için bir güncelleme çıkacağı fakat zamanının belli olmadığı çıktığındada cihazların sim kilide düşeceği bilgisini aldık.

Apple resmi sitesinin forumlarındada aratırsanız çıkıyor iPhone 5 SMS Error diye hatta size linklerini koyayım.

Sprint'in web forumundada aynı konu tartışılmış.Dünya bir çok kişi cihazdan almış hepsi perişan durumda.Ben cihazımı erken farkedip hemen değiştirdim.

AT&T ve Verizon larda sorun yok.

Bu arada Amerikada cihazım ve Simfree MD635LL/A product code'um Sprintin ki MD 638LL/A idi sanırım tam hatırlamıyorum.

https://discussions.apple.com/thread/4350285?start=0&tstart=0

https://discussions.apple.com/thread/4371703?start=0&tstart=0

Sprint Community: Use iPhone 5 outside the US? (http://community.sprint.com/baw/thread/99345?start=30&tstart=0)

İsviçreden gelen 12 cihazımdanda 2 si SimLock çıktı Apple Store dan alındığı halde onlarıda geri iade ettim.Denemeden almayın bilginize.

Yukarıda bir miktar bikgi var ama yine de sorayım bu konudan da;

"Bu sprint muhabbeti nedir tam olarak Allah aşkına biri net acıklasın.
Baska bir konuda bir arkadaş imei koduyla ilgili birsey soyledi ama kesin net olarak acıklayacak bilgi sahibi biri daha olsa cok iyi olur.
Kac zamandır alacagım alamıyorum. Amerıkadan gelecek var guvenıp getırtemıyorum.
Burada sahıbındende satılanlar var 1700 civarı paralara bunlar neden bu kadar ucuz? Patlayacak mı havaya mı ucacak ondan mı uygun satıyorlar? Sprint cihazının zararı ne tam olarak? Çok mu soru sordum?, bitmedi. Cihazın sprint olup olmadıgını karpuz gibi tıklatarak anlayabilir miyiz? "

fatiii
02-12-2012, 10:52
beyler itunes un yeni versiyonu çıkmış yükledim telefonu yedekliyecektimki şöyle bir hata verdi..
şimdi google da biraz araştırdım eski eski versiyonda mağaza kısmı var fakat yeni versiyonda bulamadım varmı bi bilgisi olan?

http://g1212.hizliresim.com/14/2/ghh7m.png (http://bit.ly/c25MCx)

KA®ANLIK
02-12-2012, 10:58
hata da senden isteneni yaparsan sorun hallolucaktır.
yeniden yetkilendirme yapman lazım bilgisayarını...

fatiii
02-12-2012, 10:59
hata da senden isteneni yaparsan sorun hallolucaktır.
yeniden yetkilendirme yapman lazım bilgisayarını...

yeni itunes versiyonunda mağaza kısmını bulamadım ama sorun o

KA®ANLIK
02-12-2012, 11:04
hoş ben Mac kullanıyorum ama,
bende yeni versiyonda aynı yerde MAĞAZA kısmı,
yukardaki menülerde MAĞAZA diye var...

PC tarafına da kurup bakalım...

KA®ANLIK
02-12-2012, 11:12
şimdi kurdum PC tarafına da,
üstteki menüler gizli geliyor yeni sürümde sanırım..

iTunes açıkken klavyeden ALT tuşuna basarsanız, üstteki menüleri göreceksiniz programda...

Mağaza menüsü orada ;)

fatiii
02-12-2012, 14:44
şimdi kurdum PC tarafına da,
üstteki menüler gizli geliyor yeni sürümde sanırım..

iTunes açıkken klavyeden ALT tuşuna basarsanız, üstteki menüleri göreceksiniz programda...

Mağaza menüsü orada ;)

Cok sagolasin

efe_
02-12-2012, 16:51
6.0.1 untethered çıktımı arkadaşlar ?

Antalyalogy
02-12-2012, 19:43
traffic racer cok hos bir oyun yapimcisi da Turk.Makas meraklilari bayilacak..

onurgoyunc
03-12-2012, 15:04
yeni nesil ipadlerde ısınma sorunu yaşayan var mı?

Day Walker
03-12-2012, 15:47
6.0.1 untethered çıktımı arkadaşlar ?

hayır çıkmadı.

Kaan
03-12-2012, 15:59
Yukarıda bir miktar bikgi var ama yine de sorayım bu konudan da;

"Bu sprint muhabbeti nedir tam olarak Allah aşkına biri net acıklasın.
Baska bir konuda bir arkadaş imei koduyla ilgili birsey soyledi ama kesin net olarak acıklayacak bilgi sahibi biri daha olsa cok iyi olur.
Kac zamandır alacagım alamıyorum. Amerıkadan gelecek var guvenıp getırtemıyorum.
Burada sahıbındende satılanlar var 1700 civarı paralara bunlar neden bu kadar ucuz? Patlayacak mı havaya mı ucacak ondan mı uygun satıyorlar? Sprint cihazının zararı ne tam olarak? Çok mu soru sordum?, bitmedi. Cihazın sprint olup olmadıgını karpuz gibi tıklatarak anlayabilir miyiz? "

Çok basit kutunun arkasına bakarsın açılmamışsa imei numarası 99 ile başlıyorsa Sprinttir bu telefon mesaj göndermez bu yüzden facetime ve iMessage i kullanamazsın telefonda. Apple'la görüşüp açtırdığını idda edenler var ben bu kadar zaman içerisinde açılmış bitane Sprint görmedim daha önüme gelmedi açıkcası.Sorunsuz cihazların 01 ile başlar bütün imei numaraları apple'da sorunsuz demeyim daha dorusu sprint olmayanlar diyelim.

O yüzden Sprint ne alırım ne satarım nede alacak eşime dostuma aldırttırırım.O kadar para verip birde rezil olmaya değmez ztn USA da simfree ler satışada çıktı bu saatten sonra Full Price alıp kilit açtırmayla kimse uğraşmaz :)

rdmmm
03-12-2012, 17:07
surekli iphone apple ipad konuşuyoruz nereye yazcağımı bilemedim mezun olduğum üniversitenin mezunlar ofisi sürekli iş ilanları yolluyor bana apple la ilgili bir ilan geldi belki iş arayanlara faydası olur
http://www.apple.com/jobs/tr/leaderprogram.html

DERAN_TUYNER
04-12-2012, 08:57
hadi hayırlı olsun :)

Yaklaşık birkaç dk önce Apple’ın iTunes Music Store’u Türkiye’ye açtığını paylaşıldı. Sanırım şu an Apple sunucularını güncellediği için herkes göremiyor ama Film Store’da devrede.

http://www.iphoneturkey.biz/wp-content/uploads/2012/12/iphoneturkey-biz-itunes-film-store-turkey-01.png

http://www.iphoneturkey.biz/wp-content/uploads/2012/12/iphoneturkey-biz-itunes-film-store-turkey-02.png

Bu arada iTunes’tan satın aldığımız veya kiraladığımız filmleri de yine cihazımızdaki Videolar uygulaması ile izleyebiliyoruz..

alıntıdır...

B.Battal
04-12-2012, 16:55
Çok basit kutunun arkasına bakarsın açılmamışsa imei numarası 99 ile başlıyorsa Sprinttir bu telefon mesaj göndermez bu yüzden facetime ve iMessage i kullanamazsın telefonda. Apple'la görüşüp açtırdığını idda edenler var ben bu kadar zaman içerisinde açılmış bitane Sprint görmedim daha önüme gelmedi açıkcası.Sorunsuz cihazların 01 ile başlar bütün imei numaraları apple'da sorunsuz demeyim daha dorusu sprint olmayanlar diyelim.

O yüzden Sprint ne alırım ne satarım nede alacak eşime dostuma aldırttırırım.O kadar para verip birde rezil olmaya değmez ztn USA da simfree ler satışada çıktı bu saatten sonra Full Price alıp kilit açtırmayla kimse uğraşmaz :)

Sonunda 01 ile başlayan imeili bir telefon buldum ve aldım mesaj da gönderiyor çok şükür sprint değil herhalde :)

fatiii
05-12-2012, 20:56
Sonunda 01 ile başlayan imeili bir telefon buldum ve aldım mesaj da gönderiyor çok şükür sprint değil herhalde :)

sprint ne demek oluyor benimkide 9 la başlıyor simfree cihaz hiçbir sıkıntısı yok

Kadyr
05-12-2012, 23:53
surekli iphone apple ipad konuşuyoruz nereye yazcağımı bilemedim mezun olduğum üniversitenin mezunlar ofisi sürekli iş ilanları yolluyor bana apple la ilgili bir ilan geldi belki iş arayanlara faydası olur
Apple - Apple'da Kariyer - Apple Store Leader Programme (tr) (http://www.apple.com/jobs/tr/leaderprogram.html)

türkiyede mağazamı açılacak acaba?

rdmmm
06-12-2012, 00:25
türkiyede mağazamı açılacak acaba?

öyle olcak diye biliyorum magaza dısında daha üst seviyelerede alım yapacaklar galiba

Kadyr
06-12-2012, 00:29
valla yatırım yaparsalar bizler için iyi olur ucuzlar ayfonlar

rdmmm
06-12-2012, 01:42
inşallah :D tüm ürünleri ucuzlasında yararlanalım :D

B.Battal
06-12-2012, 12:02
sprint ne demek oluyor benimkide 9 la başlıyor simfree cihaz hiçbir sıkıntısı yok

..............

Quantum
06-12-2012, 12:14
valla yatırım yaparsalar bizler için iyi olur ucuzlar ayfonlar

nasıl ucuzlayacak? :)
Apple Türkiye'ye mağaza açınca ÖTV düşecek mi :)
iPhone da fiyatlarının zıplamasının sebebi fahiş vergiler..

Ha ne fark eder?

-Servis kalitesi ve garanti durumları fark eder, (ama öyle yurt dışındaki gibi anında değişim yapılacağını da sanmıyorum, Türk milletinde çakal çok, bunun yanında millet teleservice ten kurtulur.)
-Hizmet kalitesi fark eder (Apple.com dan sipariş vererek ürün satın alma gibi hizmetler)

Ama iPhone fiyatları çok düşmez.. 2200 değil de, 2100 tl ye satılır ancak o oranlarda olur işte..

Ancak diğer Apple ürünlerinde fiyatlar TR satış fiyatlarının çok altına düşeceğini düşünüyorum. (iMac, MacBook, AppleTV, MacPro, Thunderbolt, kablo çanta printer vs sarf malzemeler vsvsvs)

Bilkom karalar bağlamış bekliyor mudur acaba şu anda.. Adamlar %100 kar marjı ile çalışıyordu resmen, kimse de ağzını açamıyordu..

Day Walker
06-12-2012, 12:16
nasıl ucuzlayacak? :)
Apple Türkiye'ye mağaza açınca ÖTV düşecek mi :)
iPhone da fiyatlarının zıplamasının sebebi fahiş vergiler..

Ha ne fark eder?

-Servis kalitesi ve garanti durumları fark eder, (ama öyle yurt dışındaki gibi anında değişim yapılacağını da sanmıyorum, Türk milletinde çakal çok, bunun yanında millet teleservice ten kurtulur.)
-Hizmet kalitesi fark eder (Apple.com dan sipariş vererek ürün satın alma gibi hizmetler)

Ama iPhone fiyatları çok düşmez.. 2200 değil de, 2100 tl ye satılır ancak o oranlarda olur işte..

Ancak diğer Apple ürünlerinde fiyatlar TR satış fiyatlarının çok altına düşeceğini düşünüyorum. (iMac, MacBook, AppleTV, MacPro, Thunderbolt, kablo çanta printer vs sarf malzemeler vsvsvs)

Bilkom karalar bağlamış bekliyor mudur acaba şu anda.. Adamlar %100 kar marjı ile çalışıyordu resmen, kimse de ağzını açamıyordu..

Abim mesleğin icabı bu oluşumun içinde olmanı isterdim :)

Ne oldu bizim app ler :D

Quantum
06-12-2012, 12:21
Eli kulağında.. geliyor.. :)

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/3699_250897701704278_375371486_n.jpg

Day Walker
06-12-2012, 12:28
Eli kulağında.. geliyor.. :)

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/3699_250897701704278_375371486_n.jpg

bekliyoruz :)

onursumer
06-12-2012, 12:29
a6 işlemcili retina ipad ile ipad mini 1-2 haftaya gelir

zaten 14 unde iphone 5 satışa resmi çıkıyor

bunun yanında yeni imac ve 5. nesi ipod touch dışındaki tum macbook air pro retinalar geldi

haliyle appleın turkiye ayağına çok az bir zaman kalması normal :D

bu arada 4. nesil ipad 3. nesilden birazcık daha ucuz gelcek gibi gozuyor siparişlere bakılırsa :D

bahadırtelli
06-12-2012, 13:21
Apple store Eylül Ekim gibi açılacak.
Apple Türkiyedeki pazara artık sıcak bakıyor. işim gereği apple ile çok sık çalışıyorum. Ve özellikle iTunes çok şey bekliyor Türkiyeden her hafta iTunes Türkiyeden sorumlu arkadaş almanyadan geliyor.

Türkiyede fiyatları Distribütörden çok apple belirliyor. APR ve distribütörlerin öyle çok kafalarına göre ürün satma şansı malesef yok mağazalrındaki koyulacak 1 cmlik cisme bile apple karar veriyor. Ama direk yurt dışından alıp getiren Gold vs gibi firmalar fiyata kandileri karar veriyor.
Bu arada iTunes Cardlarda perakendecilerde satışa sunuldu. Kredi kartını vermek istemeyen ama müzik indirmek isteyen arkadaşlar Çeşitli perakendecilerden alabilirler.

Birde uyarı eğer kredi kartınız tanımlı ise ve itunes kartı ile hesabınıza para yükleseniz dahi iphonedan yaptığınız muzik alışverişlerinizde kredi kartınızı kullanıyor.

fatihtemizer
06-12-2012, 13:23
a6 işlemcili retina ipad ile ipad mini 1-2 haftaya gelir

zaten 14 unde iphone 5 satışa resmi çıkıyor

bunun yanında yeni imac ve 5. nesi ipod touch dışındaki tum macbook air pro retinalar geldi

haliyle appleın turkiye ayağına çok az bir zaman kalması normal :D

bu arada 4. nesil ipad 3. nesilden birazcık daha ucuz gelcek gibi gozuyor siparişlere bakılırsa :D

ipad 4.nesil aldım dun geldi. biraz daha hızlı sanırım.güzel makına ama...bu arada 6.0.1 ile geldi

TGY
06-12-2012, 14:23
Iphone5 itunes da isyerindeki pc mde muzik yukleyince evdeki pc mde eslestirdigimde icindekileri direk siliyo ;options da sadece manually manage music and videos ve open itunes when this iphone connect isaretli..Nereden duzeltebilirim?

fatiii
06-12-2012, 14:39

böyle bişey söz konusu değil benim elimdeki cihaz 99 la başlıyor imessage da atıyorum şimdi denedim facetime da çalışıyor

..............

teşekkür ederim

musti2jz
06-12-2012, 17:43
iphone ununda şöyle bir sıkıntısı olan varmı; wifi yi açıyorum nete felan giriyorum yada whatsapp kullanıyorum sonra tuşları kilitlediğim zaman bir süre sonra wifi görünmüyor tuşu geri açtıktan bir kaç saniye sonra düzeliyor ve öyle olduğu için tuş kilidini açtıktan sonra whatsapp yada viber bildirimleri geliyor:S

Shadow_Dancer
06-12-2012, 17:54
Bu şarj meselesi benim iyice canımı sıkmaya başladı valla.

twin
06-12-2012, 18:32
altaki hoparlörü nasıl temizleyebilirim ? (iphone4)

Quantum
06-12-2012, 19:44
Bu şarj meselesi benim iyice canımı sıkmaya başladı valla.

şarjı uzatacak bir app yapsam zengin olur muyum acaba :D

sıvı teması mı toz vs mi..

B.Koçer
06-12-2012, 19:47
Sayın Q öyle bir app yaparsan 15 liraya kadar gideri var :D

Shadow_Dancer
06-12-2012, 19:48
şarjı uzatacak bir app yapsam zengin olur muyum acaba :D

sıvı teması mı toz vs mi..

Abi valla şu facetime olayı olmasa bırakıcam bu telefonu kullanmayı, kız arkadaşımla en kolay konuşma şekli bu yurtdışındayken.. Bıktırdı artık..

Ers
06-12-2012, 19:49

sanırım tozdan bahsediyorsunuz, 50 kurusa satılan diş fırcalarından alıp temizleyebilirsiniz.

twin
06-12-2012, 19:57
sanırım tozdan bahsediyorsunuz, 50 kurusa satılan diş fırcalarından alıp temizleyebilirsiniz.

aynen tozdan bahsediyorum.Teşekkürler :)

Quantum
06-12-2012, 20:05
Sayın Q öyle bir app yaparsan 15 liraya kadar gideri var :D

30 liraya elimi öpene satarım :D
Servislere el uzatmak lazım daha çok.. Standby da iken işlemciye yük olan onlar.. Tel standbyda iken onları pause yapan bir app lazım ancak bir sorun var tabi, ona Apple izin vermez :)

Abi valla şu facetime olayı olmasa bırakıcam bu telefonu kullanmayı, kız arkadaşımla en kolay konuşma şekli bu yurtdışındayken.. Bıktırdı artık..

FaceTime öyle.. O zaman wireless üzerinden konuşuyorsunuz her zaman..
3G ile Tango rezalet ama wireless üzerinden fena değil..
denemişsindir gerçi onu da :) Facetime nazaran daha az şarj yer..

Farklı bir ekran gelmediği sürece iphone un şarjı budur..
Şarjı işlemci değil ekran bitiriyor.
Amoled vs değil farklı bir teknoloji gelmesi gerek..
Çok az enerji ile yüksek performans..

Shadow_Dancer
06-12-2012, 20:09
30 liraya elimi öpene satarım :D
Servislere el uzatmak lazım daha çok.. Standby da iken işlemciye yük olan onlar.. Tel standbyda iken onları pause yapan bir app lazım ancak bir sorun var tabi, ona Apple izin vermez :)

FaceTime öyle.. O zaman wireless üzerinden konuşuyorsunuz her zaman..
3G ile Tango rezalet ama wireless üzerinden fena değil..
denemişsindir gerçi onu da :) Facetime nazaran daha az şarj yer..

Farklı bir ekran gelmediği sürece iphone un şarjı budur..
Şarjı işlemci değil ekran bitiriyor.
Amoled vs değil farklı bir teknoloji gelmesi gerek..
Çok az enerji ile yüksek performans..

Abi napayım hayatımız otellerde geçiyor, daha dün geldim senegalden, kız arkadaşım brezilyadaydı, aradaki mesafeyi teknoloji farkını sen düşün, eli yüzü düzgün bi baglantıyla kesintisiz konuştuk, hem de baya uzun bi süre.. ne tango ne viber ne skype o kadar stabil degil. kaldı ki görüntü de cabası.

twin
06-12-2012, 20:24
Abi napayım hayatımız otellerde geçiyor, daha dün geldim senegalden, kız arkadaşım brezilyadaydı, aradaki mesafeyi teknoloji farkını sen düşün, eli yüzü düzgün bi baglantıyla kesintisiz konuştuk, hem de baya uzun bi süre.. ne tango ne viber ne skype o kadar stabil degil. kaldı ki görüntü de cabası.

abi meslek nedir acaba :)

Quantum
06-12-2012, 20:42

FaceTime da ses kalitesi ve görüntü aktarımı çok çok iyi..
Öteki taraftan şarj da fazla yiyor işte.. :)
Hayatın her evresinde olduğu gibi burada da terazi misali bir taraf yükselttiğinde diğer taraf aşağı iniyor.. :)

Kadyr
06-12-2012, 20:46
Kabin memuru kendileri hava kuslarindan:D
Abi bu arada benim basteknisyen izinde hea:D

Schumi
07-12-2012, 10:39
Şu an sıfır iPhone 5'ler kayıtsız olarak kaça satılıyor ? Ne kadar kadar yurtdışından alınsa (Avrupa) 2-3 birşey bırakır satarken paketini açmadan ?

Kadyr
07-12-2012, 10:40
1350 imis londrada bi arkadas alicakmis kendine

B.Battal
07-12-2012, 10:49
bu iBon fünf şarjı sömürüyorrr update çıkmış ama yalnızca sistem yöneticileri yükleyebiliyormuş bu update de şarj olayıyla ilgili bir fix de varmış diyorlarr

Quantum
07-12-2012, 10:51
1350 imis londrada bi arkadas alicakmis kendine

nasıl 1350 tl?
ip5, apple ingiltere nin sitesinde 529 pound.. o da 1520tl yapıyor.

havaalanında vergi düşünce mi 1350 tl ye düşüyor? böyle bir hesap mı var..

clioGT
07-12-2012, 10:53
Şu an sıfır iPhone 5'ler kayıtsız olarak kaça satılıyor ? Ne kadar kadar yurtdışından alınsa (Avrupa) 2-3 birşey bırakır satarken paketini açmadan ?

valla annebaba ispanyada şimdi
gelirken getirin dedim bakalım bulup alabilirse net fiyatını yazarım:)

Quantum
07-12-2012, 10:54
bu iBon fünf şarjı sömürüyorrr update çıkmış ama yalnızca sistem yöneticileri yükleyebiliyormuş bu update de şarj olayıyla ilgili bir fix de varmış diyorlarr

iOS 6.1 Beta 3 var şu anda.. sistem yöneticileri değil, yazılım geliştirici onlar :)

dgoo
07-12-2012, 10:56
iphone da ki en iyi numara engelleme programı hangisi?

Quantum
07-12-2012, 11:02
iphone da ki en iyi numara engelleme programı hangisi?

şehir efsanesi o.. yok öyle bir şey.. öyle bir program yok arkadaşım..

onursumer
07-12-2012, 11:03
nasıl 1350 tl?
ip5, apple ingiltere nin sitesinde 529 pound.. o da 1520tl yapıyor.

havaalanında vergi düşünce mi 1350 tl ye düşüyor? böyle bir hesap mı var..

webde storede şuan 649 dolar + tax desek 710dolar falan yapar

ingilterede ciddi pahalıymış

Quantum
07-12-2012, 11:06
webde storede şuan 649 dolar + tax desek 710dolar falan yapar

ingilterede ciddi pahalıymış

almanyada 679 euro.. 890 usd yani :)
www.apple.de

ahk
07-12-2012, 11:16
almanyada 679 euro fakat 70 euro tax alıyorsun sana 609 €'ya geliyor.

Quantum
07-12-2012, 11:24
yine 800 usd ye denk geliyor yaklaşık..
yine fazla yine fazla.. 150 usd fark var almanya usa arasında..

TR yeye appstore geldiğinde de böyle olacak.. rakamların almanya düzeylerine inmesini bekleyen arkadaşlar beklemesin bu kadar indirim..

bu tabi benim yorumum..

Shadow_Dancer
07-12-2012, 11:28
Malı her zaman membagından alacan arkadaş :)

dgoo
07-12-2012, 11:30
şehir efsanesi o.. yok öyle bir şey.. öyle bir program yok arkadaşım..

jb blacklist felan araştırdım ama o programlarda belli bi hafızada tutuyor aramaları ve mesajları.
bi çok telefon bu özelliği orjinalden sunuyor iphone gerçekten saçma bi iş çıkartmış bu konuda.

Oytun
07-12-2012, 11:36
Turkcell yaptı duyurusunu 14 aralıkta satışa başlıyor TIM ler, fiyatı 2.149 tl

TURKCELL MAĞAZA (http://magaza.turkcell.com.tr/akilli-telefon/Apple-iPhone-5-16GB/1004797/.html)

Yazık olacak 3.000 verip alanlara yurtdışı telefonları